Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми за Опел Фронтера

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какви гуми за Опел Фронтера

    Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
    По-възможно е да опират ако ИМАШ фланци.Моите гуменетки са 265/70/16 и няма никакви ядове
    Всеки види не довиди и се почва, моите гуми са 165/65 и никъде не опират. Някой изобщо чете ли от началото темата или поне страницата? 265/70/16 не са 31" това не са дори големи гуми а под фабричните дори.
    no signature no problems

    Коментар


    • #62
      От: Какви гуми за Опел Фронтера

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      ..... Някой изобщо чете ли от началото темата или поне страницата? .....
      Бъди малко снизходителен Заглавието на темата и по-точно първия пост , започва като филм - втора серия Чак аз се озверих .
      Иначе , с какви гуми излизат Фронтерите реално от магазина , за да ги наречем "фабрични" , е много любопитен въпрос
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #63
        От: Какви гуми за Опел Фронтера

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Бъди малко снизходителен Заглавието на темата и по-точно първия пост , започва като филм - втора серия Чак аз се озверих .
        Иначе , с какви гуми излизат Фронтерите реално от магазина , за да ги наречем "фабрични" , е много любопитен въпрос
        ОФА на 15", с 225 - такава чисто нова свалих от вратата, така пише и в книжката с която дойде моята.

        Коментар


        • #64
          От: Какви гуми за Опел Фронтера

          Както знаете в книжката в жабката пише 225 или 255, моята оригинална резервна е именно 255/75/15 на ОФА-то на ОФБ-то е 245/70/16 или 235/75/16
          no signature no problems

          Коментар


          • #65
            От: Какви гуми за Опел Фронтера

            Ееее , видяхте ли сега .

            Всеки сваля нещо различно
            Аз пък не само свалих , но и благодарение на колеги от Форума се сдобих с още 4 ( такива свалени ) неизползвани 255/75/15 Мишлен CH4 , M+S . Това ми е четвъртия комплект ... ама пуста тръпка !
            Но явно от завода са излизали с летни , или зимни ( според сезона ) , или пък - по поръчка на клиента . Всетеренните явно не са били разработени като в днешни дни .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #66
              От: Какви гуми за Опел Фронтера

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Всеки види не довиди и се почва, моите гуми са 165/65 и никъде не опират. Някой изобщо чете ли от началото темата или поне страницата? 265/70/16 не са 31" това не са дори големи гуми а под фабричните дори.
              Ми този калкулатор http://www.dakota-truck.net/TIRECALC/tirecalc.html казва че са 31-ци! На моята Фронтера в книжката пише 245-70-16 или 255-65-16! И ми се струва ,че 265-70-16 е по голяма А коментара ми беше по-скоро за фланците...

              Коментар


              • #67
                От: Какви гуми за Опел Фронтера

                Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                Ми този калкулатор http://www.dakota-truck.net/TIRECALC/tirecalc.html казва че са 31-ци! На моята Фронтера в книжката пише 245-70-16 или 255-65-16! И ми се струва ,че 265-70-16 е по голяма А коментара ми беше по-скоро за фланците...
                31х2.54=78.44
                10.5х2.54=266,7
                значи 267х78 = 31"
                а ти казваш 265х70 има разлика май. но както и да е, говоря принципно
                Последно редактирано от fanatic; 20-09-11, 21:17.
                no signature no problems

                Коментар


                • #68
                  От: Какви гуми за Опел Фронтера

                  fanatic, твоята сметка нещо не мога да я разбера.
                  Виж какво показва този калкулатор:
                  http://www.rimsntires.com/specs.jsp
                  265/70/16 -> 30.6"/10.4" - т.е. по размер са почти 31-ци,
                  265/75/16 -> 31.7"/10.4" - отиват повече към 32-ки

                  255/75/15 -> 30"/10" - ако това са OEM гумите за ОФА, те също показват по-висока скорост от реалната и навъртат повече километри, но отклонението е по-малко от 235/75/15 -(28.9"/9.3")
                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Ти си с фронтера А там без лифт влизат 32"-ки
                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  ...Намерих един калкулатор за гуми/джанти и сметнах, че с 32/10.5" показанията ще ми са доста по-близо до реалните...
                  Моят извод е, че ОФА е предвидена да се кара с 32-ки. С тези гуми километражът и (евентуално) скоростомерът ще отчитат правилно. Още един довод, че това са правилните гуми за ОФА е, че без лифт влизат без да опират никъде.
                  За мен остава неизяснен въпросът: Защо почти всички ОФА са с гуми по-малки от предвидените, дори от завода са излизали с по-малки гуми от 32-ки:
                  255/75/15 дават около 5% отклонение.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какви гуми за Опел Фронтера

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    fanatic, твоята сметка нещо не мога да я разбера.
                    Виж какво показва този калкулатор:
                    http://www.rimsntires.com/specs.jsp
                    265/70/16 -> 30.6"/10.4" - т.е. по размер са почти 31-ци,
                    265/75/16 -> 31.7"/10.4" - отиват повече към 32-ки

                    255/75/15 -> 30"/10" - ако това са OEM гумите за ОФА, те също показват по-висока скорост от реалната и навъртат повече километри, но отклонението е по-малко от 235/75/15 -(28.9"/9.3")


                    Моят извод е, че ОФА е предвидена да се кара с 32-ки. С тези гуми километражът и (евентуално) скоростомерът ще отчитат правилно. Още един довод, че това са правилните гуми за ОФА е, че без лифт влизат без да опират никъде.
                    За мен остава неизяснен въпросът: Защо почти всички ОФА са с гуми по-малки от предвидените, дори от завода са излизали с по-малки гуми от 32-ки:
                    255/75/15 дават около 5% отклонение.
                    Разликата в твоите сметки е от това,че ги смяташ на 16 цола.Стандартно говорим за 31/10,5/15,което е приблизително 265/75/15.
                    265/75/16 са около 2см. по високи,което ги доближава до 32-ки.
                    Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                    Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какви гуми за Опел Фронтера

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      fanatic, твоята сметка нещо не мога да я разбера.
                      Виж какво показва този калкулатор:
                      http://www.rimsntires.com/specs.jsp
                      265/70/16 -> 30.6"/10.4" - т.е. по размер са почти 31-ци,
                      265/75/16 -> 31.7"/10.4" - отиват повече към 32-ки

                      255/75/15 -> 30"/10" - ако това са OEM гумите за ОФА, те също показват по-висока скорост от реалната и навъртат повече километри, но отклонението е по-малко от 235/75/15 -(28.9"/9.3")


                      Моят извод е, че ОФА е предвидена да се кара с 32-ки. С тези гуми километражът и (евентуално) скоростомерът ще отчитат правилно. Още един довод, че това са правилните гуми за ОФА е, че без лифт влизат без да опират никъде.
                      За мен остава неизяснен въпросът: Защо почти всички ОФА са с гуми по-малки от предвидените, дори от завода са излизали с по-малки гуми от 32-ки:
                      255/75/15 дават около 5% отклонение.
                      Това е единствения правилен и истински калулатор в нета - http://www.zwergschnobel.narod.ru/kurkulator.htm всичко друго е за да ти продадат гуми разбира се който може да смята с елка си е най-добре
                      както каза Мишев размера на джантата е много важен
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какви гуми за Опел Фронтера

                        Взех че се амбицирах и направих с голямата елка (excel) няколко таблици
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post1626564
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какви гуми за Опел Фронтера

                          Кара се масово с по-малки гуми понеже са по-евтини по принцип.И мен един шушляк се опитваше да ме убеди че 255/75/15 било 31-ци ама май нещо не успя.
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какви гуми за Опел Фронтера

                            Привет колеги, за да не отварям нова тема за гумите реших да пиша тук. Скоро ще се наложи да купувам нови гуми тъй като сегашните ми са 2х2 различни марки а и са криви някои от старост 1997 год са произведени. Определено мисля да е bf goodrich all terrain a/t, питането ми е конкретно за размера 265/75/15 предполагам че за моето фронти А КБ 2.0i при стандартното заводско окачване т.е. не е повдигана допълнително или махнати калобраните, та се надявам че няма да опира никъде тези гуми? Понеже джантите са ми 15-ки а не 16-ки както е при повечето от вас, те са алуминиеви (вижда се на снимката на профила ми) не са железни, предполагам че не е проблем?
                            Благодаря предварително за мненията ви!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какви гуми за Опел Фронтера

                              Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                              Привет колеги, за да не отварям нова тема за гумите реших да пиша тук. Скоро ще се наложи да купувам нови гуми тъй като сегашните ми са 2х2 различни марки а и са криви някои от старост 1997 год са произведени. Определено мисля да е bf goodrich all terrain a/t, питането ми е конкретно за размера 265/75/15 предполагам че за моето фронти А КБ 2.0i при стандартното заводско окачване т.е. не е повдигана допълнително или махнати калобраните, та се надявам че няма да опира никъде тези гуми? Понеже джантите са ми 15-ки а не 16-ки както е при повечето от вас, те са алуминиеви (вижда се на снимката на профила ми) не са железни, предполагам че не е проблем?
                              Благодаря предварително за мненията ви!
                              Няма да имаш проблем
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какви гуми за Опел Фронтера

                                Здравейте, аз съм с ОФА КБ и карам с 31/10.5/15 и забелязах скоро, че при показания на скоростомера 60 км/ч - показанията на GPS са 54 км/ч. С други думи съм малко по спокоен като минавам покрай полицаите , а относно един пост малко по-нагоре относно "набутването" за фланци -мога да споделя, че не съм правил по-добра инвестиция по фронтито от тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X