Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

    Днес ми се спукаха въпросните тръби който се намират под всмукателните тръби
    между двата реда цилиндри.
    Голям проблем
    Изтече антифриза за 1 мин. Изля се като от кофа
    Оказа се че това е технологичен дефект на този автомобил.
    Вместо да ги направят тези тръби от алуминий те - тези Ниемци ги направили от пласмаса.
    Явно са се усетили ....., много клиенти са "изпищели" като мен и са ги заменили с алуминиеви ....., да ама кога.
    Днес за справка от Порше София ми сервираха цена за комплекта 1500лв за една по-дебела тръба и три по-тънки.
    Абе не стига че с това са се "ОАКАЛИ" ами и цена перфектна са определили.
    Направо нямам думи.
    Колата ще стане, но нека предупредя за подобен проблем който се проявява на около 100.000км.
    Ето и малко снимки.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

    При това проблема се проявява при всички.Известен е.И аз очаквам.Дори си мисля за профилактична смяна.Кинекса и той е запознат с проблема.
    Да не забравя-от теча на антифриз бендикса клеясва и почва един неприятен шум при запалване,така че не е лошо докато е разглобен района да се сервизира.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

      ДА колега, точно така.
      Както се вижда на снимката е изваден стартера.
      Стартера ми правече проблем. Зимно - много студено време при палене ми задържаше стартера. Въртеше .... или не връщаше бендикса.
      Разглобиха го момчетата и се оказа че много е текло по него.
      Много вода.
      Смениха ми втулки и др. такива.
      Обслужиха го перфектно.
      Но мисля и една по-тънка тръбичка която е май пак за антифриза, да кажа да ми я заменят с алуминиева такава.
      Неща нищо пласмасово да има там повече.

      Но има и нещо хубаво в цялата работа
      Все пак е истина че Кайена е на 130.000км
      Пак е изкарал доста, а как ми се искаше предния собственик да го направи това "обслужване".

      Братчед, не ти ли се виждат скъпи тези тръби ???
      Как може за 4 тръби - НИКАКВИ да искат 1500лв.
      Това наистина ме удари в земята.
      Едни обикновени тъпи тръби, където по начало трябвало ПРОИЗВОДИТЕЛЯ да сложи алуминиеви такива, да искат такива пари.

      Коментар


      • #4
        От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

        Неслучайно порше е автопроизводителя с най-голямата надценка.За успокоение-не са само тръби,има и много фитинги,скоби и уплътнения.Бая са.Пък и нали алумина поскъпна.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

          Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
          Пък и нали алумина поскъпна.
          Да бе - да бе. Поскъпна Затова ще помоля момчетата да ми ги направят от маркуч за пералня
          Скоби - моби ......, да взема да им предложа на Ниемците ТЕ да купят от мен тези тръби и скоби и простотии за 1500лв.

          Едит:
          Братчед, това е последното нещо което ще купя от тях за 1500лв.

          Коментар


          • #6
            От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

            Първоначално публикуван от jorkata_bg68
            Ще избиеш от евтиното гориво.
            еФтино То при Порше еФтино има ли

            ОФФ:
            Днес разбрах защо гори доста. Закачиха го мотора и показа, че и двете ланди не работят.
            Работят до толкова, че стойностите са с 20-30% завишено или обогатено гориво.
            Абе аз се чудя що гори, и не върви.
            Такааааа......, 2 сонди по 380лв с ддс - добър ден.
            Абе сега тези сонди на БОШ 0258007158 откъде да ги намеря по-вфтинки
            Някакви идеи ???? Че нещо скъпо взе да ми става с това Порше

            Коментар


            • #7
              От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

              Така, както аз виждам тия тръболяци, правилният материал е мед, а не алуминий - ако може да се стикова към другото, разбира се. На тръбогиб и с мострите нещата едва ли ще стигнат 100 лева.

              Коментар


              • #8
                От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

                Абе за медни и аз попитах, ама нали Швабите са ги направили от алумин......, та логично е и на мен от алумин да ги направят. Абе ще питам дали не става от мед
                Ще се правят от нещо на 100% ама от какво ....., Аз искам да стане

                Коментар


                • #9
                  От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

                  Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                  Такааааа......, 2 сонди по 380лв с ддс - добър ден.
                  Абе сега тези сонди на БОШ 0258007158 откъде да ги намеря по-вфтинки
                  Някакви идеи ???? Че нещо скъпо взе да ми става с това Порше
                  http://www.lambdasensor.com/main/bos...tem=0258007158

                  Първо търсене изкара 72 лири в Англия. Според тях, дясната сонда е с 1 см по-къси жици и завършва на ...7, но предполагам, че това не е фатално.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                    Алуминият във вид на тънкостенни тръби и подложен на температурни цикли старее точно както пластмасата, макар и по-бавно. Мед или желязо е материалът за там, а ако си тарикат - неръждавейка, освен ако не трябва да се сглобят пресово с нещо друго.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                      Аз незнам дали бях писал, ама като изгорих клаксона и бяха му писали към 1500 лв ремонт. Изгорих го щото возих абитуриенти и свирих, но нищо фрапиращо. Та тези парите за нищо ги нямат. А ми е чудно такива тръби дето са като за парно, пластмаса и алумин, не стават ли ?
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                        Ясене,най-вероятно и затова новия елемент след първоначалната издънка е бая масивен.В един елемент са изляти заедно трите тръби.
                        http://type911shop.co.uk/shop/articl...6aid%3D4817%26
                        Тук нещата изглеждат поносими.
                        Последно редактирано от братчеда; 21-02-11, 23:01. Причина: линк
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пластмасови пръби на антифриз Porsche Cayen

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          http://www.lambdasensor.com/main/bos...tem=0258007158

                          Първо търсене изкара 72 лири в Англия. Според тях, дясната сонда е с 1 см по-къси жици и завършва на ...7, но предполагам, че това не е фатално.
                          ДА и в ePay ги има за по 70 Euro ама стари
                          Тези да не са пак стари

                          От желязо е по-добре май тези тръби и от мед да са ...., пак по-добре отколкото от пласмаса.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                            Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                            Ясене,най-вероятно и затова новия елемент след първоначалната издънка е бая масивен.В един елемент са изляти заедно трите тръби.
                            http://type911shop.co.uk/shop/articl...6aid%3D4817%26
                            Тук нещата изглеждат поносими.
                            Аха излято, дръжки
                            Аз видях скицата на тези новите уж от алумин.
                            Същите са като пласмасовите, само че този път от алумин.
                            След 2-3 дена ще кача снимката със номерата на детайлите да ги видите.

                            Едит:
                            Да, точно така изглеждат на снимката.
                            Изпревари ме
                            Но цената не е ниска, ееееееее разликата се вижда от 1500лв

                            Едит:
                            Точно за тази тънката тръбичка говорих
                            http://type911shop.co.uk/shop/articl...6aid%3D4817%26
                            Тука пак я дават пласмасова, що ли?
                            Аз мислех да моля да ми я сменят с желязна.
                            Де да знам....., ако трябва да е пласмасова ....., да не я пипат ли?
                            Последно редактирано от 887504600; 21-02-11, 23:13.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Пластмасови тръби на антифриз Porsche Cayenne

                              Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                              А ми е чудно такива тръби дето са като за парно, пластмаса и алумин, не стават ли ?
                              Нцъ. Вибрациите ги убиват бързо, а и са предвидени за по-бавни и по-тесни температурни промени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X