Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    .. Само ще ти кажа, че на "бавни" го оставям сам и върви в баира (е не като в клипа ти) без да пипам педала на газта
    А пък Фронти с 2,3 дизел на бързи го прави същото, с 4 човека и багаж ....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #47
      От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Абе, малко не е вярно, ама ... Бензинов със съизмерима мощност в ниските, ще ти харчи в гората поне 30-40/100 газ, та икономията от асвалта ще ти излезе отрицателна.
      Съизмеримия дизелов мотор колко нафта ще ти харчи в гората и в пари на колко газ ще се равнява (като ще правим сметки)..?!!

      Коментар


      • #48
        От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

        Първоначално публикуван от Stefan Dimov Преглед на мнение
        8-мака със съгурност е по-лек, от струга пъхнат под капака на нисана
        Колега прав си, аз нямах в предвид конкретните коли. То рядко се среща по тежък от 3,3. Нисанския.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • #49
          От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Съизмеримия дизелов мотор колко нафта ще ти харчи в гората и в пари на колко газ ще се равнява (като ще правим сметки)..?!!
          Съизмерим като кубатура или какво? При най-прости сметки дизелов джип едва ли ще успееш да го накараш да изгори повече от 20/100 (изключвам разни хард изпълнения - цял ден-100 метра). Докато бензинката 30/100 си ги пийва за норматив, дори и малолитражките.
          П.П. Лично аз до 20 никога не съм я докарвал, дори и на сравнително тежки терени, когато през повечето време съм бил на бавни. За 2,3 ТДИ говоря.
          Последно редактирано от kuzdov; 28-01-12, 23:10.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

            В гората няма сръвнение Витарата ми е стигала до 30литра газ
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • #51
              От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Съизмерим като кубатура или какво? При най-прости сметки дизелов джип едва ли ще успееш да го накараш да изгори повече от 20/100 (изключвам разни хард изпълнения - цял ден-100 метра). Докато бензинката 30/100 бензин си ги пийва за норматив, дори и малолитражките.
              Като мощност и въртящ момент да са съизмерими... Няма смисъл да спорим - в гората, във всички случаи разхода е на час и +/– 20-30 лева в края на деня не си струват коментара!

              20 на 100 нафта х2,70=54 лв. 54/1,30=41,5 на сто газ!

              Коментар


              • #52
                От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                Истината е че всички искаме колкото се може по мощни коли че да си мерим П.Ш..ТЕ (щото това ни е заложено генетично) ама в момента не всеки може да си го позволи и се почва с компромисите газ, метан , газ на дизела , метан на дизела и така на татъка , сега осъзнаваме всъщност колко сме жалки НО в същото време доста ИЗОБРЕТАТЕЛНИ .
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #53
                  От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                  Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                  В гората няма сръвнение Витарата ми е стигала до 30литра газ
                  А какво да говорим за почти 4 пъти по-голям мотор... Щото те тия коне трябва и да ядат ...
                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  20 на 100 нафта х2,70=54 лв. 54/1,30=41,5 на сто газ!
                  20/100 ти го написах условно като максимум. Покарай тоя 5,2 един ден в гората и после пак смятай .....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #54
                    От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                    Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                    Истината е че всички искаме колкото се може по мощни коли че да си мерим П.Ш..ТЕ (щото това ни е заложено генетично) ама в момента не всеки може да си го позволи и се почва с компромисите газ, метан , газ на дизела , метан на дизела и така на татъка , сега осъзнаваме всъщност колко сме жалки НО в същото време доста ИЗОБРЕТАТЕЛНИ .
                    Е тука вече си много в десятката!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                      Така като си лежа и си мисля само на въглища не съм карал кола и като идея е перфектна защото няма да се мотаме с разпалването на барбекюто , само гребваме от котела и направо печем паржолите .
                      Николай Георгиев 0+
                      тел.0887357722

                      Коментар


                      • #56
                        От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        А какво да говорим за почти 4 пъти по-голям мотор... Щото те тия коне трябва и да ядат ...
                        При газовия инжекцион няма разлика в разхода на бензин и газ (или ако има поне аз не мога да я хвана до момента)! Е казвам ти, че колкото и да го пържа осмака, няма как да ми изгори повече от 50 литра газ, което идва грубо с десет лева повече от дизела - обърнато в пари! Е кой е по на далавера?! Този с четири пъти по-голям двигател или този който се успокоява, че имал въртящ момент..?!! Просто тези изродски цени и качество на горивата еВаха майката на цялата досегашна логика и рентабилност - това е истината!

                        П.П. Що си мислиш, че не съм карал в гората вече..?! Вярно - софт, че нямам гуми и съм нисък (временно е и вече се работи по въпроса), но равносметката е 35 на сто! Ако не вярваш - заповядай още утре да се разходим с имперския кръстосвач и да се убедиш сам... Четеш избирателно - ако говорим за максимален разход при екстремен офроуд - 20-30 лева разлика не ги броя въобще (за целия ден, а не на 100 км.) и винаги бих ги прежалил в полза на осмака!
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-01-12, 23:34.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                          То имаше тема за газ-генератори .... Ма може и парния локомотив да преоткрием ...
                          П.П. Марто, не бъркай ситуацията с боя! И аз искам да карам нещо над 5000 кубика, ама не ми е по джоба. Обаче пак бих карал нафта, просто защото повече ми харесва поведението на автомобила. В момента имам и лека кола на газ и да ти кажа, малко съжалявам, че смених дизеловата, защото я купих уж за по-икономична в града. Като икономия в пари не е нещо особено, само дето е по-тиха. Чувствителна разлика има само на извънградско.
                          Последно редактирано от kuzdov; 28-01-12, 23:29.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #58
                            От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                            Ама това няма да е края то въглищата СКЪПИ ще минем на стари автомобилни ГУМИ . И тогава ще излезе тема с Малатеста или с БФГ ви върви по добре джипа (като гориво естествено).......ХИХИХИХИ ама само какви простотиии ми се въртят в празната кратуна...
                            Да живее Българската технологична мисъл....
                            Николай Георгиев 0+
                            тел.0887357722

                            Коментар


                            • #59
                              От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              То имаше тема за газ-генератори .... Ма може и парния локомотив да преоткрием ...
                              Куздов ама как звучи ПАРЕН джип гори 2 стари гуми на разходка максимум 3 , лошото е че горския ще ни подгони ако минем на дърва.
                              Николай Георгиев 0+
                              тел.0887357722

                              Коментар


                              • #60
                                От: Метан–бензин / Газ–бензин / или Дизел ДА ПОСПОРИМ малко

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                То имаше тема за газ-генератори .... Ма може и парния локомотив да преоткрием ...
                                П.П. Марто, не бъркай ситуацията с боя! И аз искам да карам нещо над 5000 кубика, ама не ми е по джоба. Обаче пак бих карал нафта, просто защото повече ми харесва поведението на автомобила. В момента имам и лека кола на газ и да ти кажа, малко съжалявам, че смених дизеловата, защото я купих уж за по-икономична в града. Като икономия в пари не е нещо особено, само дето е по-тиха. Чувствителна разлика има само на извънградско.
                                От сега те каня на една разходка като си стегна машината - скарата от мен! Ще видиш, че дявола не е толкова черен, а както е тръгнало с цените на нафтата и бензина и ситуацията около Иран - до април може и да стане бял направо! Вярно е, че голямата далавера е на дълъг път - извънградско - стабилно ми дава 13/100 със скорост 130-140 по магистралата, но сега си говорим за оффроуд! Заповядай да покараме, а ако бъркам - напиши го тук, а аз ще се подпиша под него! ОК?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X