Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко масло събира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко масло събира

    Здравеѝте ,мн. четох но не открих отговор на това което ме интересуваше.Много е възможно да съм пропуснал за което се извинявам.Та въпросът ми е следния колко масло събира предният диферинциал , както и задният , става дума за Фронтера 2.2 дти 1999г .дълга база. За маслата знам, че са за преден диф-80w90, а за задният 75w140,но ме интересува количеството което трябва да се сипе.Предварително благодаря.И отново се извинявам.

  • #2
    От: Колко масло събира

    Вземи си по 2 литра и ще ти остане, наливай до ръба на пробката като колата е в напълно хоризонтално положение. Остатъка си го дръж в багажника и ще си имаш за доливане.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Колко масло събира

      За задния наистина 2 литра, от които остана част, но за предния само един литър ( по спомен, моя толкова събра ).
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #4
        От: Колко масло събира

        На КБ пише че събира 0.9л, а на ДБ - 1.7л

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Вземи си по 2 литра и ще ти остане, наливай до ръба на пробката като колата е в напълно хоризонтално положение. Остатъка си го дръж в багажника и ще си имаш за доливане.
        Това за в багажника сериозно ли?
        Кой ще седне на път да проверява предния диференциал, че и да долива???
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Колко масло събира

          Благодаря ви, много полезна информация от която имах нужда

          Коментар


          • #6
            От: Колко масло събира

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            На КБ пише че събира 0.9л, а на ДБ - 1.7л


            Това за в багажника сериозно ли?
            Кой ще седне на път да проверява предния диференциал, че и да долива???
            Бе ти ако искаш и отгоре на пианото си го дръж... И аз по стар лададжийски обичай си карам масла, ремъци, инструменти и болтчета. А и маркучета разни размери. Случвало се е да потрябват, като например когато ми се сцепи маркучето между вакуум-помпата и картера и изплиска на пътя половината масло за 2-3 минути. Добре, че се случи точно в края на пътуването, иначе сещай се в "град" Койнаре, Ч.бряг къде щях да намеря маркуч и инструменти в 22.00 ч., като не познавам никого там.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Колко масло събира

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Бе ти ако искаш и отгоре на пианото си го дръж... И аз по стар лададжийски обичай си карам масла, ремъци, инструменти и болтчета. А и маркучета разни размери. Случвало се е да потрябват, като например когато ми се сцепи маркучето между вакуум-помпата и картера и изплиска на пътя половината масло за 2-3 минути. Добре, че се случи точно в края на пътуването, иначе сещай се в "град" Койнаре, Ч.бряг къде щях да намеря маркуч и инструменти в 22.00 ч., като не познавам никого там.
              Абсолютно. То ако не можеш да намериш 20 квадратни см. в джипа да сложиш 2 бутилки малко скоби ремък и.тн за какво ти е да имаш джип.
              А иначе Алекс да сериозно е. На брат ми преди месец на спускане от я.Белмекен му текна заден десен лагер в следствие на яко загряване на спирачния диск. Ако не си носеше масло дифа да е фира до сега. За предния си прав но за задния аз съм доливал на път. Също нося и ходравлично че и това ми се е пукало на път, и спирачна течност. Имам от всичко по малко.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Колко масло събира

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                На КБ пише че събира 0.9л, а на ДБ - 1.7л


                Това за в багажника сериозно ли?
                Кой ще седне на път да проверява предния диференциал, че и да долива???
                Аз подобно на Куздов си нося всичко
                А през лятото на една експедиция в Родопите ( където се предполага , че човек трябва да си носи хептен всичко ) , не си носех спирачна течност . Е , по закона на Мърфи , потрябва ми ! И то не по асфалт , а по един магарешки път от Белинташ директно нагоре през планината , към Кръстова гора . Добре че бяхме 3 джипки и приятелчатата си носеха
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  От: Колко масло събира

                  То и аз си нося какво ли не.
                  Хидравлично масло - имам малък теч и доливам.
                  Спирачна течност - доливах на съединителя докато го оправя.
                  Двигателно масло - и него доливам. В момента ми тече от датчика за маслото и не мога да намеря време да го оправя.
                  Антифриз - за всеки случай - да има.
                  Петък пък спуках поредния бензинов маркуч. Нося си едно парче - към 50 см останаха.

                  Просто се сетих как сменях масло на предния диф това лято:
                  Закарах Фронтерата на моя майстор (по принцип прави НЕджипове) - за смяна на двигателно масло и на преден диф. Двигателното го сменил - рутина. Ма предния диф не му се даде. От теча на хидравликата беше целия в една мазна кал... бе направо кална буца. Вика ми: "Не знам къде му е пробката. Къде да я търся???"
                  Оказа се, че не е свалил предпазната броня на диференциала. Ама не щото не искал, а щото била заварена
                  Та от там газ при дядо Владо: ъглошлайф, телоподаващо за два болта да има на какво да се завива бронята, мий с водоструйката и стигнахме до дифа и смяна на маслото
                  Те затова се учудих така спонтанно за доливането в преден диф в движение
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко масло събира

                    На бас, че 98 % от хората, които карат автоматици по света ( а те не са малко ) нямат в багажника АТФ. Аз от 10 г. карам автоматици и винаги имам 1 л. До сега ми е потрябвал само веднъж, на Гранда протече от скоба на маркуча към външният радиатор. За късмет въздушната струя го пръскаше към радиаторът и го беше омаслил та ми замириса при едно спиране на път за морето. Наложи се да долея около половин литър, а бях на 30-тина километра преди началото на варненската магистрала. Като нищо ако нямах масло и не го бях надушил малко преди Варна автомата щеше да е в авариен режим, страхотно море няма що...
                    Относно антифриза човек трябва да има поне 2 литра. При мен се изляха от спукано водно съединение за около 3 - 4 мин. докато задминавах 2 камиона и намеря място за спиране на Петрохан... За решението е задължително човек да си е приготвил 5 - 7 см метална тръба с подходящ диаметър и скоби, режеш водното съединение и снаждаш, но ако е на завой кофти....
                    Няма пълно щастие както е казал поета
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко масло събира

                      На мен на Хамър ми е гъмял маркуч към радиатора на автоматика. За по-малко от 5 минути всичко беше в масло и кошника спря насред нищото. На Фронти ми е изпадало водно съединение от радиатора поради незнайно как разхлабена скоба баш на един светофар докато бях в колоната. Докато го мина и отбия, изтече половината антифриз. Оттогава имам навика да си нося и туба с вода. Винаги и се намира приложение.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко масло събира

                        Аз пък до скоро носех и няколко памперса, че не се знаше къде ще трябва да бърша детски зад... к неподготвен. Вече не ми трябват. Както и резервно яке, че жената никога не знае, че в планината става и студено понякога. А ръчната помпа ми е още от 1993 г., когато си купих втората кола, полско фиатче. Още оттогава си мечтаех за джип. Сега си мечтая и за порше, значи някой ден ще имам.Освен джипа разбирасе. А пък това мокрите кърпички, който ги е измислил, шапка му свалям. Винаги имам в колата.
                        Понеже сме в общи приказки, затова си позволявам да пиша така, но съм абсолютно сериозен в думите си по-горе. Не влагам нинкакви задни мисли, освен в мокрите кърпички. Не веднъж са ме спасявали, даже и след ремонт по колата
                        Последно редактирано от sony bono; 23-10-12, 13:43.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко масло събира

                          Още един въпрос относно маслата.За по старите Фронтери знам, че маслото в раздатката и СК е моторно и събира около 4,5-5л.Искам да знам и за моята Фронтера 2.2ДТИ -дълга база-99г също ли се налива моторно масло в СК и РК ,от една пробка ли се пълни и колко събира.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко масло събира

                            Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
                            Още един въпрос относно маслата.За по старите Фронтери знам, че маслото в раздатката и СК е моторно и събира около 4,5-5л.Искам да знам и за моята Фронтера 2.2ДТИ -дълга база-99г също ли се налива моторно масло в СК и РК ,от една пробка ли се пълни и колко събира.
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34227 - чети и си записвай

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко масло събира

                              Аз на моята Фронтера-2.2 д /01г./ и сипах точно 9,5 л в мотора ,С.К,и раздатката.Пробките за източване на С.К,и раздатката са отделни ама за пълнене непомня,би трябвало и те.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X