Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем зимата с ОФБ дълга база!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Днес към обяд качих баничарката до последните улици във вилната зона на Г. Баня. Познай как.... Втора и яко газ без пускане. Изтървеш ли я да спре, забрави за потегляне нагоре. Клиентката ме гледаше така, като и цъфнах на вратата, щото чакала да и звънна, че не мога да се кача до горе...
    E точно на теб няма да седна да ти обяснявам опита ти е в пъти повече от моя но всичко си зависи от ситуацията както знаеш....
    no signature no problems

    Коментар


    • #92
      До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

      Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
      ....Целият проблем в случая е...
      ....няма универсална гума и универсално каране, всичко е според случея Казах ти, купи си верги.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #93
        До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        ....няма универсална гума и универсално каране, всичко е според случея Казах ти, купи си верги.
        Стига бе вериги
        трябва да ръгне през полето на 50 см. сняг за да му трябват. Аз карам 5 години с едни и същи гуми AT и не съм закъсвал никъде, а честичко съм ходил зимата по планините. Всичко е до познаване на машината и опита.
        no signature no problems

        Коментар


        • #94
          До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

          Имам малък въпрос. Колко кончета е фронти 2.0 NE на бавни
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • #95
            До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

            Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
            Имам малък въпрос. Колко кончета е фронти 2.0 NE на бавни
            Толкова колкото и на бързи. С промяна на оборотите се променя въртящия момент ....(P=M*w)
            Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

            Коментар


            • #96
              До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

              Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
              Толкова колкото и на бързи. С промяна на оборотите се променя въртящия момент ....(P=M*w)
              конете са въртящия момент по оборотите.
              Променя се предавателното число, от което се променя мощността която стига до гумите, но не и мощността на двигателя. Трябва да се качи на някой дино стенд и да се измери на бързи и на бавни
              Грандоман WJ 3.1 QD

              Коментар


              • #97
                До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                конете са въртящия момент по оборотите.
                Променя се предавателното число, от което се променя мощността която стига до гумите, но не и мощността на двигателя. Трябва да се качи на някой дино стенд и да се измери на бързи и на бавни
                Правилно си започнал изречението ама после малко си объркал понятията мощност и въртящ момент.
                Промяна на предавателното число води до промяна на оборотите- малки обороти-голям момент, големи обороти-малък момент.
                Мощността е една и зависи само от двг-то.
                Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                  при положение че ни интересува как се държи джипа при труден терен ,ни интересува разликата на голям наклон , мошност на гумите . . . . . На първа бърза е ночти 1към 1 , а на 1 бавна е по 2.6,,,,,,,,,,,,,има различни раздатъчни кутии но да приемем 1към 2 за средно
                  Последно редактирано от isuzo; 11-03-10, 23:48.
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                    разликата между бегачките и джиповете е че вторите имат и демопликатор ,и че при вторите нее важна скороста а силата във труден терен
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                      Момчета, още малко и ще стигнеме да обсъждаме на аеродинамиката в тестовия тунел
                      Така като гледам времето как се развива май ще трябва да се катеря по същия склон, но на около 20 см слегнал мек, клонящ към киша сняг...
                      Мисля, че ще трябва да подходя както Куздов казва с повече засилка и след това както казва Фанатик, да се стремя максимално да не превъртат колелата. Остава ми въпроса дали да подходя към наклона с по-висока предавка на бавни и да имам накъде да свалям предавките или да карам на втора бърза ( просто условията няма да ми позволят трета ) ?
                      Не ми казвайте, че всичко зависи от това и онова, според мен е по-добре на бавни с по-висока предавка, но дайте мнение и споделете опит: какви са предимствата и недостатъците в единия и другия случай...
                      Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                      Коментар


                      • До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                        Ми то от нас се очаква да напишем ръководство за правилна употреба.

                        Колегите са казали, всичко зависи от ситуацията, стига си искал да ти се предостави наготово! Няма универсален съвет, пали колата и отивай да бориш баира. Ако закъсаш, ще се извадиш и ще опиташ отнова докато разбереш истината. Иначе не става. Всеки от нас се е блъскал във снега и калта докато опознае джипа си. Не става наготово. Това че не ти се закъсва е ясно ,но без него не може. Няма да се научиш, ситуациите са най различни.
                        Другото което е , че твоята джипка е доста по мощна от нашите масовите и това също е предпоставка за невъзможност за сравнение.
                        Съветът ми е да опитваш сам докато стигнеш до решението.
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                          Да наистина, вече става банално... няма как да се напише всичко за карането на джип, то и да се напише и да се научи наизуст пак няма нищо общо с опита. Ходи закъсвай дърпай се, вдигай се с крик, подлагай под гумите и на 3-тото закъсване ще ти е смешно че си питал такива
                          глупости по форума.
                          П.С. Купи си колан за теглене 6 метра ~ 30 лв. подготви си крика, една лопатка и си готов. Не закъсаш ли и 500 страници обяснения да прочетеш пак няма нищо да знаеш.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                            Момчета ( Exalibur и Фанатик ), като сте такива съветници в закъсванията, я си дайте номерата на мобилните телефони, докато аз копам, рия, търся някой да ме дръпне и т.н. жена ми да си говори с Вас, а не с мен
                            / Някой да не се обиди /
                            Тръгвам довечера, стигам до съответното препятствие и живи и здрави в понеделник ще пиша дали е имало проблеми или снегът се е стопил...
                            За научаване по метода: проба грешка, сте прави, но за съжаление пътувам почти винаги с малки деца и ми остава много малко време за да повъртя из баирите и полето, за да се поопознаем с хубавицата насаме и при по-сериозно натоварване
                            Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                            Коментар


                            • До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                              Момчета ( Exalibur и Фанатик ), като сте такива съветници в закъсванията, я си дайте номерата на мобилните телефони, докато аз копам, рия, търся някой да ме дръпне и т.н. жена ми да си говори с Вас, а не с мен
                              / Някой да не се обиди /
                              Хахаха няма обидени споко, ако искаш ще и дам номера на мойта жена, да и обясни как се бута и как се закача въже за теглича.
                              Като гледам и ти и жена ти имате нужда от офроуд обучение. Няма нищо по-добро от ужким случайно закъсване
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                                Едно не ми е ясно-какво искаш повече да ти кажат колегите?Основните неща при каране на сняг вече са споменати-от тук нататък всичко е в твои ръце и зависи главно от теб и конкретната ситуация.Щом до такава степен не си сигурен във възможностите на джипа,както и в твоите по-добре преди да пробваш въпросния сложен участък свали децата настрани-от безопасна гледна точка.Второто важно нещо е в джипа да имаш здрава лопата,колан,дълъг крик и скари за подлагане-ако нямаш скари и няколко талпи вършат работа.Аз без това оборудване не мърдам никъде.Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X