Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

    Колеги, намокрих си делкото при миене на двигателя, и не мога да го развия че е със специфичен по размер, болтове тип еврейска звезда, търсих по специализираните магазини за комплекти женска еврейска звезда вложка, оказва се, че комплектите с такива вложки вървят от номера 6,7,8,10 и т.н интересното е, че номер 9 не фигурира!!!, а точно номер 9 ми трябва, 8-цата не влиза, а 10-ката превърта, много ми е странно, това го има и при ключове марка Rico, просто номер 9 няма. Пробвах със звездогаечен ключ с номер 7 и 8 лула, 7-цата не влиза на косъм а 8-цата превърта. Кажете как да изработя ключ, мислех си със пила да разширя 7-цата звездогаечното ключе, но не мога да намеря толкова тънка пила да пъхна в отвора, дайте идеи.
    До скоро правих и пилих голям контра ключ за виското, сега пък за делкото, е---и джипа с тези специфични ключове
    Последно редактирано от Еделвайс; 02-10-12, 13:01.

  • #2
    От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

    Не съществува такъв ключ Е9, така че няма как да го купиш. Варианта е да дойдеш при мен и да пробваме на място Е8 и Е10, не Китайска направа, че може да е от изработката.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

      Мерси за просветлението, проблема е че не мога да запаля джипката за да дойда при теб, нали нямам ключа за да сваля делкото че е мокър вътре, би ли ми писал на лични къде е магазина ти, евентуално чрез капаро да взема номер Е8 и Е10 за проба и закупуването й, да го имам и да ми е спокойно за друг път като мия двигателя!?

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

        Колега с/у една бира казвам: Намери си звезда в инчове/цолови / размери може и камък от цолово гедоре .Те са м/у метричните размери , или закален евроболт 10.9 с женска глава. Заваряваш му стебло и върток и ключа ти е готов.С поздрав Борислав.Пиши как стана.

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

          Може и някой преди теб да ги е отвивал тези болтове с неправилния инструмент и да им е омазал главите
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

            Иначе в кв.Требич има един много як специализиран магазин за инструменти авто , няма начин да не ти намерят!По принцип има пълни комплекти с инструменти с четни и нечетни размери от всички видове,в сервиза имахме и се използват често,особенно по френските коли,пък и по някои други!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

              Реших проблема с ключа, купих от железарията, ножче за прободен трион за метал, с него изпилих звездогаечното ключе на 5-6 места, направих по-дълбоки резки, с малко напъване и напасване, успях да ги развъртя. Бях решил да сложа други болтове на делкото с обикновена глава болт 10-ка, тъпото в случая е, че болтовете са закрепени в самата капачка на делкото и не видях как мога да ги махна без да счупя капачката? Изобщо за чий х-й, е било нужно на производителя да слага еврейски болтове, особено на делкото, където се предполага че може да се сваля често за подсушаване, било през реки като минеш, било баня на двигателя...
              Карай, благодаря Ви колеги за идеите

              Коментар


              • #8
                От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

                По същата логика, по която са направени щуцерите на редовата ГНП на МБ с шлици и за тях става само вложка, която служи само и единствено за отвиване/завиване на тия щуцери ( и струва майка си и баща си) - да не рови кой да е там .
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  По същата логика, по която са направени щуцерите на редовата ГНП на МБ с шлици и за тях става само вложка, която служи само и единствено за отвиване/завиване на тия щуцери ( и струва майка си и баща си) - да не рови кой да е там .
                  Логиката ти е железна ама шлиците на щуцерите са за едно друго нещо!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогнете, къде да закупя вложка или направя, женска еврейска звезда № 9 !

                    Знам за какво са, но и торкс и дори шестогран ще свърши същата работа ... Затягат се до упор с 30 кг. и нямат абсолютно никаква друга функция, освен осигуряване против саморазвиване.
                    Последно редактирано от kuzdov; 03-10-12, 22:07.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X