Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да предпазя шасито и други детайли в най-начален стадий на ръждички?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да предпазя шасито и други детайли в най-начален стадий на ръждички?

    Привет колеги, имам късмета фронтерчо да няма ръжди по него за тези години, днес след старателна автомивка, забелязях по шасито и около под ролбара съвсем малки ръждички които са само повърхностни. Кажете ми как да предотвратя да не се увеличават ръждите, с какво да ги намажа и в същото време и съответното мазило да не разтвори оригиналния заводски грунд където е здраво? Засега разбрах че най-лесния начин за в период около година е да намажа със употребявано двигателно масло, така запечатвало но трябва всяка година да се маже? Идеи?

  • #2
    От: Как да предпазя шасито и други детайли в най-начален стадий на ръждички?

    Мисля че и ако по-често я измиваш, особено зимата, това ще те спаси от развитието на тази ръжда. Това е най-лесния вариант.

    Коментар


    • #3
      От: Как да предпазя шасито и други детайли в най-начален стадий на ръждички?

      Има цял раздел посветен на въпроса,еднозначен отговор няма.Всеки си харесва определена технология. Ето много мЪтрял за четене http://offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=174
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        От: Как да предпазя шасито и други детайли в най-начален стадий на ръждички?

        Повечето неща с които ще мажеш само ще съсипят заводското покритие, което на фронтерата е особено устойчиво. Мий я по-често и когато ръждите станат големи тогава с химиите и шкурката. Лошото е че веднъж като почнеш с тях всяка година ще трябва да правиш едно и също.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Как да предпазя шасито и други детайли в най-начален стадий на ръждички?

          Изчетох всичките теми които колегата "taran" ми даде линк свързани с ръждите, от изчетенето всичко за моя случай, прецених че най-добре е зимата редовна автомивка след всяко каране а за лятото сега да намажа ръждивите петна със употребено двигателно масло и праха от карането ми ще го запечата, мисля че това е най-удачния вариант и в същото време няма да увреди оригиналното покритие, така мисля?

          Коментар


          • #6
            От: Как да предпазя шасито и други детайли в най-начален стадий на ръждички?

            Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
            Изчетох всичките теми които колегата "taran" ми даде линк свързани с ръждите, от изчетенето всичко за моя случай, прецених че най-добре е зимата редовна автомивка след всяко каране а за лятото сега да намажа ръждивите петна със употребено двигателно масло и праха от карането ми ще го запечата, мисля че това е най-удачния вариант и в същото време няма да увреди оригиналното покритие, така мисля?
            Може би малко по-добро решение...Един флакон от т.нар. течен парафин или консервационна васкса.Тя е предназначена за кухини,но не пречи да се нанася и дърху профилите.Работи по същия начин като горялото масло,но няма опастнос да се отмие и да осигури достъп на въздух до голия метал.
            На колегата Денислав така третираме шасито преди зимата,засега работи успешно.За да се удължи живота на рамата е хубаво да се измие отвътре(доколкото е възможно) и да се напълни със същия препарат.Защото понякого вътре се пълни с прах и кал и влагата разгонва фамилията на метала.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X