Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ламбда сонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ламбда сонда

    Здравейте,
    След диагностика се разбра, че двете ламба сонди (преди катализаторите) са за смяна.
    Извадиха едната лява сонда, записах номера и поръчах два броя.
    Сондите дойдоха, но се оказа че по номера лява се различава от дясната.
    Каква е разликата от лява сонда и дясна сонда ?
    Не трябва ли да са едни и същи ?
    Лява: 0258007158
    Дясна: 0258007157
    Сложихме лявата сонда и от дясната страна, но още не зная какъв ще е резултата.
    Някой по-знаещ нека сподели.

  • #2
    От: Ламбда сонда

    Това не го ли гледахме преди 2-3 теми?

    Тези лява и дясна се различават по дължината на кабела. Щом ви е стигнал, явно лявата е с по-дълъг.

    Коментар


    • #3
      От: Ламбда сонда

      Ясно, не съм видял темата, но ако е само в кабелите това за мен ще е добра новина
      Ако е така ....., имам повод за черпене

      Коментар


      • #4
        От: Ламбда сонда

        Няма как да си пропуснал, защото ти питаше. http://www.offroad-bulgaria.com/show...=113830&page=1

        Откъде, мислиш, знам по какво се различават лявата и дясната сонда в Порше?

        Коментар


        • #5
          От: Ламбда сонда

          Да колега, не съм обърнал внимание, че са различни. Лява от дясна.
          http://www.lambdasensor.com/main/bos...tem=0258007158

          Първо търсене изкара 72 лири в Англия. Според тях, дясната сонда е с 1 см по-къси жици и завършва на ...7, но предполагам, че това не е фатално.
          Дано само се различава по дължината на кабела .....
          Ако колата се кара на газ, няма нужда от тези сонди нали ?
          С това впечатление останах след като изчетох няколко теми за сондите .....

          Коментар


          • #6
            От: Ламбда сонда

            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
            Ако колата се кара на газ, няма нужда от тези сонди нали ?
            С това впечатление останах след като изчетох няколко теми за сондите .....
            Ако е газов инжекцион си трябват...
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              От: Ламбда сонда

              Да, газов е
              И затова прибягнах до смяна на тези сонди, че дано белким малко падне този разход, който ми се струва че е с 3-4л над нормалното.
              Но ако и това се отразява на разхода на газ ....., значи това съвпада, че тези сонди и на газовата уредба влияе

              Коментар


              • #8
                От: Ламбда сонда

                Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                ...И затова прибягнах до смяна на тези сонди, че дано белким малко падне този разход, който ми се струва че е с 3-4л над нормалното......(
                Споко. Обикновено с толкова се различава реалният разход от рекламирания от производителя или писанията по форумите ....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Ламбда сонда

                  Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                  Да, газов е
                  И затова прибягнах до смяна на тези сонди, че дано белким малко падне този разход, който ми се струва че е с 3-4л над нормалното.
                  Но ако и това се отразява на разхода на газ ....., значи това съвпада, че тези сонди и на газовата уредба влияе
                  Определено разхода донякъде се влияе от тези сонди. ГИ може да се настрой да харчи колкото бензин, но за сметка мощността. Също може да се настрои до върви колкото на бензин но за сметка на разхода... Ти избираш.
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ламбда сонда

                    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                    Определено разхода донякъде се влияе от тези сонди. ГИ може да се настрой да харчи колкото бензин, но за сметка мощността. Също може да се настрои до върви колкото на бензин но за сметка на разхода... Ти избираш.
                    Е хубаво де, защо тогава тези сонди объркват разхода ....., за газ-та говоря?
                    Щом може да се регулира газ-та колко да ти гори ???

                    За бензина ясно..., още не съм засичал има ли разлика във горенето откакто е с новите сонди.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X