Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем зимата с ОФБ дълга база!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Поблем зимата с ОФБ дълга база!

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Искаш ли да ти кача снимки, даже и от вестник? Никъде не си споменал в поста си за друг джип, а за блокаж, по подразбиране на Фронтерата ти.....
    Е щом имаш опит значи знаеш , и си прав не съм споменавал друг джип , споменах за липсата на блокаж и после се разочаровах от Фронтерата при такова малко препядствие в сравниние с Патрола .

    Коментар


    • #17
      До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

      Не си и влязъл "под кожата", дето се вика. Аз това упражнение го правех всяка вечер на паркинга, щото това е единственото място, което оставаше. И освен това се захожда странично, под доста остър ъгъл... Не я отписвай толкова лесно..
      П.П. С гуми Н/Т съм, ни риба, ни рак, ама съм карал баничарка 2 зими с изтъркани летни гуми, та може от там да съм се научил...
      Последно редактирано от kuzdov; 01-03-10, 22:46.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Не си и влязъл "под кожата", дето се вика. Аз това упражнение го правех всяка вечер на паркинга, щото това е единственото място, което оставаше. И освен това се захожда странично, под доста остър ъгъл... Не я отписвай толкова лесно..
        П.П. С гуми Н/Т съм, ни риба, ни рак, ама съм карал баничарка 2 зими с изтъркани летни гуми, та може от там да съм се научил...
        Не е по темата,ама мисля,че при Дядо Влади има идеални условия за опознаване на джипката.Байрчета,странични наклони, градуси.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • #19
          До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

          Що, баш по темата си е, ама и машина за сняг ако имаше... "Полигона" на Дядо Владо е добър за упражнения, щото е сравнително безопасен и винаги можеш да ползваш жокер ако видиш зор...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

            Сняг има тук-таме,но и на кал може да разбере и опознае поведението на джипа при различни ситуаций.Така че,заповядай на полигона колега,на 03.03.10г.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #21
              До: Поблем зимата с ОФБ дълга база!

              Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
              До Куздов,
              То това чувалче ме спаси в ситуацията, но ми е трудно да си представя, че храня "ламята", за да изпадам в такива ситуации... От вчера гледам само гумите на колите и се запитвам дали пък гумите ми не са с прекалено малък грайфер и/или да е прекалено "ситен": http://images.google.bg/images?hl=bg...ed=0CBwQsAQwAA
              За кишавите коловози пък в събота се представи превъзходно пак на Витоша по пътя до х.Кумата. Просто ми е трудно да приема, че такова "добиче" е толкова уязвимо в такава ситуация.... Чудя се дали да не се направи лек компромис и за следващата зима да се вземат зимни гуми с по-агресивен грайфер за сметка на окачването?
              Отказвам да приема статуктвоти и определено събирам мнения и коментари, какво да подобря, за да е по-приятна следващата зима?
              Гумите ти са екстра. Малко са теснички за твоя автомобил, но не са лоши. Даже за зимата не ти трябват по-широки. Просто си попаднал в такава ситуация. Това е. В определена ситуация може да затънеш и с верижна машина. Най-добре за да си 100% сигурен в себе си, си купи едни вериги и няма да затънеш никъде. Но и без тях можеш, като вече сам може да преценяваш след случката, от къде можеш да минеш и от къде не. Всеки е затъвал поне веднъж. И по някакъв начин е излизал от ситуацията. Някои карат от години и всяка седмица затъват, като се завират от там от където не могат да минат, зя удавалствие и спортна тръпка разбира се. Ти не си бил на някакъв тежък оффроуд, но просто ти се е случило. Сигурно с по-лек и по къс джип нямаше да стане, ама нямаше да можеш да качиш и повече от един човек да возиш. Не го приемай толкова навътре. Другия път ще си по-уверен в себе си. Както казва Лозан "Пълно щастие няма".
              Веднъж бяхме с две джипки и на пътя имаше едно паднало дърво и освен пеша или със самолет с друго не можеше да се мине. Но минахме с брадва. Както ти си минал с лопата. Няма нищо срамно в това според мен.

              Коментар


              • #22
                До: Поблем зимата с ОФБ дълга база!

                Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
                Е щом имаш опит значи знаеш , и си прав не съм споменавал друг джип , споменах за липсата на блокаж и после се разочаровах от Фронтерата при такова малко препядствие в сравниние с Патрола .
                А знаеш ли Патрула при лепкава дълбока кал как потъва като титаник и 2 блокажа не могат да го измъкнат? Докато Фронтерката с АТ гуми минава на прибежки отгоре? Или Вранглер 200 коня се урива като прасе и Фронтерата го вади в същата кал? Няма универсален джип. Всеки си има някакви плюсове и някакви минуси, въпроса е собственика да си ги знае и да се възползва/избягва от тях.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                  Здравейте,
                  Все още никой не се изказва за предложението, да се сложи тежест на задния мост...
                  Благодаря за поканата от страна на Калин, но за съжаление не знам къде се намира този полигон и 03.03 вече е резервиран, но кажете, поне къде се намира теренчето, за да се понауча повечко
                  Към Kiriko: Взел съм си колица, която е на 90-95% асвалт и просто ми трябва сигурна машина за зимните условия. С този Патрул, за който ми говориш, съм сигурен, че като понятие ДЖИП е по-добър, но да не ти обяснявам по всички останали параграфи какво ще го правя...
                  Аз в гората почти не влизам, освен ако не изключим съвсем леки разходки по черни пътища до някоя хижа или заслон. Ако искам ОФ за офроуд се запознай с тази на колегата Евгени Турбото , че ако на тоя двигател 3.2 му направя такова оборудване не ми се мисли направо
                  Към темата: 1. Прикачил съм ( малко смешни схеми, ама в бачкането е забранено всичко освен paint-a ). situation_Vitosha показва как пропаднах с едната предна гума и стрелките показват накъде са наклоните. Описах как съм се опитал да се измъкна с десен назад, което според мен е най-правилно. Ако бъркам, моля Ви, да кажета къде и какво ( сбърках, че освен 4х4 не включих и бавните - това го знам, но все пак съм отворен към мения и коментари ).
                  2. Situation - какво правим, ако предно и задно дясно колело пропаднат, а след 1,5-2 м почва дере ? - Според мен ако си с гуми с по-агресивен грайфер с 4х4, бавни, и пълен ляв напред би трябвало да се излезе от ситуацията. Моля за мнения...
                  Прикачени файлове
                  Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                    Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    Все още никой не се изказва за предложението, да се сложи тежест на задния мост.....
                    Не ти трябва никакви тръби чували тежести и там подобни глупости, трябва ти практика, след която избягването на подобни ситуации ще ти стане навик... фронтерата си е сметната достатъчно добре, ако сложиш тежест отзад ще нарушиш баланса на спирачките заради кантара който е на задния мост.
                    От схемите се вижда че ЛСД-то ти работи идеално. В тази ситуация 4х4 бавни и леко леко като захапе грайфера на пропадналата гума в бордюра и цялата газ. Или копане както ти си установил. Уви всепроходими машини няма.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                      Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                      Благодаря за поканата от страна на Калин, но за съжаление не знам къде се намира този полигон и 03.03 вече е резервиран, но кажете, поне къде се намира теренчето, за да се понауча повечко
                      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=48556
                      Ето тук е теренчето.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                        До Фанатик,
                        ОК, но не мислите ли, че това е прекалено "мъничко" препятствие, за да се стига до момента с отриването... Като гледам снимките от полигона на Дядо Владо, забелязвам, че грайферчето ми е доста ситничко. Тази зима поотмина, но си представям с две деца прилично наклонче и 30-35 см сняг навалял предния ден и послегнал на слънцето на следващия и направо си оставам на място с това леко "гъзе".
                        Забелязах нещо преди около 3 седмици. Имаше около 20 см сняг на виличката и решихме да се поразходим с децата и нашите през полето до едно съседно селце. На някои места определено имаше прилични наклончета, но в колицата бяхме: 2 мъже, 2 жени и 2 деца ( катун ). Абсолютно никъде не включих 4х4 или бавни, а си драпах определено доста добре. Затова се изненадах толкова много на Витоша. Просто ситуацията ми се стори безобидна, за да се стигне до откопаване
                        Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                          Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                          До Фанатик,
                          ОК, но не мислите ли, че това е прекалено "мъничко" препятствие, за да се стига до момента с отриването... Като гледам снимките от полигона на Дядо Владо, забелязвам, че грайферчето ми е доста ситничко. Тази зима поотмина, но си представям с две деца прилично наклонче и 30-35 см сняг навалял предния ден и послегнал на слънцето на следващия и направо си оставам на място с това леко "гъзе".
                          Забелязах нещо преди около 3 седмици. Имаше около 20 см сняг на виличката и решихме да се поразходим с децата и нашите през полето до едно съседно селце. На някои места определено имаше прилични наклончета, но в колицата бяхме: 2 мъже, 2 жени и 2 деца ( катун ). Абсолютно никъде не включих 4х4 или бавни, а си драпах определено доста добре. Затова се изненадах толкова много на Витоша. Просто ситуацията ми се стори безобидна, за да се стигне до откопаване
                          Зимните гуми колкото повече малки ламели имат толкова по-добре, все пак и каучука трябва да е мек но при теб се съмнявам да се е втвърдил.Това се получава след поне 2 сезона. Голяма грешка правиш обаче. Никога не приемай фронтерата за лека кола, и никога не карай на сняг по-дълбок от 5 см. само на задно предаване. Тук 4х4 не е помощен мост а задалжително условие когато нямаш добро сцепление. Не е измислен за да се движи само на него когато има много сняг. И като се зариеш вече няма смисъл да си на 4х4.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                            Определено смятам, че открих отговора на проблема: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=48556&page=4
                            Вижте клипчето на Batije с черокито. Ситно грайферче, хубави зимни гуми, равно и едвам мърда. Според мен ако в този случай беше с BF Goodrich A/T щеше да се представи далеч по-добре от снедорините по-пътищата.
                            Моля Ви, за мнение дали не греша?
                            Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                              В раздела за гуми и джанти има много теми за различните типове гуми. Най общо при неотъпкан сняг по-добре АТ гуми но за мокур, заледен асвалт отъпкан сняг, лед където грайфера не може да рови е по добре зимна гума с ламели.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем зимата с ОФБ дълга база!

                                5-та година карам вече BFGoodrich AT всички сезони, карам ски и сноуборд и съм нон стоп по планините зимата. Досега нито един път не се е наложило да копая или да ме дърпат/бутат (освен миналата седмица, гумите са ми вече за смяна...) Не виждам смисъл да имам 8 чифта скъпи гуми при положение че имам твърдо зацепена раздатка на разположение.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X