Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това нормално ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това нормално ли е?

    Здравейте колеги,
    Честит първи истински сняг.
    Имам следния въпрос. Днес за пръв път от доста време карам с включено 4х4. Направи ми впечатление, че колата няма такава инерция както при изключено 4х4. Все едно съм дръпнал леко ръчната. Като го изключа всички си е ОК. А и като покарам по-дълго време на включено 4х4, започва да се чува леко виене при ниска скорост. Имате ли някакви идеи от какво може да е. Лятото смених всички масла по дифтове, раздатки и т.н.

  • #2
    До: Това нормално ли е?

    Нормално е-спокойно,въртят се още един мост/диференциал,полуоски/,кардан и т.н.За лекото виене-и при мен го има/не че е нормално твърде/ в големи студове,но нищо не се е случило вече пет години.
    Последно редактирано от maxxx; 18-12-09, 14:23.

    Коментар


    • #3
      До: Това нормално ли е?

      Честит сняг и от мен!Карай си джипката и се радваи на проходимостта!При мен е същото и както каза колегата "маххх" преди мен .....Така та вече 4 години!
      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
      LZ1NES

      Коментар


      • #4
        До: Това нормално ли е? Зимен режим

        И при мен е така, но го включвам само на наклони и преди кръстовища ако е кофти пътя.
        Последно редактирано от peter_jq; 18-12-09, 15:23.

        Коментар


        • #5
          До: Това нормално ли е?

          Аз немога да взимам отношение за опелите но за тераното съм сигурен че няма никакво забавяне и дори дето казва виене или чегъртане при включено 4x4 при бавно каране.От 0км до 140км съм го карал присто не се осеща че е включеноно за опелите незнам може опелът да работи с по голями луфтове по раздатки или скорости или нещо другонезнам
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #6
            До: Това нормално ли е?

            И аз го карах моя убавец сутринта на 4x4 и не ми е направило впечатление да затяга или да вие обаче като го карам само на заден мост върти задницата като му подам малко повече газ но като ми влкюча 4x4 направо заспива на пътя!При мене затягаше така все едно съм на ръчна когато го пробвах на сухо като я купувах!И аз съм нов с джипките!
            Последно редактирано от herkules; 18-12-09, 15:37.
            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

            Коментар


            • #7
              До: Това нормално ли е?

              Първоначално публикуван от lubomuzzy Преглед на мнение
              Здравейте колеги,
              Честит първи истински сняг.
              Имам следния въпрос. Днес за пръв път от доста време карам с включено 4х4. Направи ми впечатление, че колата няма такава инерция както при изключено 4х4. Все едно съм дръпнал леко ръчната. Като го изключа всички си е ОК. А и като покарам по-дълго време на включено 4х4, започва да се чува леко виене при ниска скорост. Имате ли някакви идеи от какво може да е. Лятото смених всички масла по дифтове, раздатки и т.н.
              Нормално е. Виенето е от раздатката. Не е точно виене, просто е различен звук от този когато си на 4х2 и заради това ти прави впечатление. Ако караш така цяла зима после като го спреш ще ти липсва нещо. Ако беше с диференциал вместо раздатка нямаше да го имаш. Тук предаването е 1:1 и заради това има шум.

              П.С. Колегата с тераното просто не го чува а не че го няма. Освен ако няма раздатка. Има хора с по-чувствителен слух и такива които дребните неща не им правят впечатление, от там са и разликите.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                До: Това нормално ли е?

                Първоначално публикуван от fanatic
                П.С. Колегата с тераното просто не го чува а не че го няма. Освен ако няма раздатка. Има хора с по-чувствителен слух и такива които дребните неща не им правят впечатление, от там са и разликите.
                Апсолютно вярно. Технически дали ше се казва Терано, Хаи лукс, Фор рънър, Витара , Фронтера или Паджеро (не супер селект) те притежават почти идентични системи за прехвърляне на движението към колелата. Твърди задни мостове, раздатки който прехвърлят 1към1 , предни мостове със чупеши полуоски и хъбове
                Последно редактирано от fanatic; 19-12-09, 09:16.
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  До: Това нормално ли е?

                  Да се чувства инертност и то в студено време -да. Но за виене и вибрации не съм съгласен . Аз карам прототипът на фронтерите - Исузу, пикап. И при мен като го взех имаше шум на асвалта при включено предно, но откакто смених разбитото каре на предния кардан, освен леко спъване нищо друго не се усеща/но все пак японец го е правил, не че подценявам германците
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • #10
                    До: Това нормално ли е?

                    Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                    Да се чувства инертност и то в студено време -да. Но за виене и вибрации не съм съгласен . Аз карам прототипът на фронтерите - Исузу, пикап. И при мен като го взех имаше шум на асвалта при включено предно, но откакто смених разбитото каре на предния кардан, освен леко спъване нищо друго не се усеща/но все пак японец го е правил, не че подценявам германците
                    Колега не се изказвай така неподготвен моля те.
                    Фронтерата само двигателя и е Опел, и скорости и раздатка и карета и кардани и полуоски са 1:1 като твойте, взаимно-заменяеми са и са също японски. Не си мислете че вашите 4х4 нямат шумове и виене, просто както писах вече не го чувате. Това че е Опел няма абсолютно никакво значение в случая. Не е възможно да се върти още 1 агрегат и сумати неща покрай него и шума да не се променя, замислете се малко преди да пишете подобни глупости.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      До: Това нормално ли е?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Колега не се изказвай така неподготвен моля те.
                      Фронтерата само двигателя и е Опел, и скорости и раздатка и карета и кардани и полуоски са 1:1 като твойте, взаимно-заменяеми са и са също японски. Не си мислете че вашите 4х4 нямат шумове и виене, просто както писах вече не го чувате. Това че е Опел няма абсолютно никакво значение в случая. Не е възможно да се върти още 1 агрегат и сумати неща покрай него и шума да не се променя, замислете се малко преди да пишете подобни глупости.
                      Колегата е абсолютно прав.Същите шумове,подобни на виене ги има и при мойта фронтера вече 6-та година без промяна,когато карам с включени 4х4.Годината на производство е 94 и няма следи да е ремонтирана.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Това нормално ли е?

                        Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                        Колегата е абсолютно прав.Същите шумове,подобни на виене ги има и при мойта фронтера вече 6-та година без промяна,когато карам с включени 4х4.Годината на производство е 94 и няма следи да е ремонтирана.
                        При мен както писах по-горе в темата шум няма но малко по-стегнато върви това е факт които забелязах днес на 4X4,моита е 99 година ако това има значение!
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Това нормално ли е?

                          Опел Фронтера- G M ---General Motars Group -U S A . За Европа е познатата ни Фронтера , за U S A e Исузо Родео 2.6 -3.2 -3.5 , за Япония е Хонда Паспрт 3.2 -3.5. . . . За ценители се произвежда и 2.8 тди . Останалите окомплектовки са само за европеиците
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • #14
                            До: Това нормално ли е?

                            благодаря за бързите отговори. Вече съм спокоен. Задържането го има само когато е студена. Като покарам малко всичко си е о.к. Свикнах с лекото шумче и като подкарам леката кола се чуствам некомфортно защото не го чувам. Весели и леки празници на всички колеги.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X