Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Фронтера

    Здравейте,

    понеже живея във вилна зона и пътят до там е малко проблемен, особено при неподходящи метерологични условия, се реших на джип. Бюджетът ми е около 10 хил лв. и сред всички марки, които провертих, Фронтерата ми се стори най-добър вариант. Затова се обръщам за съвет към вас. Прочетох доста теми тук, но все още съм объркан, защото общо взето, когато някой каже нещо, другият долу го отрича
    Спрял съм се на това:
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...937&f1=details

    Подходящо ли е според вас ? Колко би могъл да харчи този двигател ?
    Мога ли да намеря нещо по-добро на цена около 10 хил (да кажем с много усилия да станат 11) ?

  • #2
    До: Покупка на Фронтера

    От това на снимките се вижда че волана е прясно претапициран , което говори само по себе си ;Приготви се за разход 11-13л , според мен по-добрият вариант е бензин-газ(лично мнение). И пак според мен ако си приготвил такива пари за Фронтера по-добре си търси вече регистрирана и обслужена такава, (във форума един колега предлагаше такава).А иначе изборът ти на 4х4 е добър .
    Успех с намирането на подходящият джип !

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на Фронтера

      Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
      От това на снимките се вижда че волана е прясно претапициран , което говори само по себе си ;Приготви се за разход 11-13л , според мен по-добрият вариант е бензин-газ(лично мнение). И пак според мен ако си приготвил такива пари за Фронтера по-добре си търси вече регистрирана и обслужена такава, (във форума един колега предлагаше такава).А иначе изборът ти на 4х4 е добър .
      Успех с намирането на подходящият джип !
      Как пък разбра, че волана е прясно претапициран?
      Относно марката и аз смятам, че изборът е добър, както и поддържам мнението, че бензин-газ е по-икономично.
      "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на Фронтера

        Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
        Как пък разбра, че волана е прясно претапициран?
        Относно марката и аз смятам, че изборът е добър, както и поддържам мнението, че бензин-газ е по-икономично.
        От километри личи, че е претапициран ...
        Което не е задължително да означава нещо лошо ...
        Грандоман WJ 3.1 QD

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на Фронтера

          Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
          Приготви се за разход 11-13л , според мен по-добрият вариант е бензин-газ(лично мнение).!
          За разхода на късата база ОФБ:
          1. Дизел, 116 к.с. - 7.3 - 7.4 л/100 км., извънградско при скорост 100 до 120 км./ч.
          2. Бензин, 136 к.с. - около 9.5 л./100 км, при същите условия.
          3. На газ - не знам!
          Направи ми впечатление, че казанчето на разширителния съд е кафяво ( или поне така ми се вижда ), ако е така внимавай, кафяв антифриз няма! Прегледай го в свестен сервиз и/или помоли някой колега в този район за помощ при огледа!
          Аз от моята съм доволен! Успех!
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на Фронтера

            Видя ли това http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ED%F2%E5%F0%E0
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на Фронтера

              Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
              A 2-те врати по-малко забеляза ли ги?
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: Покупка на Фронтера

                Да.Но не забелязах изискване за покупка на дълга база
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #9
                  До: Покупка на Фронтера

                  Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                  За разхода на късата база ОФБ:
                  1. Дизел, 116 к.с. - 7.3 - 7.4 л/100 км., извънградско при скорост 100 до 120 км./ч.
                  2. Бензин, 136 к.с. - около 9.5 л./100 км, при същите условия.
                  3. На газ - не знам!
                  Направи ми впечатление, че казанчето на разширителния съд е кафяво ( или поне така ми се вижда ), ако е така внимавай, кафяв антифриз няма! Прегледай го в свестен сервиз и/или помоли някой колега в този район за помощ при огледа!
                  Аз от моята съм доволен! Успех!
                  Колега , не давайте за пример извънградския разход на дадена марка , защото малко хора в България си карат колите само по магистрала .За мен реален разход на един автомобил си е разхода в ежедневното му шофиране , което най-често е в градски условия , и където разхода коренно се различава от този на дълго .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Покупка на Фронтера

                    Черната е по-добра според мен.Не само заради цвета и дългата(аз предпочитам къса) база,а и заради кожата,общото визуално впечатление,ролбара,та дори и волана ако е претапициран.На тези мо0дели не им трябва много да се протрие волана все пак е опел а не мер...Гумите са хубави и съм почти сигурен ,че никога не е виждала черен път.Да не забравяме единствената истинска екстра на черната-има клима.
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Покупка на Фронтера

                      Най-добре колегата да си отиде на място с някой , който има представа от тези автомобили , да разгледат , да покарат и ако го устройва състоянието и цената да скача в играта .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Покупка на Фронтера

                        Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
                        Колега , не давайте за пример извънградския разход на дадена марка , защото малко хора в България си карат колите само по магистрала .За мен реален разход на един автомобил си е разхода в ежедневното му шофиране , което най-често е в градски условия , и където разхода коренно се различава от този на дълго .
                        Така е, но аз съм ги карал предимно извънградско.За бензиновата: това и беше разхода от Германия до тук, след това отиде при сина ми и не знам какъв разход дава!
                        За дизела: еми аз я карам предимно извънградско, по-малко градско и "офф"!
                        За ДБ нямам впечатления: преди имах ОФА ДБ 2,3 TDI, но никога не посмях да и засичам разхода...
                        А иначе, за този режим, посочен в първия пост ( "понеже живея във вилна зона и пътят до там е малко проблемен, особено при неподходящи метерологични условия, се реших на джип. Бюджетът ми е около 10 хил лв. " ), не знам дали няма да е по-уместно да си търсиш нещо с "фулл тайм"!
                        За мен лично единственото нещо, за което съжалявам, че липсва на Фронтерката е точно този вариант...
                        Последно редактирано от alex_serviz; 12-02-10, 21:23. Причина: Допълване
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Покупка на Фронтера

                          Колега аз имам такава разхода в града и е към 11/100 ,ако я газиш като чужда сигурно ще го вддигне драстично/разхода/ !Иначе като цяло съм много доволен от Жипката няма да съжаляваш ако я вземеш!
                          Успех!
                          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Покупка на Фронтера

                            Първоначално публикуван от drizzt Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            понеже живея във вилна зона и пътят до там е малко проблемен, особено при неподходящи метерологични условия, се реших на джип. Бюджетът ми е около 10 хил лв. и сред всички марки, които провертих, Фронтерата ми се стори най-добър вариант. Затова се обръщам за съвет към вас. Прочетох доста теми тук, но все още съм объркан, защото общо взето, когато някой каже нещо, другият долу го отрича
                            Спрял съм се на това:
                            http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...937&f1=details

                            Подходящо ли е според вас ? Колко би могъл да харчи този двигател ?
                            Мога ли да намеря нещо по-добро на цена около 10 хил (да кажем с много усилия да станат 11) ?
                            Колега,и дългата ,и късата база, както и дизела или бензина си имат своите плюсове и минуси.Моя съвет е да определиш своите приоритети-колко души примерно ще возиш до вилата;разхода на гориво,екстрите и т.н.т.и тогава да вземеш решение.Уверявам те,че повечето колеги във форума ще ти препоръчат това,което те самите карат.Успех!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Покупка на Фронтера

                              Аз бих ти дал тия 2-те оферти...дната ти влиза в бюджета, другата е малко по скъпа...
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=72694
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...26#post1043326
                              Едната е къса, другата дълга...По добре иначе се огледай из форума за джипка като начало, по тези който си ги продаваме ще ти споделим какво и кога е правено и евентуланите кусури и прочие!
                              Успех в търсенето!
                              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X