Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля ужас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля ужас

    Привет колеги, днес зареждам на омв бензин и както си зареждам изведнъж гледам локва бензин отдолу, добре че нямаше някой със цигара наблизо въпреки че е бензиностанция че...... , поглеждам самия маркуч към края на самия резервоар където е скобата гумата е напукана и явно че от там е текло, защото веднага спря да тече като спрях да зареждам, явно е че задължително трябва да я сменя с нова, както и тънкия маркуч за отдушника на резервоара също че е напукан около скобата. Колата че не е първа младост не е, но чак толкова да старее че да пропуска при свободно зареждане и то без да има налягане... Кажете ми от каква друга кола става такъв маркуч или оригиналния не е толкова скъп? Не намерих чрез търсачката ви подобна тема. Благодаря ви за помоща предварително колеги! Лека вечер

  • #2
    От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

    Мисля,че всеки маслоустойчив маркуч с подходящия диаметър и хубави скоби ще ти свърши работа.А можеш да потърсиш и втора употреба от дизелова Фронтера.

    Коментар


    • #3
      От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

      Имал съм същия проблем на стара 20-годишна Лада Самара. Чак да тече на струйка не го докарах, но си капеше убедено, а при разплискване миризма се усещаше в цялата кола. Намерих го без никакви затруднения нов - ако до 40-50см те устройва, това ти е резервната част на жигулски цени.

      Коментар


      • #4
        От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

        Колеги, поразрових се повечко из старите ви архиви и попаднах на подобна тема, ставало маркуча за бензина от нива и струвала 25лв а оригинала към 60лв. може ли някой да потвърди дали наистина е така за от нивата 100%?

        Коментар


        • #5
          От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

          Имам същия проблем и преди два дни го "реших" със силикон,като протече пак ще му мисля.Ако купуваш нов пиши цена,откъде.Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

            Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
            Имам същия проблем и преди два дни го "реших" със силикон,като протече пак ще му мисля.Ако купуваш нов пиши цена,откъде.Успех!
            Мисля обаче, че още не измислен силикон, който да издържа на бензин. Поправете ме, ако бъркам, но съм патил от срещата на силикон с бензин - разтваря го и може да се запуши нещо. При теб едва ли ще стане подобна беля, но рано или късно бензинът ще разяде силикона и ще потече отново. По добре намерете лепило, което е неразтворимо от бензин.
            При бодилифт не се ли налага удължаване на този маркуч? Ако е така да кажат хората, които са провили с какво са удължанали.

            Коментар


            • #7
              От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

              До колкото си спомням покрай свалянията на резервоара, там нещата стояха така- самата кривка от входа за зареждане до резервоара включително и втората тръба за отдушника са пластмасови и само накрая където влизат към резервоара има по едно парче маркуч захванато със скоби.Парчетата не са по дълги от 10см.
              Та никъкъв не е проблема тия парчета да се заменят със подходящия размер бензиноустойчив маркуч. А какъв е размера и дали става от Лада само меренето със шублера ще каже!!!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                При бодилифт не се ли налага удължаване на този маркуч? Ако е така да кажат хората, които са провили с какво са удължанали.
                Не се налага. Поне при моя размер втулки.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

                  Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                  Мисля обаче, че още не измислен силикон, който да издържа на бензин. Поправете ме, ако бъркам, но съм патил от срещата на силикон с бензин - разтваря го и може да се запуши нещо. При теб едва ли ще стане подобна беля, но рано или късно бензинът ще разяде силикона и ще потече отново. По добре намерете лепило, което е неразтворимо от бензин.
                  При бодилифт не се ли налага удължаване на този маркуч? Ако е така да кажат хората, които са провили с какво са удължанали.
                  Аз затова съм сложил кавички на решението,пък и силикона е маслоустойчив.Ще видим колко ще изкара.

                  Коментар


                  • #10
                    Качих снимките на колегата pavelvasilev/не се отваряха нормално/, обаче след сливането на постовете/моя със снимките и неговия/, публикацията излезе от мое име, Ако и да маркирах неговия първи.Идея нямам защо така, сори.

                    Колеги намерих качествено и най-вече евтино решение да замениме оригиналния, големия маркуч за бензина и за отдушника за бензиновите пари. Прилагам снимков материал и обяснения за тези на които не им се дават куп пари само за големия маркуч!

                    На първата снимка както виждате е оригиналния маркуч и два маркуча от лада Алеко струващи по 12лв бройката, отивате до най-близкия сервиз за ауспуси и си намирате подходяща тръбичка за да свържете двата маркуча, на мен ми струваше една бира да почерпя майстора , като от средата където ще свържете двата маркуча отрязвате не повече от по 4-5 см. Вземете качествени немски скоби и поставянето мина гладко без проблеми, също и предпазния шлаух влиза независимо от скобите!

                    На втората снимка се вижда свързания вече маркуч

                    На третата снимка е маркуча за отдушника на бензиновите пари, при него специфичното е че в единия край откъм резервоара е с по-голям диаметър а откъм гърловината е по-тясна. Та взех цял маркуч с диаметъра отговарящ на по-големия диаметър, за другия край взех алуминиев накрайник и към него по-малко парче и в диаметър маркуче и стана идеално всичко!


                    Алуминиевия накрайник, продават го в магазин за части на лада



                    И крайния резултат:


                    Дано съм бил полезен за вас, модераторите ако преценят могат да копират този пост към темата за - взаимозаменями части!
                    Лека вечер










                    Последно редактирано от maxxx; 23-03-11, 10:06.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

                      Преди малко се връщам от бензиностанцията, докато зареждах ми лъхна една по-силна миризма на бензин, и какво да видя, маркуча където е захванат към гърловината на самия резервоар е доволно разцепен и течеше по време на зареждането . Преди си реших проблема с 2 броя бензинови маркучи от Алеко, по-горе съм писал и снимки, но явно че са били , много стари или не са били маслоустойчиви или ментета... Ходих да питам за оригинален маркуч, но за съжаление са били спрени от производство и нямали, кажете как да си реша проблема, може ли някой да ми съдейства да намеря на склад оригиналения маркуч за моята ОФА спорт, 2.0, КБ, нов струвал 60лв, ще дам толкова, само да се намери?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

                        Ако ще приспособяваш, купи си за Лада (Самара/110/111/112) вместо за Алеко. Хем са актуални (правят се в момента), хем са по-дълги и можеш да правиш по-сложна гимнастика.
                        Живеят средно по 30г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Ако ще приспособяваш, купи си за Лада (Самара/110/111/112) вместо за Алеко. Хем са актуални (правят се в момента), хем са по-дълги и можеш да правиш по-сложна гимнастика.
                          Живеят средно по 30г.
                          Мерси за идеята, не знаех че са по-дълги на Самарата, определено биха ми свършили работа от два броя да направя гимнастиката, чакам да получа 2-ра употреба от един колега, та ако и от него ми протече, вече ще последвам съвета ти

                          Коментар


                          • #14
                            От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

                            Право, късо парче маркуч с подходящ диаметър, това е. Тъпото е, че е доста криво за работа особено при затягане на скобите. Маслоустойчиви силикони и т.н. са само за закрепване на положението. За мен е по-притеснително не, че при зареждане от там тече/капе бензин, а че от тези пукнатини влизат кал и вода в резервоара.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: Големия маркуч за бензина от гърловината до самия резервоар,можеше да стане беля

                              Днес получих от колега маркуч втора употреба, оказва се прилично здрав, единствено има малки външни цепнатини по краищата но външно, иначе отвътре си е ок, използвах изолирбанд за външните цепнатини, ще видим колко ще изкара, голям зор докато го мушна към гърловината на резервоара, че нали гумата се е твърдила с годините си а и колко псувни отнесе...

                              п.с. Направи ми впечатление че на стария маркуч отвътре беше жълт все едно жълто брашно, егати бензина ни наливат, или?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X