Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

    В оригиналната ми книжка за фронтерата разходът от 0,075л. на 100км. е даден, като обичаен. Т.е. това са 750мл. на 1000км. Колко масло горят вашите машини?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

    Мойта с масло на GM харчи около 900мл. от смяна до смяна (9000 км.)С други марки е съм стигал и разход като по книжката
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #3
      От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

      И при мен разхода на масло е около един литър на 10 Х км. Не знам защо разходната норма е завишена толкова.Карам с GM масло
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
        И при мен разхода на масло е около един литър на 10 Х км. Не знам защо разходната норма е завишена толкова.Карам с GM масло
        И при мен е 800-900ml. на 1000км. Дали е с GM, или друго масло от този клас все едно.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

          Много е, при мен на 10 000 км. 1 литър дръпва, мотора е C24NE на незнайни километри, карал съм и C20NE на практика без доливане от смяна до смяна
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

            При стегнат мотор и правилно масло практически не се налага доливане . Разходът на масло ( доколкото го има ) е между min и max на контролния щекер .
            От там нататък всичко зависи от степента на износване ( игнорираме случаите на протекли семеринги , или гарнитури) .

            Що се отнася до въпросните данни от оригиналното ръководство : коментирали сме и друг път - очевидно има нещо сгрешено . По мое мнение десетичната запетая е променила един порядък и това после не е коригирано 750 мл. на 10 000 км. звучи къде-къде по-правдоподобно .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

              Горе-долу така се връзва!При следваща смяна ще сложа ,някаква хубава добавка/не съм им фен,освен на трансмисионните/да видя ще има ли ефект !
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

                Аз по принцип го сменямпреди лова,което ще рече около 7000 км.
                Нивото пада от средата на щекат до минимума,което е около 500 мл.
                Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

                  От долна до горна граница е около литър,при смяна го оставям на горна до смяна е на среда-8000 до 10000 км.!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

                    Ясно... така и така ще свалям главата за да сменям гарнитурата, смяната на гумичките на клапаните ще е задължителна, ще видим и какво друго ще изскочи...
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

                      Аз веднага ще ти кажа какво ще изскочи- смяна на сегменти и лагери!!!
                      Минах по тоя път, писах и тема какво се случи. Същият мотор ,същият разход на масло. След две смени на гумички и необяснимо след това повишаване на разхода на масло моторът бе отворен и отдолу и ревизиран.
                      Сега няма разход на масло. Ама няма ги и едни пари!!!!!!!!Та така колега, не си хаби времето за експерименти!
                      Поздрави!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нормален разход на масло... X20SE, X22XE

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        Аз веднага ще ти кажа какво ще изскочи- смяна на сегменти и лагери!!!
                        Минах по тоя път, писах и тема какво се случи. Същият мотор ,същият разход на масло. След две смени на гумички и необяснимо след това повишаване на разхода на масло моторът бе отворен и отдолу и ревизиран.
                        Сега няма разход на масло. Ама няма ги и едни пари!!!!!!!!Та така колега, не си хаби времето за експерименти!
                        Поздрави!
                        Мотора е отварян отдолу и лагерите са нови. Това се случи след, като се пукна маслената помпа и спря да прави нормално налягане... А иначе ми е ясно, че ако след смяната на гумичките разхода си е същия става въпрос за сегменти...
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X