Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първият ми джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Първият ми джип

    Поредното подпитване, не можах да намеря писано..
    Имам едно досадно писукане някъде в предницата все едно съм сложил 2 щурчета и си свиркат на 2 гласа даже. Дори като разклатя с ръка отпред надолу-нагоре, се чува. Нещо по окачването е. Който е имал такъв проблем знае за какво става въпрос. Гресирахме гресьорките и смазахме там опръскахме с някакъв спрей-смазка но не се махна.
    Някой колега имал ли е подобни разправии?
    :)

    Коментар


    • #47
      До: Първият ми джип

      Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
      Поредното подпитване, не можах да намеря писано..
      Имам едно досадно писукане някъде в предницата все едно съм сложил 2 щурчета и си свиркат на 2 гласа даже. Дори като разклатя с ръка отпред надолу-нагоре, се чува. Нещо по окачването е. Който е имал такъв проблем знае за какво става въпрос. Гресирахме гресьорките и смазахме там опръскахме с някакъв спрей-смазка но не се махна.
      Някой колега имал ли е подобни разправии?
      Ако не искаш да скърца вземи си лека кола. Това на майтап разбира се. При мен редовно скърца по този начин декоративната пластмаса между фаровете и бронята, тази отпред. Напръскай хубаво със същия спрей, тампоните между шасито и купето, също така и тези на горните носачи. След всяко пръскане проверявай дали се е оправило за да знаеш кое го прави.
      no signature no problems

      Коментар


      • #48
        До: Първият ми джип

        При мен пък така се чуваше от хлабина в предния капак. Пробвай да повдинеш гумичките, на които ляга.

        Коментар


        • #49
          До: Първият ми джип

          Поредното подпитване, не можах да намеря писано..
          Имам едно досадно писукане някъде в предницата все едно съм сложил 2 щурчета и си свиркат на 2 гласа даже. Дори като разклатя с ръка отпред надолу-нагоре, се чува. Нещо по окачването е. Който е имал такъв проблем знае за какво става въпрос. Гресирахме гресьорките и смазахме там опръскахме с някакъв спрей-смазка но не се махна.
          Някой колега имал ли е подобни разправии?

          Пробвай като изрежеш и сложиш някаква по-дебела гума между казанчето за течност на честачките и планката над него,аз така прогоних "щурчетата'' от мойта фронтера само че при мен се чуваше все едно е от таблото това свиркане.
          877104344

          Коментар


          • #50
            До: Първият ми джип

            Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
            Поредното подпитване, не можах да намеря писано..
            Имам едно досадно писукане някъде в предницата все едно съм сложил 2 щурчета и си свиркат на 2 гласа даже. Дори като разклатя с ръка отпред надолу-нагоре, се чува. Нещо по окачването е. Който е имал такъв проблем знае за какво става въпрос. Гресирахме гресьорките и смазахме там опръскахме с някакъв спрей-смазка но не се махна.
            Някой колега имал ли е подобни разправии?

            Пробвай като изрежеш и сложиш някаква по-дебела гума между казанчето за течност на честачките и планката над него,аз така прогоних "щурчетата'' от мойта фронтера само че при мен се чуваше все едно е от таблото това свиркане.
            Писано е колега!Тампоните на предния капак!Намажи ги и ще откриеш разлика!..Успех.

            Коментар


            • #51
              До: Първият ми джип

              Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
              Писано е колега!Тампоните на предния капак!Намажи ги и ще откриеш разлика!..Успех.
              Абсолютно вярно за тампоните на предния капак.Моите "щурчета" спряха да подсвиркват като направих същото като STEFF.Започни първо от там,а може да се наложи и леко да ги регулираш чрез завъртане.
              088пет16пет3пет7

              Коментар


              • #52
                До: Първият ми джип

                Колега това подгряване на седалките да неби да се задейства посредством ключ,защото имам едно ключе ,което превключва на топло и студено.И се намира отляво на музиката ама за жалост е прекъснато.и още когато я взех се чудех какво е. Благодаря!!!

                Коментар


                • #53
                  До: Първият ми джип

                  Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
                  Поредното подпитване, не можах да намеря писано..
                  Имам едно досадно писукане някъде в предницата все едно съм сложил 2 щурчета и си свиркат на 2 гласа даже. Дори като разклатя с ръка отпред надолу-нагоре, се чува. Нещо по окачването е. Който е имал такъв проблем знае за какво става въпрос. Гресирахме гресьорките и смазахме там опръскахме с някакъв спрей-смазка но не се махна.
                  Някой колега имал ли е подобни разправии?
                  Пробвай като пуснеш парното на 2 или 3 дали ще изчезне ?
                  При мен така писукаше перката на парното . Успех !

                  Коментар


                  • #54
                    До: Първият ми джип

                    Първоначално публикуван от dankata zlatanov Преглед на мнение
                    Колега това подгряване на седалките да неби да се задейства посредством ключ,защото имам едно ключе ,което превключва на топло и студено.И се намира отляво на музиката ама за жалост е прекъснато.и още когато я взех се чудех какво е. Благодаря!!!

                    Кожен ли ти е салона,че май само на кожа има подгев на седалките
                    Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                    Honda CB 919 Hornet
                    0898849413-Светльо
                    Кръвна Група: 0+

                    Коментар


                    • #55
                      До: Първият ми джип

                      Първоначално публикуван от Metal Heart Преглед на мнение
                      Кожен ли ти е салона,че май само на кожа има подгев на седалките
                      Не знам конкретно за фронтерите, но по принцип не само на кожени седалки има подгрев.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Първият ми джип

                        Първоначално публикуван от Metal Heart Преглед на мнение
                        Кожен ли ти е салона,че май само на кожа има подгев на седалките
                        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                        Не знам конкретно за фронтерите, но по принцип не само на кожени седалки има подгрев.
                        Моята не е с кожа, но има подгряване на седалките. Бутоните са два - за лява и дясна седалка. Намират се в ляво от касетофона. Рисунката върху тях е седалка с реотан.
                        Още не съм го тесвал как топли, защото от под лявата седалка се подава откачен единия от кабелите, които отиват към реотаните и не работи, но зимата не успях да стигна до сваляне на седалката, а сега мисля повече за климата
                        ОФА КБ 2.0 '95

                        Коментар


                        • #57
                          До: Първият ми джип

                          Първоначално публикуван от loweza Преглед на мнение
                          От Враца от обикновен магазин за автоаксесоари. 10 лв някакво американско било, най-тъмен нюанс. Има и по-евтини, но нали знаеш продавачите как говорят. Ролката вътре е 50см. на 3м., стига за 3 прозореца като моя. И обезателно пръскай с мазна сапунена вода че да не се драска
                          Колега, свали ли стъклата, преди да лепиш фолиото? Предполагам в комплекта има инструкции как се лепи?
                          Само на задните странични ли може да бъде залепено, или има и такова, което е позволено да се лепне отпред на стрничните и на задното?
                          ОФА КБ 2.0 '95

                          Коментар


                          • #58
                            До: Първият ми джип

                            Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                            Колега, свали ли стъклата, преди да лепиш фолиото? Предполагам в комплекта има инструкции как се лепи?
                            Само на задните странични ли може да бъде залепено, или има и такова, което е позволено да се лепне отпред на стрничните и на задното?
                            На предните странични може по-светъл нюанс,но пак може да те тровят при проверка и ГТП.За задните странични-ако искаш да стане читаво,махаш държачите на "пантите" и фиксатора в задната част/малко пипкаво разнитване на ключалковия стержен има,но бавно и внимателно става/,след фолирането изрязваш само отворите и събираш.Така гърчовете около тези три точки ги избягваш и стои добре.Задното стъкло-аз го фолирах заедно с другите,в ЗДП е въпрос на интерпретация след допълненията,от преди три години мисля/две странични огледала и т.н./.Досега съм нямал проблеми с КАТ и при прегледи.Ако е читаво фолиото,подгрева не го прави на мехури.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Първият ми джип

                              Както чета и колегата има съмнения за избора на гуми за Фронтера КБ.И аз преди няколко месеца мислих като него и купих втори комплект железни джанти за зимни или 50/50 офроуд -асфалт гуми.
                              Поаднаха ми 15" джанти с гуми KUMHO 215/70 R15.Понеже имаше още хляб в гумите реших да ги доизтъркам.Голямо беше моето разочарование когато ги поставих и Фронтерата направо седна на земята като стара жигула и изглеждаше много комично.
                              И всичко това при положение че съм виждал на друга Фронтера такъв размер 215/70 r 15" гуми Malatesta kayman и си изглеждаше много добре и не ми се струваха малки.
                              Сега съм ги смъкнал и съм ги пуснал за продажба в мобилето.
                              Не можах обаче да разбера защо се получи така.
                              Ще се радвам ако някой изрази мнение
                              0885022939 Недрет

                              Коментар


                              • #60
                                До: Първият ми джип

                                Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
                                Както чета и колегата има съмнения за избора на гуми за Фронтера КБ.И аз преди няколко месеца мислих като него и купих втори комплект железни джанти за зимни или 50/50 офроуд -асфалт гуми.
                                Поаднаха ми 15" джанти с гуми KUMHO 215/70 R15.Понеже имаше още хляб в гумите реших да ги доизтъркам.Голямо беше моето разочарование когато ги поставих и Фронтерата направо седна на земята като стара жигула и изглеждаше много комично.
                                И всичко това при положение че съм виждал на друга Фронтера такъв размер 215/70 r 15" гуми Malatesta kayman и си изглеждаше много добре и не ми се струваха малки.
                                Сега съм ги смъкнал и съм ги пуснал за продажба в мобилето.
                                Не можах обаче да разбера защо се получи така.
                                Ще се радвам ако някой изрази мнение
                                Защото си сложил доста по-малък размер дори от оригиналния, при който фронтерата все още не е била с омекнало окачване. При старите и вече клекнали фронтери дори оригиналния размер 225/70/15 стои много смешно. Като се добави и факта, че има склонност към клатушкане изобщо не бих препоръчал да се слагат гуми под 265/75/15 или с други думи 31". Но това е писано на дълго и на широко на много места в този под форум.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X