Обява

Свий
Няма добавени обяви.

помагайте колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • помагайте колеги

    Имам ОФБ ДБ 2.2 16v преди мен собственика я е вдигал.. но не е сменял амортесьорите.. откъде мога да си закупя амортесьори по възможност за оф роуд предни и задни .. подходящи за джипката.. от варна съм.. ако има някои от варна със съвет.. да звъни.. 0898507037.. мерси предварително

  • #2
    От: помагайте колеги

    Колега, аз съм с същата фронтера и съм я вдигнал.Амортесьори (само задни, газови) съм сложил от Газела, който ги сложих сравнително скоро (миналия месец) и като цена ми излезнаха 100 лв. комплекта.Незнам къде във Варна могат да се намерят такива но повечето колеги залагат на тях. Ако имаш въпроси звънкай да помагаме. 0898 474 6о6.
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #3
      От: помагайте колеги

      Другия вариант е Monroe adventure по размер.

      Коментар


      • #4
        От: помагайте колеги

        Това, че не са сменени амортисьорите явно те притеснява - защо?
        По принцип на предните не се налага смяна.
        На задните се налага. Какъв размер са твоите и какъв искаш да са новите?

        П.П. Преди месец-два рових за амортисьори по размер и попаднах на една Варненска фирма TPS, която продава амортисьори за малки и големи камиони по размер. По принцип тези за малки камиончета са подходящи за джипки с офф-роуд насоченост.
        После ме ухапа друго куче и просто си удължих моите:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...29#post2429529
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: помагайте колеги

          ами имам някакво блъскане отзад. когато минавам през по сериозни бабунки по нашия ХУБАВ ЕВРОПЕЙСКИ ПЪТ. като я вдигнах установих че на сегашните има заварена втулка отдоло за вероятно удължаване на хода на самия амортесъор.а на пружините има подлагани фланци поставени отгоре на пружината. с две думи евтин тунинг....

          Коментар


          • #6
            От: помагайте колеги

            Първоначално публикуван от la4ko Преглед на мнение
            ами имам някакво блъскане отзад. когато минавам през по сериозни бабунки по нашия ХУБАВ ЕВРОПЕЙСКИ ПЪТ. като я вдигнах установих че на сегашните има заварена втулка отдоло за вероятно удължаване на хода на самия амортесъор.а на пружините има подлагани фланци поставени отгоре на пружината. с две думи евтин тунинг....
            Блъскането ти е най вероятно от тампоните не от фланеца , а за амортисьорите най добре камионски аз поне с такива карам и съм доволен.
            Opel frontera 2.4i

            Коментар


            • #7
              От: помагайте колеги

              Ще огледам и тампоните.. дано не е нещо сериозно.. а амортесьори от УАЗка стават ли .. ?

              Коментар


              • #8
                От: помагайте колеги

                Първоначално публикуван от la4ko Преглед на мнение
                .. а амортесьори от УАЗка стават ли .. ?
                Теоретично стават но са по къси с 2-3 см от тези на Газелата. За Уазката се разтягаха до 68 см. (да се чете 58 см) докато на Газелата са до 70 (да се чете 60 см) и малко......!Въпреки че ми предложиха и едни газови за Уазка който
                се разтягаха до 70 но имаха само един и пропадна сделката!Така че......всичко си е въпрос на мерене.

                Редакцията се налага поради временно забавено пиене на Гинко Билобата
                Последно редактирано от neshko; 25-03-14, 22:54.
                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                LZ1NES

                Коментар


                • #9
                  От: помагайте колеги

                  Първоначално публикуван от la4ko Преглед на мнение
                  Ще огледам и тампоните.. дано не е нещо сериозно.. а амортесьори от УАЗка стават ли .. ?
                  Освен да трака няма какво да и стане аз доста километри навъртях така и още не съм ги сменил от пусти мързел
                  Opel frontera 2.4i

                  Коментар


                  • #10
                    От: помагайте колеги

                    Първоначално публикуван от filth Преглед на мнение
                    Освен да трака няма какво да и стане аз доста километри навъртях така и още не съм ги сменил от пусти мързел
                    И аз си мислех че става защото карам предимно по асфалт но се оказа че лежащите полицаи си вършат работата.......единия ам направо му се изби капачката и маслото долу...та се наложи
                    бърза смяна с подходящите!
                    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                    LZ1NES

                    Коментар


                    • #11
                      От: помагайте колеги

                      Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                      И аз си мислех че става защото карам предимно по асфалт но се оказа че лежащите полицаи си вършат работата.......единия ам направо му се изби капачката и маслото долу...та се наложи
                      бърза смяна с подходящите!
                      Може би не се изразих правилно имах предвид тампоните че не са проблем да тракат
                      Opel frontera 2.4i

                      Коментар


                      • #12
                        От: помагайте колеги

                        Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                        Теоретично стават но са по къси с 2-3 см от тези на Газелата. За Уазката се разтягаха до 68 см. докато на Газелата са до 70 и малко......!Въпреки че ми предложиха и едни газови за Уазка който
                        се разтягаха до 70 но имаха само един и пропадна сделката!Така че......всичко си е въпрос на мерене.
                        На Газелата са 35-55 см.
                        68-70 ми се вижда много...
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: помагайте колеги

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          На Газелата са 35-55 см.
                          68-70 ми се вижда много...
                          Да!Грешката е моя!Сбъркал съм с 10 см.На Газелата са до 60 см докато тези за Уаз стигаха до 57 - 58 см. Ако се зароди съмнение ще вдигна моита и ще ги замеря отново. Аз се водих от тази тема в форума защото нямах информация колко трябва да бъдат освен че трябва да са за Газела ( http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7490 ).Питах откривателя Илийката (gimax) но човека не си спомняше и за това прибягнах до тази тема за да имам все пак някакъв ориентир за дължина.Но както казах и по рано в магазина за Уаз ми намериха едни газови за Уаз дето стигнаха до 59,5 и бях решил да ги взимам тях но имаха само един, другите им бяха до 57 - 58 см.

                          Пак ме извинете за размера!
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #14
                            От: помагайте колеги

                            Здравеите, не бъркаите колегата тои пита за ОФА- В атам задни амове отгоре са с шпилка не като вашитеОФА-А газелски не ставт

                            Коментар


                            • #15
                              От: помагайте колеги

                              Затова писах -Монро по размер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X