Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Frontera - не иска да угасва!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Frontera - не иска да угасва!!!

    Здравейте колеги. Имам едни терзания с една Фронтера А, 97г., 2.8ТДИ Исузо. Та от известно време ми прави въртели и не иска да угасва като върна контактния ключ. Таблото си угасва, а колата си работи (малко прекъсва и дъвче ама не гасне). Та колата има фабричен имобилайзер и вече трима майстори ми казват че е от него макар и да не виждам никаква логика. Той по-скоро да ми пречи да пали колата ама нямам проблем с това. Вече се хванах в чудо и ще махам имобилайзера. Би ли ми помогнал някой като разкаже какво точно и как го прекъсва той? Къде се намира и кой е най-лесния начин за елиминирването му. Какво е това "пластмасово" модулче върху нафтовата помпа с 3 проводника (не клапана) и каква функция изпълнява? Предварително благодаря на отзовалите се. Поздрави.

  • #2
    От: Frontera - не иска да угасва!!!

    Търси проблема при входа на ГНП -електроклапан или вакум регулатор,незнам с каква помпа си ,ако не е по електрото,демек от контактния ключ!Ако е с клапан и не затваря добре от там прекъсването при гаснене,има една котвичка вътре и може да засяда при различни положения при износване!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Frontera - не иска да угасва!!!

      И аз съм за клапана на горивото- наранена е уплътняващата гума и не затваря напълно горивото. Опс, може и управляващота му верига да не изключва тока- съответно проверка с пробна лампа. От там -нов клапан.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Frontera - не иска да угасва!!!

        А по въпроса за черното модулче върху помпата с 3 проводника (пластмасово-приличащо на мощен транзистор) някой има ли идея какво е и за какво служи?

        Коментар


        • #5
          От: Frontera - не иска да угасва!!!

          Този модул командва помпата,значи е електронна помпа а не механична,но аз си мисля,че или ОФА не е 97г.или не е с 2.8 мотор а с 2.5 поне аз не съм виждал такава.Снимай мотора.
          ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

          Коментар


          • #6
            От: Frontera - не иска да угасва!!!

            ако се съмняваш,че имаш яд с токовете, било то имобилайзер или управлението на помпата, като върнеш контакния ключ слез и откачи акумулатора. ако пак не огасне, изпуска отнякъде по малко. виждал съм астра тд да не гасне, ама вкарваше много масло в мотора, и после гасиш, заключваш а тя си бачка ощте извесно време. ама маслото в картера бързо свършваше

            Коментар


            • #7
              От: Frontera - не иска да угасва!!!

              Черното модулче е имобилаизера.
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #8
                От: Frontera - не иска да угасва!!!

                Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                Черното модулче е имобилаизера.
                Какъв е най-лесния начин за елиминирането му?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X