Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

    Пускам нарочно тук тази тема с идеята, че може да направя услуга на някого. Понеже през зимата помпата на моята ОФА се предаде и синковците я бяха зае.али на ливадата зад блока, сега им дадох зор да я оправят, че ще се прибирам в отпуск и ще ми трябва. Съответно, започнаха ядовете с нашенските сервизи. Закараха я при един, дето уж ми е приятел и смениха помпата и греда. Старата помпа била 3/4, сложили 5/8. И съответно съединителя не отделя хубаво, щото новата е с около 3 мм по-малка в диаметър. Карах ги да ходят пак при "майстора" да се пробва да я регулира и поне да обере празния ход, та дано стане, оня само объзвъздушил и заявил, че нема такова животно като различни помпи, те всичките били еднакви от тия години. Хем си е написано на самата помпа, но не. Как да е, не мога да се разправям от 3000 км и засега е така, превключва се с помпане на педала срещу скромните 170 лв за смяната. Поръчах ремонтни комплекти да си оправя старата и понеже още не знаех какъв размер е, взех и двата. Та сега тоя 5/8 ми е излишен и ако някой го иска, мога да го донеса с мене след около 1 месец. Мога да го върна още сега на продавача, но като знам какви боклуци продават у нас и силно се съмнявам, че някой поддържа на склад инчови размери гумички, предлагам тоя комплект за 20 лв. (купил съм го за 9 паунда) Но трябва да знам в близките ден-два дали да го пазя или да го връщам. Така че ако някой го иска, да пише тук или на ЛС.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

    Интересно! Като взех Фронтерата от подписа, а тя ми е втора, след автомат, се оплаквах от съединителя който отлепваше чак към края на хода на педала. Реших, че нещо е сменяно и регулирах хода на педала, но се наложи да излезна извън стандарта /вече не си спомням какво въртях там/ за да направя хода удобен за ползване. Това с различните помпи не ми е идвало наум - как различния диаметър влияе: на хода или на усилието? Предполагам говориш за горната помпа, не за долната и къде да погледна размера? Иначе ако съм 5/8 един резервен комплект няма да ми пречи и мога да го взема.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

      Различен диаметър = различен обем изтласквана течност при еднакъв ход на буталото . 3/4 е около 19 мм, 5/8 е около 16 мм. V= пи х радиуса на квадрат х височина. Сам сметни колко е разликата в количеството течност, която избутва едната и другата при 1,5 мм разлика в радиуса. С по-малък диаметър педала е по-мек, иска по-малко усилие за натискане. Сравни две спринцовки, примерно. Ако го искаш, казвай да ти го нося. На мен ми е излишен и ще го върна иначе. Погледни с едно огледалце или с камерата на телефона помпата отдолу, там пише кой размер е.
      Последно редактирано от kuzdov; 15-05-19, 23:05.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

        Въпроса е дали хода на педала при различни цилиндри ще е еднакъв? Търся обяснение на моят случай където се наложи да регулирам извън ограничителите на хода - довечера ще погледна отдолу и ще пиша!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

          Би трябвало да е различен, защото цилиндърчето долу е едно и също. За да постигне същия обем по-тясната помпа трябва да има по-дълъг ход. Нямам помпите пред мен, иначе лесно може да се изчисли. Така наизуст поне 1-2 санта повече би трябвало да е.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

            Сега погледнах - с 3/4 съм, няма да мога да използвам комплекта! Явно проблемите ми са в съединителя, но той пък си кара вече четвърта година без промяна, та няма да барам нищо!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

              ОК. Никой друг не прояви интрес досега така, че утре го връщам. Няма смисъл да ми стои.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                Уточни все пак за горна, или долна помпа иде реч, че не става ясно... Преди година смених на долната помпа гумичките и си бачка без проблеми, цената на комплекта беше смешна-8лв. Ако пак изникне подобен проблем, пак ще си купя ремонтен комплект, сменя се за нула време, обезвъздушаването отнема малко повече
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                  Имаш само една помпа горе(т.нар. master cylinder) и изпълнително бутало долу (slave cylinder) ....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Имаш само една помпа горе(т.нар. master cylinder) и изпълнително бутало долу (slave cylinder) ....
                    Оки, темата си твоя
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                      Това не го схванах. Имаш една помпа, която натискаш с крака си и принудително изтласква флуид към изпълнителния цилиндър/бутало, дето отмества вилката. А и според техническата литература е така, та .... какво значи моя-твоя ?
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                        Заеби...

                        Те затова сме на този хал-правим нещо грешно, но когато кажеш, че е грешно-приемат те на нож.

                        Пиша сигурно за 10 път в този форум-НЯМА ДОЛНА ПОМПА НА СЪЕДИНИТЕЛЯ!
                        Тя е само една-горе. А това долу си е работе, изпълнителен, slave цилиндър...
                        Ама нали си приличат с помпата...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Заеби...

                          Те затова сме на този хал-правим нещо грешно, но когато кажеш, че е грешно-приемат те на нож.

                          Пиша сигурно за 10 път в този форум-НЯМА ДОЛНА ПОМПА НА СЪЕДИНИТЕЛЯ!
                          Тя е само една-горе. А това долу си е работе, изпълнителен, slave цилиндър...
                          Ама нали си приличат с помпата...


                          Коле, то и ти това дето пишеш е грешно , но вместо на нож ми повдигна настроението рано сутрин .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                            Кое е грешното?

                            Вярно-и долу цилиндъра изпълнява ролята на помпа-когато отпуснеш педала, и течността започва да се връща обратно под силата на пружините на притискателния диск.
                            Но въпреки това уточнение-помпата си остава една-горе, и е задействана от педала и крака на шофьора.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонтен комплект за 5/8 помпа на съединител ОФА

                              Мисля, че много се задълбахме в подробности. Имаме master cylinder и slave cylinder. На български как ще го кажем все едно, важното е да става ясно кое какво е ....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X