Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

    Привет колеги, миналата година лятото когато сменях доста неща по предницата, тогава смених и предните спирачни дискове с чисто нови и качествени накладки, старите дискове си бяха дебели но криви, при висока скорост - над 70км/h като натисках спирачката педала почваше да вибрира като при кола с АБС, и вече като ми монтираха новите спирачни дискове всичко заспа и нямаше никакви признаци на вибрация около 10 месеца, преди няколко дни почнаха и при новите ми спирачни дискове педала да вибрира при спиране при над 70 км/h, сега се чудя какво да правя тъй като са почти нови, къде да ми ги престържат както трябва, че да не купувам 2-ри комплект нови дискове след има-няма 10 месеца че ще ми бъде малко странно
    На снимките това са дисковете и накладките които съм сложил през лятото:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:18.8 КБ
ID:6047489

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:3
Размер:25.2 КБ
ID:6047490
    Последно редактирано от Еделвайс; 04-03-14, 21:45. Причина: Правопис

  • #2
    От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

    Като начало провери да не е от барабаните. С ръчната, държиш я вдигната с натиснат бутон в движение и усещаш дали пулсира както педалът. Ако не, звънни на Лозан, той ще те упъти за дисковете.

    Коментар


    • #3
      От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

      Проверявал съм няколко пъти с ръчната спирачка, спира идеално и без никакви вибрации. Остава дисковете, какво мислите за престъргването на дискове на място без да ги свалям, ще съм благодарен за конкретен специализиран сервиз с добри отзиви, иначе трябва да карам Фронти до сервиза където си ходя за да ми свалят дисковете, па после да търся стругар на друго място та дълга и широка ми става или....?

      Коментар


      • #4
        От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

        С делфи дискове съм брал ядове (поне такива казаха че са сложили)
        1 седмица след монтажа се изкривиха, а аз почти не ползвам спирачки. Смениха ми ги гаранционно.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #5
          От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          . Остава дисковете, какво мислите за престъргването на дискове на място без да ги свалям....?
          Мислим , че на място не става . Също така мислим , че като ги свалиш и престържеш , проблемът ще се появи отново след максимум нови 10 месеца. Вероятността обаче да повториш упражнението е доста под тези месеци.
          Всъщност , не мислим , ами сме го преживели . Стига разбира се , причината да е наистина криви дискове.
          За съжаление , крайния резултат от горните манипулации е :доста нерви и посещение на магазина за нови дискове.

          ПС. ... един съвет :все пак пробвай с нови накладки . Дори да не е от тях - няма да ги хвърлиш , ще ги сложиш после като им дойде времето , но пък ще си сигурен , че си изолирал всички останали възможни причини за поява на вибрации.
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 05-03-14, 08:09.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

            Преди да ги изхвърлиш, провери дали са добре монтирани. Ако при смяната повърхността на главината, на която ляга диска не е зачистена добре, се получава точно тоя номер.
            Винаги има вариант и да са калпави, разбира се, но все пак провери.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              какво мислите за престъргването на дискове на място без да ги свалям, ще съм благодарен за конкретен специализиран сервиз с добри отзиви, иначе трябва да карам Фронти до сервиза където си ходя за да ми свалят дисковете, па после да търся стругар на друго място та дълга и широка ми става или....?
              Има такава машина на място. Престъргвха ми така дисковете преди години на колата, но не знам дали още съществуват. На Константин Величков и Стамболийски. Като се движиш от цум по Стамболийски, на светофара на Константин Величков вдясно и на 20 метра от дясната страна бяха, след гърнетата Аспо, ако и те съществуват.
              Тогава, когато си купих дисковете, майсторът ми каза, че са ментета и не след дълго ще се изкривят, но след престъргване всичко ще е ок, защото ще са вече закалени от прегряването. Дисковете струваха примерно 80 лв., а престъргването беше и то някаде там. А и по груби спомени маи ефектът беше временен и после пак същото, но не си спомням много точно, че беше отдавна, а и я продадох след това.
              Много е гадно като се стигне до задънена улица в следствие менте части. Става параграф 22.
              Явно ще ги престъгваш, но те съветвам да е стругар - по евтино ще ти е и после поне няма да те е яд. Аз така бих направил на твое място.

              Коментар


              • #8
                От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Преди да ги изхвърлиш, провери дали са добре монтирани. Ако при смяната повърхността на главината, на която ляга диска не е зачистена добре, се получава точно тоя номер.
                Винаги има вариант и да са калпави, разбира се, но все пак провери.
                Ако не са "монтирани добре" , тресенето при спиране ще е още от самото начало . При колегата този "ефект" се е проявил след 10 месеца . Очевидно става въпрос за криви дискове . Пък и това лесно се проверява след демонтажа .

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                .... А и по груби спомени маи ефектът беше временен и после пак същото....
                Много ясно , че пак ще е същото . Има си физическо обяснение на процеса
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Ако не са "монтирани добре" , тресенето при спиране ще е още от самото начало . При колегата този "ефект" се е проявил след 10 месеца . Очевидно става въпрос за криви дискове . Пък и това лесно се проверява след демонтажа .
                  Много ясно , че пак ще е същото . Има си физическо обяснение на процеса
                  Точно това щях да кажа че са минали месеци, това с накладките ще се пробва а относно дисковете каква марка и колко пари да приготвя за качествени дискове, преди време исках оригинални спирачни дискове да сложа, но като ми казаха някаква фантастична цена 500лв се отказах, ще има ли някакви проблеми по спирачната система ако я карам известно врeме с кривите дискове?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Точно това щях да кажа че са минали месеци, това с накладките ще се пробва а относно дисковете каква марка и колко пари да приготвя за качествени дискове, преди време исках оригинални спирачни дискове да сложа, но като ми казаха някаква фантастична цена 500лв се отказах, ще има ли някакви проблеми по спирачната система ако я карам известно врeме с кривите дискове?
                    За марката не смея да ти давам съвети . Ако аз съм на твое място , просто ще сменя марката ( което всъщност направих навремето , ма на лека кола) и от там нататък ... на късмет !

                    Що се отнася до това колко време можеш да караш така : Ами желателно е да вземеш мерки . Защото това "тресене" бавно , но упорито ще се увеличи и в един момент става доста неприятно . Хем тресе , хем намалява спирачната ефективност - в никакъв случай не е аналогично на АБС-а . Не е добре за накладките , за спирачните апарати и за кормилното управление .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                      Доколко ми е известно спирачните дискове се изкривяват най-често например при продължително спиране и съответно както са вече добре загрети дискове и изведнъж да ги облее студена вода, но в моя случай не е имало нищо подобно освен ако не е свързано с известно каляване, но тогава това каляване на дисковете не се ли прави предварително още в завода или го спестяват това упражнение? Направо се чудя какво да правя, да мина на струг почти новите ми дискове или да купувам пак нови, което пак няма да е гаранция че и те няма да се изкривят

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Има такава машина на място. Престъргвха ми така дисковете преди години на колата, но не знам дали още съществуват. На Константин Величков и Стамболийски. Като се движиш от цум по Стамболийски, на светофара на Константин Величков вдясно и на 20 метра от дясната страна бяха, след гърнетата Аспо, ако и те съществуват.
                        Тогава, когато си купих дисковете, майсторът ми каза, че са ментета и не след дълго ще се изкривят, но след престъргване всичко ще е ок, защото ще са вече закалени от прегряването. Дисковете струваха примерно 80 лв., а престъргването беше и то някаде там. А и по груби спомени маи ефектът беше временен и после пак същото, но не си спомням много точно, че беше отдавна, а и я продадох след това.
                        Много е гадно като се стигне до задънена улица в следствие менте части. Става параграф 22.
                        Явно ще ги престъгваш, но те съветвам да е стругар - по евтино ще ти е и после поне няма да те е яд. Аз така бих направил на твое място.
                        Там са да...
                        аз не бих пристъргвал такива гнусни дискове... вместо по 50 лв. за пристъгване си купи нови Павка, тия са си боклук още като са произведени....

                        п.с. Продай тези за разумна цена с опцията че са кривички, купи си хубави от Англия примерно и си провери водачите на апаратите, че комбинацията с добре загрят диск, локва и криви водачи съсипва диска за норматив.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                          Ако случайно пазиш касовата бележка от покупката, искай някакъв документ от сервиза, в който са монтирани и направи рекламация.
                          Има закони, има търговска гаранция, ако си упорит, ще успееш. Това е правилният начин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                            Провери накрайниците на кормилните щанги в какво състояние са.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почти нови спирачни дискове а вече са криви...

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              .....Доколко ми е известно спирачните дискове се изкривяват най-често например при продължително спиране и съответно както са вече добре загрети дискове и изведнъж да ги облее студена вода, но в моя случай не е имало нищо подобно освен ако не е свързано с известно каляване.....
                              В металознанието няма "известно" и "неизвестно" каляване , ама не ми се впуска в подробности , че и не му е тук мястото .
                              И в моя случай нямаше нищо подобно . На всичко отгоре , карам така че спирачни дискове при мен не прегряват .
                              Проблемът обаче на такова менте е в обемната структура , в смисъл че и да го престъргваш , пак ще имаш термични изкривявания . .... ама ако ти се разправя , можеш да си направиш експеримент - все пак топлата вода може да се открие и по трудния път
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X