Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

    А сега за това което ме мъчи.Вчера имах възможността да си погледна фронтерата отдолу, без да си сгъвам коленете,демек на подемник.
    ЕЕ за джип дето възнамерявам да го карам и следващите десет години,имайки в предвид колко му похарчих,състоянието на шасито ми се видя леко обезпокоително.Явно тригодишната софийска експлоатация си казва своето.Цялото шаси е опетнено с ръждиви точки,които засега мога да пренебрегна но се очертават като бъдещ проблем.И след няколко безсънни работни дни,стигнах до заключението че на това шаси му трябва песъкоструй и последваща обработка.Даа ама не.Без разглобяване.Тоест ,измивам джипа отдолу отивам на песъкоструй,и някой безумец се пъха в канала и почва да песъкоструи.Е те тук ми е проблема.Там долу има разни тръби ,маркучи и жила,закачени за шасито.Наясно съм че няма как да се почисти и профила откъм купето ама това да е проблем.Та ще се скапе ли нещо от закачените за шасито чаркалаци и тръбички,или мога смело да го пасъкоструйна.То има още много въпроси ,ама ще е по лесно в дискусия.Е давайте акъл.
    Румен Николов

    0888 358 572

  • #2
    От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

    За да стане прилично, без разглобяване няма да стане, под тръбите ще остане непочистено, а те са меки та аз бих махнал тръбите после почистване,боядисване и нови тръби че старите вероятно са тръгнали...направи го добре или не си губи времето
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

      Аз лични бих третирал с препарати и накрая с воя
      Opel frontera 2.4i

      Коментар


      • #4
        От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

        Без да отделиш купето няма да стане качествено. Има доста места на които не може да се бръкне и шанса от там пак да тръгне ръжда е голям. Отделно тръбите и бензинопроводите също пречат. Ако не ти се занимава със сваляне на купето по-добре ползвай ръждопреобразувателя на Вюрт и после защитно покритие.

        Коментар


        • #5
          От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

          Даа .Днес видях на живо силата на песъкоструя.Почистих щита на резервоара.Ако пъхна този песъкоструй отдолу на джипа, нищо меко и тънко няма да остане здраво.Примирих се с факта че ще жертвам литър вюрт и два дни мамата,и после съм решил миниум,ама за след него още съм на чуденка.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=145564 e тука пише,миниум не ти трябва....

            Коментар


            • #7
              От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

              Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
              Извинявам се на Румен,че ползвам темата му.Доколкото разбрах Работилницата на Военна Рампа,която се занимаваше с антикорозионна обработка,вече не работи.Сега някой извършва ли такава дейност и къде?

              Коментар


              • #8
                От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                И аз да питам тук fanatic, че там не може, как е ефекта на направеното две години по-късно? Някъде наду ли се отдолу под бодито?

                Коментар


                • #9
                  От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                  Май никой не го прави за сега, и аз имах мерак да го направа на мойта каляска ама докато се наканя...
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • #10
                    От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                    Незнам за пясъкоструйка ,ама моята мисля да я мина на пароструйка,после с компресора и пистолета с една разредител баня по шасито и после антикорозионна грунд обработка пак с пистолета ,па все ще има ефект,въпреки ,че няма много ръжда ,но е така за профилактика ще го направя при първа възможност,мисля и през всички отвори с тапи и без тапи да вкарам с пистолета някаква смазка след това!Каквото стане!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                      Румене, най- доброто, което можеш да направиш е като почнат жегите да измиеш отдолу и вътре в рамата добре. Оставяш го да изсъхне и го пръскаш обстойно с с BODY 900 (восъчен кавитант), но такова за пистолет, а не спрей. След това залепваш страничните технологични отвори на рамата с нагрят отдолу воалит или друга битумна лепенка. Подкарваш по възможно най-прашния черен път. Отиват къде 8-9 флакона на кола, но резултатът е повече от добър. Вервай ми, че с разни дзифтове, грундове и преобразуватели правиш едно големо НИЩО. Особено вредни са битумните шагрени, които некои ора естете, много обичат...
                      Научено по трудния и дълъг начин. Мога да ти покажа кола 80 набор, третирана така, пък ти си прави изводите.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        И аз да питам тук fanatic, че там не може, как е ефекта на направеното две години по-късно? Някъде наду ли се отдолу под бодито?
                        Много четох как да процедирам с ръждата и от всичко прочетено вюрта излезе най-добър за извънзаводска обработка и самите специалисти от Вюрт си казаха че след 2-3 години трябва пак. Ще снимам днес да видите състоянието. Не е каквото беше преди 2 години но пак има ръжда. Мисля това лято пак да направя подобно нещо макар и по-леко.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                          ич не и се бойте - моята като я купих изглеждаше като топена в киселина! Минах я с пароструйка, после където и до колкото можеше я чегъртах и и после 2 ръце най-обикновена и недолюбвана в този форум Протекта 3 в 1, отгоре още 2 ръце също толкова недолюбван битум и воала - тази зима и беше трета и не личи като да е надула някъде. М/у другото бях пускал тема със подобно съдаржание вкл. и със снимки на шасито преди обработката и подробности какво съм правил.

                          П.п. все пак държа да отбележа, че най-добре си е отделяне на шасито и обработка както си трябва! Моето си е замацване но вече 3та година си е ОК и просто го давам като алтернатива с приемливи резултати и много по-малко инвестиран труд/време/пари.
                          Последно редактирано от bushiDO; 24-03-14, 17:31.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                            А, би ли щракнал едно фото на положението, каквото е в момента, три години по-късно? Не е зор да стане баш тези дни. Когато се сетиш и имаш възможност ( че е свързано със завиране отдолу... ).
                            Казано е:
                            -"Обичай ближния",
                            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                            Коментар


                            • #15
                              От: За нашите фронтери колко безопасен е песъкоструя.

                              Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                              А, би ли щракнал едно фото на положението, каквото е в момента, три години по-късно? Не е зор да стане баш тези дни. Когато се сетиш и имаш възможност ( че е свързано със завиране отдолу... ).
                              Естествено - то това е част от експеримента... къде бяхме, къде сме сега! Само не обещавам кога, че не ми се заляга по тротоарите пред блока
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X