Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Cayenne

    Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
    Здравейте колеги,газова уредба се инсталира на автомобил който се кара.Няма значение каква марка е,колко мощен е двигателя.Щом се кара той ти взема парите,колкото по-малко даваш толкова по-добре.Много се радвам,че Кайна си е оправил разхода.
    Абе не е оправен още ама ....., аз не бързам
    Сега се боядисва това - онова по него и тази седмица и за газовата ще го карам
    Абе ....., мързеливо действам ама ....., то света утре не свършва
    Ще се сменят изпарителите, ще помоля да ми върнат 2,5 дюзите.
    Май повече колата по майстори ходи отколкото я карам )))))))))

    Коментар


    • От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Ами аз смело бих се обзаложил, че който си купува такава кола от магазина, едва ли е защото ще му гори 10/100. Поне собствениците с такива и подобни, които познавам, не съм ги чул да се притесняват особено от разхода, нито да пазаруват части от морги. За сметка на това пък познавам и хора, които се омотаха със заеми за да купят S класи и подобни, а сега ги държат на трупчета, щото не могат нито да ги поддържат, нито да ги продадат за смислени пари. Как ти звучи собственик на S класа да ти иска 20 лв на заем, че нямал нафта да се прибере? Споделям мнението на колегите, че това са имиджови автомобили и са за хора, които могат да си ги позволят. Може пък и да греша и скоро да видя Кайен в раздел "Хард разходки" ....
      П.П. От моя гледна точка, ако искам и мога да си позволя подобен автомобил, който хем да е луксозен, хем да е икономичен и екологичен, бих си взел хибрид или такъв със заводско монтирано АГУ, ама де да знам... Може моята логика да е сбъркана. Да монтираш АГУ на Кайен ми звучи точно толкова абсурдно, колкото и да сложиш кожен салон и махагон на изгнил и очукан Москвич.
      П.П.П. Не се обиждай. Не искам да налагам мнение, нито да навлизам в спорове. Колата си е твоя и можеш да правиш каквото си искаш с нея, без да се съобразяваш с никой. Просто изказвам възгледите си по въпроса. Помисли и над това, как би се приела на пазара оферта за подобна кола, защото не вярвам да я държиш докато се разпадне.
      Подкрепям мнението! Щом не можеш да и плащаш бензина, явно тази кола не е за тебе... А какво ще правиш като се развали? Колко ще ти излезе поддръжката на Кайен които струва над 100 хилядарки... (ами разгледай, цените частите и ще си направиш сметката). Много хора ви сзимат нови коли, карат ги в рамките на гаранционанта поддръжка след което си продават....

      Коментар


      • От: Газова уредба на Cayenne

        Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
        Подкрепям мнението! Щом не можеш да и плащаш бензина, явно тази кола не е за тебе...
        Хайде престанете вече да правите чужди сметки! Кой как си кара колата си е негова работа! Ти защо караш КИА с газова уредба? По твоята собствена логика "Щом не можеш да и плащаш бензина, явно тази кола не е за тебе" ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Газова уредба на Cayenne

          Аз Кията си я карам и на БЕНЗИН (по-равно) газта е просто опция. И като я избирах първото нещо което гледах беше разхода а второто поддръжката... За друго нещо става въпрос, но както и да е, не ми се спори и обяснява... То колегата го е написал по-горе... Това е имиджов автомобил... Все едно да си вземеш смокинг на варсаче и да го носиш с джапанки ))

          Коментар


          • От: Газова уредба на Cayenne

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Хайде престанете вече да правите чужди сметки! Кой как си кара колата си е негова работа! Ти защо караш КИА с газова уредба? По твоята собствена логика "Щом не можеш да и плащаш бензина, явно тази кола не е за тебе" ...
            Да, наистина. Хората си слагат на ладите газови уредби, като немогат да им плащат бензина значи не са за тях.
            ...и такситата са на газ, значи не са за тях...смяях
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: Газова уредба на Cayenne

              Колеги,сега е демокрация и всеки си прави каквото иска,аз предпочитам да карам на газ от колкото на нафта(S–класа на нафта,ми звучи смешно).От време на време и на бензин.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • От: Газова уредба на Cayenne

                Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                ...S–класа на нафта,ми звучи смешно...
                Защото S-класа на газ не звучи никак, ама никак смешно.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • От: Газова уредба на Cayenne

                  Хубавото на газовата уредба е че с едно зареждане мога да мина близо 1000км без да презареждам с горива
                  100л бензин в резервоара и 45л газ в бутилката

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Cayenne

                    Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                    Абе не е оправен още ама ....., аз не бързам
                    Сега се боядисва това - онова по него и тази седмица и за газовата ще го карам
                    Абе ....., мързеливо действам ама ....., то света утре не свършва
                    Ще се сменят изпарителите, ще помоля да ми върнат 2,5 дюзите.
                    Май повече колата по майстори ходи отколкото я карам )))))))))
                    Колега, дали вече си наред и над 4000 оборота ?
                    Ако имаш още проблеми опиши следното :
                    1. На колко оборота прави удара (забива муцуната ) ?
                    2. На колко оборота спира да върви, спира да ускорява - оборотите се вдигат, но скоростта не се вдига повече ?
                    Пробвай най-добре на втора за тези въпроси и после продължаваме, ако искаш ?
                    Имаш ли кабел за диагностика на газовата, защото ще отнеме време? Всичко се прави в движение.
                    Можеш ли да снимаш таблицата в момента на забиването ?
                    Аз го правя като включа лаптопа и в движение гледам таблицата и настройвам (шофьора е друг естествено, аз съм до него ). Така може и да снимаш таблицата.
                    Въпросите станаха много, но .... като човек иска резултати трябват подробности.
                    Инжекторите - колко ома са - 1.5 или 3.0 ?
                    Ако вече всичко е наред поздравления и радвай се на километрите !

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Cayenne

                      Здравейте на всички!
                      Мога само да поздравя собственика на Кайена,защото малко собственици биха направили това на автомобилите си.Напротив,човека има пари и по този начин го доказва,защото не му пука за таратайката.Дали е Кайен или Жигули, К.П.Д.-то е едно и двете са една бира.Това ,че едното има повече екстри от другото,какво от това, задължително трябва да го издигаме на пиедестал,че е кой знае какво.Ламарина като всички останали!!!
                      Добре е поставена газовата на машината,защото е хем по-екологична,хем и по-добре за двигателя.За клапаните проблема е такъв,че газта е по-високооктанова и гори по-бавно от бензина.По електронен път може да се подаде предварение на ъгъла на изпреверване на подаване на искра на свещите и зи проблем ще се оправи.
                      Щом като сместа на десния ред цилиндри е по-бедна,това автоматично означава,че изпарителя за десния ред цилиндри достига по-викока температура,с което сместа обеднява.Когато газовата смес е по-топла,съдържанието на бутанови частици е по-малко да дадения пропуснат обем газово гориво.
                      Не искам да кожа,че изпарителите трябва да работят на по-ниски температури ,защото и това не е добре.Хубаво е изпарителите да са поставени,колкото се може по-близо един до друг и разликата в температурите им да е възможно най-малка,по този начин ще се постигне оптималната настройка на газовата смес.
                      Поздрави и успех в начинанието,доно да има развитие на темата в положителна посока.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Cayenne

                        Здравейте колеги.

                        Тези дни се сбъднаха мечтите ми.
                        Много има за писане, но ще разкажа по-накратко.
                        След като направих при познат в Русе ремап колата свали 2л/100км разхода при икономично каране (бензин). Автомобила излетя, но се появи нов проблем.
                        След махането на катализаторите двигателя така се развъртя, че при голямо натоварване се усеща недостиг на гориво и някак мотора тъпче на едно място.
                        Настройката на газ до тогава беше задоволителна (извън градско 13л/100км, среден 17л/100км)
                        След спортната генерация (Ако така мога да я нарека) , се получи забиване на около 4,500 оборота при пълно подаване на газ-та.
                        Сменихме дюзите на 2,6 и след настройка това почти се преодоля, но остана въпросното тъпчене на едно място при 6,500 оборота. Налягането пада за около сек. две и се губи динамиката в този диапазон.
                        Сега чакам на сонда с размер 8мм (сега е 6мм) в бутилката и ще се сменя. Надявам се този срив в налягането от това да е.
                        За сега така ще я карам.

                        Та относно разхода ......, никой няма да повярва.
                        При скорост 100км/ч. разхода ми на газ е 9л/100км., смесен разход 11л/100км.
                        Когато я смачкам колата върви много, но покачва разхода естествено. На газ в момента върви много повече.
                        Според мен тази икономия се дължи на новата МАП карта, която е с минимално предварение и друга оптимизация (не го разбирам това), и липсата на катализаторите. Искам да поясня, че без катализаторите колата направо излетя. Не искам да прехвалвам нещата, но според мен тази атмосферка е над 450коня и затова се мъчи така на бензин (при яко мачкане).

                        Мога да дам координатите на човека "играл" си с моята кола от декември месец насам.
                        Човека много съвестен и прави каквото прави по колата и след това аз казвам какво не е наред и какво искам.
                        Благодаря му че ме изтърпя половин година, но резултатите са ФАНТАСТИЧНИ.
                        Скоро ще направя видео клип с максимална скорост на ГАЗ (очаквам над 300км да е) и ще го кача тук.
                        Също мога да направя видео с разход на извън градско

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Cayenne

                          Дай ги тези координати.

                          Звучи ми невероятно.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Cayenne

                            Еееееее...., това са резултати по борд компа. Но до сега не ме е лъгал. И тези резултати са при максимално икономично каране, без клима, без фарове, с 90-100км/ч извън града и малко в град където има 5 светофара и никакъв трафик
                            Реалния разход е 12л/100км смесен при моите маршрути --> с клима
                            Извън града със 110км/ч 11л/100км с клима. Маршрута е до Русе с 10-15км там и обратно. Общо 250км. (това е от днес)

                            Който не вярва ......, телефона е 0887810771 Даниел.
                            Неразбирам много, но по думите му когато колата извън града поддържа 100км/ч инжекторните времена са такива както кола на газ 1.8 когато работи на обороти на място, а моята поддържа скорост от 100км/ч на равен път и разхода в този момент е 9.3л/100км.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Cayenne

                              Добра развръзка и добри новини . Браво !
                              Значи можело порше и на газ да "хвърчи". Приятен полет и много безаварийни километри !
                              Когато на 6500 оборота започне да тъпче на едно място на колко са инжекторните времена - 18-20 или други ?
                              Дали поради големите времена не се дави от гориво и затова да се чуди и да има срив ?
                              Намалете горивото на тези обороти с 10-15 процента от сегашните стойности и кажи дали се оправя.
                              Успех !

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Cayenne

                                Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                                Здравейте колеги.

                                Тези дни се сбъднаха мечтите ми.
                                Много има за писане, но ще разкажа по-накратко.
                                След като направих при познат в Русе ремап колата свали 2л/100км разхода при икономично каране (бензин). Автомобила излетя, но се появи нов проблем.
                                След махането на катализаторите двигателя така се развъртя, че при голямо натоварване се усеща недостиг на гориво и някак мотора тъпче на едно място.
                                Настройката на газ до тогава беше задоволителна (извън градско 13л/100км, среден 17л/100км)
                                След спортната генерация (Ако така мога да я нарека) , се получи забиване на около 4,500 оборота при пълно подаване на газ-та.
                                Сменихме дюзите на 2,6 и след настройка това почти се преодоля, но остана въпросното тъпчене на едно място при 6,500 оборота. Налягането пада за около сек. две и се губи динамиката в този диапазон.
                                Сега чакам на сонда с размер 8мм (сега е 6мм) в бутилката и ще се сменя. Надявам се този срив в налягането от това да е.
                                За сега така ще я карам.

                                Та относно разхода ......, никой няма да повярва.
                                При скорост 100км/ч. разхода ми на газ е 9л/100км., смесен разход 11л/100км.
                                Когато я смачкам колата върви много, но покачва разхода естествено. На газ в момента върви много повече.
                                Според мен тази икономия се дължи на новата МАП карта, която е с минимално предварение и друга оптимизация (не го разбирам това), и липсата на катализаторите. Искам да поясня, че без катализаторите колата направо излетя. Не искам да прехвалвам нещата, но според мен тази атмосферка е над 450коня и затова се мъчи така на бензин (при яко мачкане).

                                Мога да дам координатите на човека "играл" си с моята кола от декември месец насам.
                                Човека много съвестен и прави каквото прави по колата и след това аз казвам какво не е наред и какво искам.
                                Благодаря му че ме изтърпя половин година, но резултатите са ФАНТАСТИЧНИ.
                                Скоро ще направя видео клип с максимална скорост на ГАЗ (очаквам над 300км да е) и ще го кача тук.
                                Също мога да направя видео с разход на извън градско

                                Поздрави.
                                Ами качи се на някое турбо и виж има ли разлика, защото и на турбото не сме успявали да напълним километража, стигали сме някъде до към 295 по км, което е около 282-3 км по GPS. Говоря за турбото с фейса дето е 4.8. А като знам как върви S ката хич не ми се и вярва да се доближите до 300. Също не си споням на S ката до колко и беше километража, иначе по спомен нашата вдигаше около 240 стокова, а 300 си е бая скорост за който и да било джип.
                                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                                http://www.facebook.com/JeepBG
                                LZ1GGC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X