Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно куплунг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно куплунг

    Здравейте колеги!Днес докато оправях кабеляците около халогените се натъкнах на още два куплунга близо до тези на халогените.Със същата дължина и форма и място на извеждане само разликата е в цвета!Тези на халогените са черни а свободните са сини(както е видно от снимката).Та въпроса ми е някой имали напредстава за какво са и от къде се командват!? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120906_182645.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5983264
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

  • #2
    От: Въпрос относно куплунг

    Тези букси са за втория комплект халогени -за дълги светлини.Управлява ги лостчето за дълги т.е. светят заедно с дългите!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно куплунг

      А някой има ли идея дали от някъде могат да се купят обратните куплонги за да се поставят на самите допълнителни фарове. Имам приготвени фарове и за дълги и за мъгла, но ме спира присъединяването им. Знам че става с рязане и снаждане ама ми се иски да ги направя на "щрак" свръзка!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно куплунг

        Съедини ги с електричарски "тунелчета". Много по-надеждно е.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно куплунг

          Има едни конекторчета на 3М,защипват двата кабела,които трябва да се съединят,нямат нужда от последваща изолация и много лесно се демонтират при необходимост.Успех!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно куплунг

            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
            А някой има ли идея дали от някъде могат да се купят обратните куплонги за да се поставят на самите допълнителни фарове. Имам приготвени фарове и за дълги и за мъгла, но ме спира присъединяването им. Знам че става с рязане и снаждане ама ми се иски да ги направя на "щрак" свръзка!!!
            Вече цяла година търся тези насрещни конектори (изкарах зимата без светлини за мъгла) за да не режа и да запоявам. И аз много мразя да развалям нещо дето е направено вече. Ама няма ........ . В магазините дигат рамене. Един цял ден (предиобяд) обръщах купчините с кабели в една морга (а и в други морги съм търсил) ........ И други модели коли ползват същите куплунзи за същите цели, тъй че не е приумица само на фронтерата ама насрещни няма.
            Ако намериш някъде - обаждай.
            Търся и насрещен куплунг от фабричния до накрайника за ремарке (хората са оставили куплунг, даже пластмасов капак са му сложили) Моя холандец (дето ми е разработвал колата 15-тина години) е изкарал светлините за ремаркето от кутийките на долните фарчета направо. И ги хвнанал с тия гадните тунелчета дето контактуват когато си искат (голямо презапояване падна на гадно място). А бе тия хора не знаят ли, че като им дойдат колите тука ние куплунзи нямаме. Ами и те ги побългарили още от там с "тунелчета".
            ОФБ ДБ X22SE
            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно куплунг

              Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
              ...Търся и насрещен куплунг от фабричния до накрайника за ремарке (хората са оставили куплунг, даже пластмасов капак са му сложили) ... А бе тия хора не знаят ли, че като им дойдат колите тука ние куплунзи нямаме. ...
              При мен беше същото положение. Монтирах си на джипката допълнително куплунг за ремарке ( от тези, които се ползват по нашите географски ширини ) паралелно на съществуващия.
              Сега имам два разнотипни куплунга за ремарке.
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X