Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ? Къде е датчика ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ? Къде е датчика ...

    Здравейте,нов съм във форума .От скоро по неволя съм притежател на ОФ ДБ 2,2 . Та значи проблема е че от известно време дигна разхода и се усеща че просто джипката не върви и не изгаря правилно бензина ,направо имам чувството че го изхвърля .Реших сам да се позанимая ,като за начало смених кабели и свещи ,защото кабелите светеха в тъмното отделно искряха .Ефект има но определено ефекта е частичен .Реших да позмеря това онова обаче не мога да открия датчика за температурата на двигателя този който отговаря за ЕКУ-то .Въпроса ми е дали е възможно да използват един и същи датчик за вентилатора ,стрелката на таблото и ЕКУ-то на двигателя ? А да само да допълня двигателя е X22XE и евентуално ако датчика не е един и същи за всичко да ми кажете къде да го търся .
    Благодаря предварително

  • #2
    До: Малко помощ? Къде е датчика ...

    Различни са датчиците,има два/за стрелката на таблото и ЕКУ-то/,които са в задната част на мотора/към стъклото/ на една планка заедно с ЕГР клапана.Откъм десния калник по-лесно ще ги видиш.За принудителното охлаждане е отпред.
    Не мога в момента да ти пратя онагледен материал/не се отваря един сайт/,утре ако работи ще постна схема с разположението-дотогава погледни зад главата на мотора.

    Коментар


    • #3
      До: Малко помощ? Къде е датчика ...

      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
      Различни са датчиците,има два/за стрелката на таблото и ЕКУ-то/,които са в задната част на мотора/към стъклото/ на една планка заедно с ЕГР клапана.Откъм десния калник по-лесно ще ги видиш.За принудителното охлаждане е отпред.
      Не мога в момента да ти пратя онагледен материал/не се отваря един сайт/,утре ако работи ще постна схема с разположението-дотогава погледни зад главата на мотора.
      Ако имаш възможност да постнеш снимка на същият датчик само че на Фронтера Б x22se ,че къде ли не го търсих ;

      Коментар


      • #4
        До: Малко помощ? Къде е датчика ...

        Утре,нещо се е сбозил сайта от който вземам от време на време инфо.Не отваря именно схемите.
        Ако ти е спешно-пиши ЛС на IVO-68,той е с такъв мотор,има фото и би се отзовал.

        Коментар


        • #5
          До: Малко помощ? Къде е датчика ...

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Утре,нещо се е сбозил сайта от който вземам от време на време инфо.Не отваря именно схемите.
          Ако ти е спешно-пиши ЛС на IVO-68,той е с такъв мотор,има фото и би се отзовал.
          Благодаря , писах на колегата едно ЛС ;

          Коментар


          • #6
            До: Малко помощ? Къде е датчика ...

            Много благодарско за инфото ,направо се бях зачудил дали не ми се е паднала фронтерка без датчик за температурата на на ЕКУ-то като си знам късмета като в онзи виц за глухата акула и свирката без топче .То въпросното място е доста претрупано с кабеляци и егр-а е там и мап сензора а при мен преди мен са правени и много некомпетенти ремонти щото гледам и тонове изолир банд платнен при това .Колега много мерси че се отзова толкова бързо

            Коментар


            • #7
              До: Малко помощ? Къде е датчика ...

              Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
              Благодаря , писах на колегата едно ЛС ;
              Получих съобщението!
              Само да уточня, че аз съм с двигател X20SE. В тази тема имам снимки на преустройството на датчика на тройника http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=67870.
              Ще снимам другите датчици днес и ще ги пусна тук.
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #8
                До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                Благодаря ти за снимките , ще имам в предвид твоя опит ако реша да слагам датчика на маркуча , но преди това трябва да намеря къде се намира той и как изглежда , така че ако някой има снимков материал или схема на двигател X 22 SE моля да го прикачи в темата .

                Коментар


                • #9
                  До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                  Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
                  Благодаря ти за снимките , ще имам в предвид твоя опит ако реша да слагам датчика на маркуча , но преди това трябва да намеря къде се намира той и как изглежда , така че ако някой има снимков материал или схема на двигател X 22 SE моля да го прикачи в темата .
                  Големият/4/ информира ЕКУ-то,малкия/5/ е за стрелката на таблото.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                    Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
                    Получих съобщението!
                    Само да уточня, че аз съм с двигател X20SE. В тази тема имам снимки на преустройството на датчика на тройника http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=67870.
                    Ще снимам другите датчици днес и ще ги пусна тук.


                    За X20SE е това!
                    Прикачени файлове
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                      Колега МАХХХ , схемата която си прикачил е за 2.0 , на мен ми трябва за 2.2 , този който седи отзад на главата към скоростите . Ако ти се намира такава схема да я прикачиш моля те .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                        Защо се занимаваш с глупости, а не закачиш двигателя на стенд и да провериш параметрите на всичко в системата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                          Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
                          Колега МАХХХ , схемата която си прикачил е за 2.0 , на мен ми трябва за 2.2 , този който седи отзад на главата към скоростите . Ако ти се намира такава схема да я прикачиш моля те .
                          Явно има някакви междинни варианти,това ми излезе при питане за твоя мотор,това публикувах-далеч съм от мисълта да лъжа когото и да било.Сега приложените снимки са за различни вариации и мотори-всеки да си погледне мотора в тези зони има ли такъв датчик.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                            Много благодаря , точно тази е схемата , която ми трябваше !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малко помощ? Къде е датчика ...

                              Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                              Защо се занимаваш с глупости, а не закачиш двигателя на стенд и да провериш параметрите на всичко в системата.
                              Чисто и просто перките ми включват на 102 С и ми се струва висока тази температура , затова искам да сменя датчика с по-ниско температурен .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X