Обява

Свий
Няма добавени обяви.

каре и хебел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • каре и хебел

    Здравейте колеги.
    Днес минах на технически преглед и диагнозата е следната-разбито каре на кардана и луфтове в паразитния хебел. Няма да коментирам официалните цени,искам съдействие в реално вртеме.Попрочетох старите теми и вече имам представа какво трябва да се направи в общия смисъл.Тук въпроса е има ли по ново решение относно каре за ОФА дълга база 98г .Относно хебела ще вляза във връзка с Лозан ,но бих чул и други мнения.
    Румен Николов

    0888 358 572

  • #2
    До: каре и хебел

    Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
    Здравейте колеги.
    Днес минах на технически преглед и диагнозата е следната-разбито каре на кардана и луфтове в паразитния хебел. Няма да коментирам официалните цени,искам съдействие в реално вртеме.Попрочетох старите теми и вече имам представа какво трябва да се направи в общия смисъл.Тук въпроса е има ли по ново решение относно каре за ОФА дълга база 98г .Относно хебела ще вляза във връзка с Лозан ,но бих чул и други мнения.
    Карето Пепи/adwokat/ го каза-Форд Транзит-27/28лв.Едно към едно.
    За хебела и стругар с акъл и ръце също би свършил работа.Бронз,вътрешна спирала,гресьорка в средата и годишна среща с такаламита-няма да е вечно,но почти.С Паджеровод се бяхме заговорили тук-явно работи на доста камиончета.

    Коментар


    • #3
      До: каре и хебел

      Адвокатското решение го зная и би ме ползвало ,но не зная дали касае и моя модел. Ако е така СУПЕР, но затова е питането ми.Касае ли това решение и ОФА дб 98г.??
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #4
        До: каре и хебел

        Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
        Адвокатското решение го зная и би ме ползвало ,но не зная дали касае и моя модел. Ако е така СУПЕР, но затова е питането ми.Касае ли това решение и ОФА дб 98г.??
        За това наистина се чуй с Лозан-по мои сметки не би трябвало да има на "А" модела разлики в каретата,спрямо дълга/къса база.Компенсацията на ДБ я докарват от демпфера/гуменото каре/.
        За всяка модификация,различни кардани-съмнява ме.

        Коментар


        • #5
          До: каре и хебел

          За паразитния хебел с бронзова втулка и гресьорка +1
          Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

          Коментар


          • #6
            До: каре и хебел

            Абе, хора.... Вземете и строшете най-накрая един хебел с опознавателна цел... К'ви втулки, к'ви пет лева...!
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: каре и хебел

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Абе, хора.... Вземете и строшете най-накрая един хебел с опознавателна цел... К'ви втулки, к'ви пет лева...!
              А кво ? Съчмени лагери ?
              Тук не става въпрос за 250 кинта за "орижинал" , а за очовечаване на машинен възел . Впрочем , в раздела има тема по въпроса и е крайно време някй от модераторите да премести постовете .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                До: каре и хебел

                Ти разглобявал ли си ФРОНТЕРОВ хебел?
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: каре и хебел

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Ти разглобявал ли си ФРОНТЕРОВ хебел?
                  Пак повтарям - има тема за хебела на Фронтера , питай Макса . ...
                  А аз проблеми нямам , в час съм . Скоро ще постна снимки . Имам под ръка достатъчно металообработваща техника , за да му сменя коренно първоначалния замисъл.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    До: каре и хебел

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Ти разглобявал ли си ФРОНТЕРОВ хебел?
                    Е кажи де-кое му е космическото в технологията и изработката,че да не може да работи с втулка?
                    Божко беше споменал 700 и кусур за нов-ще работи с втулка не,ами пушек ще се вдига.Ако ще леглото да го лъжа на кординат машина,гати кривото желязо.

                    Коментар


                    • #11
                      До: каре и хебел

                      Горната, т.нар. пластмасова втулка е отлята върху конус, който представлява горният край на оста на хебела. Ще целуна и двете ръце на стругаря, който успее да направи читаво подобие на тая сглобка.... Води се неразглобяма. Т.е. разглобява се само еднократно-с чук....
                      Последно редактирано от kuzdov; 29-12-09, 21:06.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: каре и хебел

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        .... Ще целуна и двете ръце на стругаря, който успее да направи читаво подобие на тая сглобка.... Води се неразглобяма. Т.е. разглобява се само еднократно-с чук....
                        Запомни си думите ! След празниците ше принтирам страницата и ше я дам на един от стругарите ми

                        Впрочем , май друг път пак е ставало въпрос за бира , а ?
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          До: каре и хебел

                          Не се отричам. За бирата не помня, но няма проблем. Пък може и да я заменим с вино/ракия....
                          Ще ти дам един жокер... На струг тая работа не може да стане. Може би на някаква фреза и черупката да се направи от две части.... Не знам, ти си железаря. Само искам да знам какво ще получа в замяна в случай, че стругарят ти те обяви за луд и скъса чертежа?
                          Последно редактирано от kuzdov; 29-12-09, 21:27.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: каре и хебел

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Горната, т.нар. пластмасова втулка е отлята върху конус, който представлява горният край на оста на хебела. Ще целуна и двете ръце на стругаря, който успее да направи читаво подобие на тая сглобка.... Води се неразглобяма. Т.е. разглобява се само еднократно-с чук....
                            Жалко,че стругарят/фреза,зъбонарез,штос,кординат,термовки/ ,от чиито ръце съм виждал доста по-засукани работи да излизат,на 12.01. ще му струваме година.Определено обаче има и други кадърни люде.
                            Продължавам да мисля,че има начин-дали ще се докара конус,дали ще се преработи конуса/оста-срещу 700 кинта,грам не ме интересува как ще изглежда после-да върти рамото 30-на градуса и да се държи в кръста,няма да го пращам на конкурс за красота,нито ще питам тия от "Исузу" дали се сърдят,че сме побългарили неразглобяемия им възел.

                            Коментар


                            • #15
                              До: каре и хебел

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Не се отричам. За бирата не помня, но няма проблем. Пък може и да я заменим с вино/ракия....
                              Ще ти дам един жокер... На струг тая работа не може да стане. Може би на някаква фреза и черупката да се направи от две части.... Не знам, ти си железаря. Само искам да знам какво ще получа в замяна в случай, че стругарят ти те обяви за луд и скъса чертежа?
                              Еми бирата е образно казано , иначе аз съм по уискито.
                              ...както и координатния струг е един от вариантите - справка Маххх.
                              Аз като гледам - и на фреза ще стане , но това са подробности . ...
                              Впрочем , ( малко спам) като се съберем да пием вискито ( ) ще ти разкажа за един Щаер , на който им събрах очите на специалистите като видяха какъв хебел сме сътворили . Там вече имаше и аксиален лагер .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X