Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на миниван-мнения

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на миниван-мнения

    Скоро ще се наложи да сменя колата с миниван ,държа да е 6+1,климатик,бензин около 97-00 г.
    спрял съм се на редкия Opel Sintra,масовия Renault Espace,Chrysler Grand Voyager,Kia Carnaval ако може да споделите мнения за семеен ван,
    ако темата не е на мястото си нека админите да я преместят

  • #2
    От: Избор на миниван-мнения

    За Еспейс-а мога да кажа само добри думи, но за втората генерация. Имал съм такъв 92-ра год., дизел - страхотна возия, климатик, голям вътрешен обем, от него останах само с добри впечатления. 97-00 год. е, ако не се лъжа следващата генерация ( с табло в средата между двете седалки ). Нямам лични впечатления от тях, но чувам за проблеми именно в тези табла.
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на миниван-мнения

      Най доброто на което съм попадал е V-класа на Мерцедес , бензинов със ръчни скорости
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: Избор на миниван-мнения

        Едва като видях темата се замислих, че всъщност последните години (допреди месец) съм карал доста ванове. За мен все пак тези се делят на по-ван (по-скоро микробус от сорта на Форд Транзит, Тойота Хайеис или Фиат Дукато) и по-кола (Додж Караван къса база или Кия Седона). Разликата е не само в усещането какво караш а и в това какъв тип автомобил ще поддържаш - всичко зависи и за какво предимно ще се ползва.

        Ако е за бизнес или влачене на люде и багаж - без излишен комфорт - първа група. Ако е за семейство с деца , котки и кучета - определено втората. Гореупоменатото Вито е нещо по средата - бус с комфорт на ван.

        Ако ти изпадне читав Караван гледай да е 3,3 мотор. 3,0 е готин здрав мотор, но е предразположен към теч на масло. Като цяло е много здрав иначе, а и от САЩ има много чаркове налични. 3,8 не ти е нужен според мен. Според мев по-пригодени за семейство-вози от Караванките .. нема. Лесно се махат седалките и прочие. А и тези години които си посочил са прилични модели без много дефекти. За 5 и кусур години каране ... по окачването - нищо не съм пипал (отзад е на ресьори до 2000 година). Ск кутия е здрава . Имай предвид че V6 моторите са по-кофти за поддръжка - например смяна на свещи си е приключение в домашни условия - половината мотор е заврян под купето.

        Поздрави и успех в избора.
        Последно редактирано от Slick; 18-10-12, 20:25.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на миниван-мнения

          Съгласен съм за мерцедесите ,ама са извън бюджета ми,вана трябва за семейството,често за в града ,но отвреме навреме и за почивка с приятели ,та 6+1 е идеален ,като всяка марка си има особенности и детски болести къде повече къде по-малко,както и елементарна подръжка
          определено харесвам опела и киата пред останалите които изброих,но ако съм пропуснал нещо от сегмента кажете

          Коментар


          • #6
            От: Избор на миниван-мнения

            Тук си говорим за джипове.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X