Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бавните не работят

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • бавните не работят

    Здравейте, днес карах една фронтера 2,2 бензин 97-ма , включих двойното на 4H няма проблем но на 4L никаква промяна все едно е като 4H , няма бавни.
    Та въпроса ми е дали може да е от износен съеденител или проблема е в раздатката?
    Благодаря предварително.
    СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
    ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

  • #2
    От: бавните не работят

    Съединителя е един и същ и за предния и за задния мост. Щом задаваш такъв въпрос, значи хабер си нямаш от автомобили с 4х4 и не е зле да се ограмотиш, преди да гледаш каквото и да е. Ще те изпреваря и преди да си попитал "Кажете какво да гледам и кой да питам?" ще ти препоръчам да почнеш да четеш наред в техническите подраздели. Не, че имаме нещо против новите членове, но просто ни е писнало всеки път да повтаряме едно и също при условие, че за 90% от проблемите вече има писано.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: бавните не работят

      Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
      Здравейте, днес карах една фронтера 2,2 бензин 97-ма , включих двойното на 4H няма проблем но на 4L никаква промяна все едно е като 4H , няма бавни.
      Та въпроса ми е дали може да е от износен съеденител или проблема е в раздатката?
      Благодаря предварително.
      Може и да напишеш откъде си и някой наблизо да ти окаже съдействие.Иначе е хвърляне на боб.
      Обаче ми звучи много нереално.А няма ли съпровождащи звуци ,като включиш бавните.
      Ама все пак, знаеш ли къде са бавните на фронтерата.Н е се засягай.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #4
        От: бавните не работят

        Аз се сещам само за вариант, да е скъсана веригата. То това че светва лампичката за 4х4, не значи че включва. Без да се завреш в някоя кал, почти няма как да разбереш че и бързите работят. А бавни, естествено че няма да има.
        Последно редактирано от TigerHunter; 23-04-11, 22:31.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: бавните не работят

          Хм, то ако е скъсана веригата май няма да имаме никакъв ход към предния мост, или бъркам?!
          По интересното е че както обяснява човека при положение на бавни няма промяна от това на бързи. А това е технически невъзможно, или има бавни през редуктора или няма ход ако е прецакан. НЕ може на включени бавни да върви на бързи!
          Та тука нещо обяснението не е както трябва. А може и човека хич да не разбира!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #6
            От: бавните не работят

            Именно. Той сигурен ли е, че включва и 4х4 бързи, или гледа че лампичката светва...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: бавните не работят

              Е само автора на темата може да отговори. Иначе кристалното ми кълбо няма идея какво се е случило!!!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                От: бавните не работят

                Той питащия не се е появявал от вчера, 15:14ч., вие хвърляйте боб къде са му бавните, че и бързите.
                С такова обяснение наистина ще трябва смилянски, другия е за по-леки дефектоскопии.

                Коментар


                • #9
                  Проблема не е в мен , карал съм нисан терано 1 V6 ,имам и фронтера 2.2 96-та и няма нужда да влизам в калта зада разбера дали бачкат бавните или не.
                  Когато копувах тераното пробвах дали работят бавните на асвалт е няма нищо общото с тая фронтера,просто ми беше интересно каква може да е причината, когато включа на 4H всичко е 6 но следкато премина към 4L се движи всеедно е на бързи,не се чуват никакви шумове предния мост си работи но жипа не става по-бавен това е
                  извинявам се че съм ви ядосал не се сърдете не е болка за умиране един приятел си търси джип та търся и побаднах на този

                  Аз съм от Добрич и преди 2 г. бяхме на Крапец а там плажа едино л.р. дискавари се разхождаше доста смело но поедно време така се окопа че само трактора му беше спасението ,та ниеотидохме да видим какво става и собстевеника му каза че бавните му не бачкат имаше само 4x4 бързи ФАКТ!
                  Последно редактирано от maxxx; 24-04-11, 10:11.
                  СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                  ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                  Коментар


                  • #10
                    От: бавните не работят

                    Колега, тук никой не си ядосал. Всеки един от писалите по-горе се опитва да ти помогне. С последните 2 поста доказваш съмненията на колегите по-горе. Много жалко, е че си имал 2 джипа а задаваш такива въпроси. Ако имаш желание можеш да прочетеш всичко е написано в подфорума.
                    Дискавърито няма нищо общо с 4х4-ито на фронтера. Причини да не работят бавните много, но съм почти сигурен че и бързите не ти работят а това няма как да установиш на асфалта.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: бавните не работят

                      Проблема е, че в автокъщите джипките са без номера и може да се пробват в ограничен периметър. В тоя случай вършат работа няколко трупчета и хидравличен крик. Вдигаме с крика и подлагаме под задния мост така, че двете гуми да останат във въздуха. Ако пък сме сигурни, че няма ЛСД достатъчно е и едната гума. Палим джипа, включваме 4x4, 1-ва и джипа трябва да слезе от трупчетата.
                      За да няма бавни пролема е в блокирал механизъм на понижаващата предавка. Получава се от рядкото му използване, или механично износване.
                      ПП.
                      Да допълня, че трябва да се гледа и хъбовете какви са. Ако са ръчни и не сме ги включили джипа ще върти само задните гуми.
                      Теста за 4X4 може да се направи и като се навие волана до край. Прави се пълен кръг с 4x2 и 4x4. Трябва обаче внимателно и усет, да не счупим "новия" джип.
                      Последно редактирано от Аndro 160; 24-04-11, 11:39.

                      Коментар


                      • #12
                        От: бавните не работят

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Аз се сещам само за вариант, да е скъсана веригата. .....
                        Не мисля, че РК на Фронтера е с верига. ОФА със сигурност не е.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: бавните не работят

                          Явно проблема както пише Аndro 160 е в блокирал механизам за понижаващата предавка и най-вероятно според мен джипа е удрян отзад защото се разбра че задната врата е пребоядисвана,личи си под кората ''новата ''е била с друг цвят.Иначе на бързи няма проблем предния мост си работи ,освен че свети датчика на таблото но и предните гуми ровят здраво.Според мен евентуален ремонт ще излезе доста солен, предвид цените на резервните части, иначе машината е 6 за годините си .
                          Благодаря на всички които ми отделиха от времето си ВЕСЕЛ ПРАЗНИК на всички.
                          СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                          ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                          Коментар


                          • #14
                            От: бавните не работят

                            И аз не съм сигурен, колега. Това беше само предположение.
                            Андро е прав. Крик и трупчета си трябват.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: бавните не работят

                              В тия конструкции има два начина за предаване на въртящ момент към предния мост - единия е т.н. "промеждутъчен" вал и зъбчатка, и другия е "промеждутъчна" верига, които свързват "задвижвания" вал и вала за предния мост. Промеждутъчния вал се вижда между двата вала на капака на раздатката. Механизма за включване на понижаващата предавка стои на "задвижващия" вал, който пък е в картерната част от страната на скоростите. Зъбчатката за промедутъчната верига/вал е на задвижвания вал и не може да има никакво отношение към бавните скорости.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X