Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катализатори Кайен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Катализатори Кайен

    Здравейте.
    Реших да махна катализаторите на Кайена, а те са 4.
    Някъде четох, че с 5% се вдига мощността на катализатор.
    Тези дни трябва да са готови тръбите с ускорителите вместо катализаторите.
    Все пак трябва да има ефект, тези кат. определено не са в + за мощността.
    Надявам се на поне 20-30 коня повече.

    Старите кат. няма да се развалят. Свалят се от фланците и се правят нови тръби с ускорителите. В смисъл сваля се "здравото работещото" и се слага самоделката
    Edit:
    А вторите л.сонди ще бъдат излъгани че с катализаторите всичко е наред.
    Увериха ме че за това да не се притеснявам. Да се монтират отново сондите в тръбите и да отида при момчето с колата намясто.

  • #2
    От: Катализатори Кайен

    20 коня си е сериозна сила...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Катализатори Кайен

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      20 коня си е сериозна сила...
      Хехехехеехех, как ме бъзика
      Абе все файда си е

      Коментар


      • #4
        От: Катализатори Кайен

        А, не те бъзикам, но с риск да прозвуча песимистично, тия "коне" ще ти "отеснеят" след една или две седмици. Освен ако катализаторите не са в много лошо състояние де. Тогава ефектът би трябвало да е доста осезаем...
        Като съвет - манипулациите по "лъгането" на ЕКУ-то, че има катализатори и всичко е наред или около самите сонди, е хубаво да бъде извършена от човек знаещ какво прави, за да не се видиш в приключение.
        Също така, има не малко мнения против махането на катализаторите, като не става въпрос за екология, а за начинът на работа на двигателя и прилежащите му агрегати и възли.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: Катализатори Кайен

          Този Кайен не беше ли на газ?

          Коментар


          • #6
            Re: Катализатори Кайен

            то ако е 20% на твоя кайен идва към 70 коня в плюс , което ми се струва невъзможно. По скоро пробвай смяна на софтуера на мотора и скоростите ако търсиш вървеж. Иначе без катализатори би трябвало да е по добре, но ако не са силно замърсени ефекта предполагам сте е минимален.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #7
              От: Катализатори Кайен

              Колата има газ, но не се кара на газ или понякога се кара По това отношение е хубаво да има човек избора ......, отколкото да няма
              Катализаторите ми не са "мръднали", поне във вида им и по грешки на компа. Няма грешки.
              Махам ги за да ВИДЯ ефекта от това, и винаги мога да си върна кат. (тръбите).
              Просто експеримент
              И ми е любопитно разликите във вървежа и следователно колко ще покачи разхода на гориво и съответно обратното.
              Мен не ме мързи да експериментирам, но си оставям вратата отворена за връщане назад

              По скоро пробвай смяна на софтуера на мотора и скоростите ако търсиш вървеж.
              За смяна на софт. има вече такава. Видимо се чувства вървежа. Сега следва опит без катализаторите
              Какво имаш предвид със смяна на софтуера на скоростите ???
              Сега гадая:
              Времената и режимите на смяна на предавките ???

              Иначе на 5-та предавка до (около) 210км.
              На Кайен турбо на 5-та до 240км (гледал съм клиповете в Youtube), а какво остава за 6-та ......
              Edit:
              Сега попаднах на клип и на този Кайен С на 5-та 240км/ч
              http://www.youtube.com/watch?v=xldZjEgsViE
              Моя що не е така, не зная

              Тук ясно се вижда, че предавките на Турбо Кайена са по-дълги отколкото на Кайен С
              http://www.youtube.com/watch?v=EKDjf...eature=related
              Последно редактирано от 887504600; 03-04-11, 16:50.

              Коментар


              • #8
                От: Катализатори Кайен

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                А, не те бъзикам, но с риск да прозвуча песимистично, тия "коне" ще ти "отеснеят" след една или две седмици. Освен ако катализаторите не са в много лошо състояние де. Тогава ефектът би трябвало да е доста осезаем...

                Също така, има не малко мнения против махането на катализаторите, като не става въпрос за екология, а за начинът на работа на двигателя и прилежащите му агрегати и възли.
                Е хайде сега колеги, не е възможно през тези "пити" (колкото и да са в добро състояние) да излизат газовете така както ако на тяхно място има така наречените "ускорители" или с други думи ТРЪБИ
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Катализатори Кайен

                  Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                  Е хайде сега колеги, не е възможно през тези "пити" (колкото и да са в добро състояние) да излизат газовете така както ако на тяхно място има така наречените "ускорители" или с други думи ТРЪБИ
                  Най-общо, става въпрос за скорост и температура на газовете със и без катализатор, и още няколко нещица. Пределно ясно е, че като "проходимост" на изпускателната система, без катализатори е по-добре, но не винаги и не във всички режими се търси точно това. За да се убедиш, може да се поинтересуваш защо на някои автомобили и "пистарки" има клапа частично затваряща изпускателната система в някои режими. Под "автомобили" нямам предвид "корсички".
                  Съвсем принципно, не ми се влиза в спорове, пиша тия неща за информация. За себе си знам каквото знам, а има и кого да питам.

                  Иначе, теорията за ДВГ почти всеки я знае. Буталца, разни валове, тактове, горивце и воала. Но, важни са и тънкостите...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Катализатори Кайен

                    С интерес чакам изводите от манипулацията. Аз проедполагам: Лоши ниски обороти, лоши високи обороти, значително завишен разход. Това в случай, че сте сложили прави и отворени тъби.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Катализатори Кайен

                      Към колегата с Кайена-имаш хубава кола,това е супер.Четох и темата за газифицирането и,която беше пуснал преди известно време сега чета и за това с катализаторите.Колата си е твоя и ти решаваш как да процедираш с нея,но аз мисля,че нещо което е сложено от производителя- то просто трябва да си е на мястото.Друг е въпроса ако не ти пука за автомобила и се опитваш всячешки да го строшиш.Успех ти пожелавам с начинанието и ще следя за резултата с вървежа като споделиш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Катализатори Кайен

                        Истината е че не вярвам да се влошат нещата. Най-лошото може да е никаква "полза" от това.

                        Едит:
                        Между другото, Покарах без тръбите. Ръмжене ужасно. На място на обороти без промяна (стабилно). За вървеж ....., от това ужасно ръмжене не видях промяна. Може би ако бръмка нормално ще се усети някаква разлика.
                        Светна чека, заради л.сондите след катализатора (първия) - откачени са.
                        Друго не забелязвам.
                        Последно редактирано от 887504600; 03-04-11, 18:16.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Катализатори Кайен

                          Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                          Друго не забелязвам.
                          Има време. Като спре съвсем, нали няма да забравиш да споделиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Катализатори Кайен

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Има време. Като спре съвсем, нали няма да забравиш да споделиш.
                            Хехехехе шегаджия.
                            От едни катализатори да спре Та не ми се конкретизира за % колко карат със и без катализатори и продължават да си карат колите.

                            Като спре съвсем, нали няма да забравиш да споделиш.
                            Няма да забравя Ще ти драсна едно Л.С

                            Те и за газовото така ми разправяха
                            Хубавото е, че си карам както на газ така и на бензин повечко на бензин да не се сбъднат пророкуванията ти

                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Катализатори Кайен

                              Не от катализатори. От много умен комп.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X