Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Звук в ОФА ДБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Звук в ОФА ДБ

    Някой има ли такава машина 97год дълга база ,в която да е направил нещо по звука,защото меко казано е отвратителен.
    Оригиналното радио излетя вече ,сложих бюджетен плеър на Сони от Олх ,но говорителите във вратите са отврат.На всичкото отдолу задната линия е отстрани в багажника ,някъкви малки елипси издаващи по скоро мяукане отколкото звук.
    Предната линия е 5инча ,въобще......А и място няма никъде за обособяване на кухини за поне 6,5 инча или поне елипси 6х9.
    Приемам всякакви идеи.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

  • #2
    От: Звук в ОФА ДБ

    Ами аз се бях заел с подобряване на звука но се оказа че се изхвърлих с размерите и се стигна до тук:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=196811
    А иначе аз съм си с оригиналното радио Грундик и немога да се оплача!Предните ги смених с такива на Панасоник......които всъщост не влизаха заради допълнителен магнит но след премахването
    му заспаха и звука се подобри!Отзад на мястото на старите сложих едни двулентови 9-ки на Панасоник и постигнах напредък мислех със събуфера да подобря още повече но греда!!!!Оказа се
    че не влиза заради газовата бутика, което всъщост не ме е отказало от още подобрения!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #3
      От: Звук в ОФА ДБ

      Аз на А-то едно време му отворих прилични дупки със зегето във вратите и на задните кори също. С фланец и дунапред във вратите и кухините само с едно CD без субуфер звука стана много приличен.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        От: Звук в ОФА ДБ

        Няма да има съб и амп.За тея неща имам проект в колата .Там изсипах доста лев.Идеята ми е по силна и приятна предна линия.
        Търся примерно предна компонентна система а,за отзад .........незнам с това нямане на място за поне елипси 6х9.
        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

        0895шест29410 .

        Коментар


        • #5
          От: Звук в ОФА ДБ

          В моята бухнах един плосък активен суббъфер Thunder под пасажерската седалка,смених предните и задни говорители (задните са blaupunkt и влязоха с малко бой).Та сега е що годе прилично. Но наистина добър саунд ще е трудно постижим

          Коментар


          • #6
            От: Звук в ОФА ДБ

            Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
            В моята бухнах един плосък активен суббъфер Thunder под пасажерската седалка,смених предните и задни говорители (задните са blaupunkt и влязоха с малко бой).Та сега е що годе прилично. Но наистина добър саунд ще е трудно постижим
            Не е трудно. Всичко е въпрос на желание. Купува се самозалепващ звукоизолационен материал, лепи се под мокетите във вратите и в колонките, слагат се хубави кабели, с хубави многолентови говорители ( 4 на брой ) и хубаво CD ще свирне супер. И няма да струва много, само човек време да има.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Звук в ОФА ДБ

              За парите си прав бюджетното Сони излетя по направление .Сложих Стар Панасоник Мп3 с Аукс ,заради навито.Плеяра е с доста настроики (хай-пас,лоу-пас),което ме навежда на мисълта ,че не е лош.
              За сега смених само тези във вратите с Паинер компонент за около 60лв нови.Модела не помня.
              Разликата по десетобаланта система е 4 клонящо към 3 .
              Без изолация и други по големи ОТ-та ,примерно поне 6.5 до 8 инча ,няма шанс за звук.Такова дърво не бях виждал,явно проблема не е в компонентите ами в самите врати.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10631235_1013368012025448_615345030746516624_o.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5654159
              Това е вратата и конзолата ,мога да направя нещо друго,но кората ще отиде по дяволите.
              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

              0895шест29410 .

              Коментар


              • #8
                От: Звук в ОФА ДБ

                Изхвърляш конзолата тая черната с 4-те болта и юнашки със зегето при свален до долу прозорец за да видиш до къде можеш да режеш. Аз вкарах 8 инча двулентов баукпункт отпред и 2 елипси отзад. С изолация залепена на външната част на вратата от вътре звука ще стане чуден. Плеара ми е 4х52 с мосфет стъпало съвсем нормален.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Звук в ОФА ДБ

                  E вие имате щастието за подготовка във вратите. Аз съм със старото табло и драмата е още по-голяма.Мисля за вариант с рязане на кората и тенекето отдолу. Но не храня големи надежди.Пък и с тубата имам що-годе приличен резултат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Звук в ОФА ДБ

                    Аз искам предна линия,отзад каквото доиде.При всички положения ще пъхам 8-ци.Но до стиклото са 60-65 мм,което не е много и ще падне мерене.Благодаря за насоките .
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Звук в ОФА ДБ

                      Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                      E вие имате щастието за подготовка във вратите. Аз съм със старото табло и драмата е още по-голяма.Мисля за вариант с рязане на кората и тенекето отдолу. Но не храня големи надежди.Пък и с тубата имам що-годе приличен резултат.
                      aз баш за фронтера А със старото табло говоря.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Звук в ОФА ДБ

                        Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                        Аз искам предна линия,отзад каквото доиде.При всички положения ще пъхам 8-ци.Но до стиклото са 60-65 мм,което не е много и ще падне мерене.Благодаря за насоките .
                        баш тия блаукпункти които споменах бяха с много малък магнит пък свиреха много приятно за това и ги взех щото място нямаше много... трябва да видя дали имам снимки някъде....
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          От: Звук в ОФА ДБ

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          aз баш за фронтера А със старото табло говоря.
                          Ми като гледам как седят нещата при моята ОФА ДБ-няма фабрично място във вратите,а в таблото има място за смешни говорители. За задна линия няма какво да говорим...мястото е малко ,плитко и без обем зад говорителя.Ако се сложи звукоизолация на задните говорители-съвсем отънява мястото. Не знам как докарваш саунд ...,а за наистина добър звук във фронтера А без сериозни инвестиции ..не виждам как да стане. Освен да имаме различни разбирания за добър звук
                          Последно редактирано от ianely; 16-04-15, 22:27.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Звук в ОФА ДБ

                            Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                            Ми като гледам как седят нещата при моята ОФА ДБ-няма фабрично място във вратите,а в таблото има място за смешни говорители. За задна линия няма какво да говорим...мястото е малко ,плитко и без обем зад говорителя.Ако се сложи звукоизолация на задните говорители-съвсем отънява мястото. Не знам как докарваш саунд ...,а за наистина добър звук във фронтера А без сериозни инвестиции ..не виждам как да стане. Освен да имаме различни разбирания за добър звук
                            Аз съвсем се оплетох с тия 3 фронтери вече съм забравил на коя какво правих. Да прав си на А-то не съм рязал корите на вратите а моята беше къса база и колоните бяха в колонките на вратите, там рязах със зегето а отред в таблото слохих просто по-хубави двулентови. Свиреше прекрасно. На Б-то рязах пак със зегето ама във вратите вече където оригинално са си говорителите.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              От: Звук в ОФА ДБ

                              На Къса база е лесно,има къде да се обособи кутия за задна линия .Предна във феислифт А модел и дълга база е меко казано трудно.Вярвам ,че имам вярно за звука ухо,правил съм няколко коли с течение на годините,но това е предизвикателство.Исках без рязане и насацдане на сериозни компоненти,но явно няма да стане.Защо Опел са се окъкали така,вземи Омега,Вектра ,Астра дори,всички свирят ВЯРНО с прости колонки на Блаупункт или Грундик .......Фронтера е трудна работа.
                              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                              0895шест29410 .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X