Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
    Може и с двойно лепяща лепека. Поне издържа повече от три месеца, а може да се сменя после при повторна операция.
    Казали са ми за този вариант, за да имат истински траен ефект, двойно-лепяща лепенка Tesa издържаща на всякакви атмосферни условия 1.5 метра, струва 13 лева, сам разбираш колко парички ще отидат.... Така че чакаме други предложения

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Казали са ми за този вариант, за да имат истински траен ефект, двойно-лепяща лепенка Tesa издържаща на всякакви атмосферни условия 1.5 метра, струва 13 лева, сам разбираш колко парички ще отидат.... Така че чакаме други предложения
      Именно, за тази лепенка говорех. Но си прав, за жалост е скъпа. Обаче като се разреже на половина по дължина не излиза толкова скъпо. Пък и поне при мен на късата база бяха разлепени само две от ъгълчетата и не отиде почти нищо като количество лепенка.
      Тя освен, че лепи много здраво, е и дебела около милиметър и е доста еластична.
      И въпреки, че с лепенка е по-лесно, мисля че и с подходящото лепило също ще се получи здраво. Дори си мисля, че и капчица може да свърши добра работа, макар и да не е еластично като изсъхне.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Капчицата е несериозно лепило. Става да си залепиш декоративната ваза с него. Иначе по принцип е за твърди материали: желязо, твърда пластмаса и т.н.
        За целта на обсъжданите уплътнения си трябва еластично лепило. Затова пробвах силикона. Ама се оказа, че не държи на гума. Сега пробвах баш лепило за гума - да видим. Иначе имам и още един вариант за пробване - обущарско лепило. Ама това за след година-две, ако сегашното се разлепи.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Иначе имам и още един вариант за пробване - обущарско лепило.
          С него е трябвало да започнеш опитите
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Не са странни работите, просто не съм обърнал внимание, че едната (уплътнителната) част е лепена за другата, която се набива върху ламарината. Използвай лепило Момент Тотал, несъдържащо разтворители. Същото става и за лепене на тапицерски плат. Бавно съхне и детайлите имат нужда от добро почистване и фиксиране. Най-добре е да демонтираш цялото уплътнение и да го оставиш да съхне върху равна повърхност.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              ... - обущарско лепило...
              Точно с такова лепило използвах последно, но проблема е, че се разтича в жегите и уплътненията почват да се изхлузват.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Вчера закарах фронти при Влади за смяна на ангренажен комплект, добре че съм го направил и то точно навреме, на стария ми ангренажен ремък, нямаше и един мм място без да е със хиляди цепки, въпрос е било всеки миг да ме остави на пътя, обтегача имаше малък луфт, а водната помпа беше ужас, незнайна марка и перката беше от ПВЦ и лопатките силно ерозирали и на дупки, оригиналната помпа тежеше 2 пъти повече и е с метална перка-лопатки, струвало си е всеки лев който дадох за пълния ангренажен комплект на GM, сега ще съм по-спокоен, надявам се в скоро в реме да не налага да посещавам сервиз, доста парици отидоха по фронти последните месеци

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  За съжаление си попаднал на поредния екземпляр, цеден до край и поддържан с минимум средства. Дано няма повече разходи и само да караш. На мен ми предстои смяна на машинките на стъклата с електрически, че синковеца скъса едното и реших като ще ровя, поне да я "обогатя" с една екстра (благодарение на STROIL) . Като я стъкмя ще дам отзиви за манипулацията.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Грешка
                    Последно редактирано от auto_marin; 12-05-13, 13:16. Причина: Дублиран пост
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Удобно е, струва си играта. Ти четирите ли ще ги електрифицираш или само предните? Оригинално имат модул за управление с памет , крайни изключватели и защита та може и без него да ги вържеш ама с него е по безопасно
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        За съжаление си попаднал на поредния екземпляр, цеден до край и поддържан с минимум средства. Дано няма повече разходи и само да караш.
                        Дано да нямам. Все пак всичко което съм сменял досега, са си все консумативи, проблема беше че нямах възможност да го направя след като купих фронти, като италианка най-важното е че няма грам ръжда по шасито и тенекиите, всичко се прави но от ръждата няма спасение, патил съм си от вектрата....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                          Удобно е, струва си играта. Ти четирите ли ще ги електрифицираш или само предните? Оригинално имат модул за управление с памет , крайни изключватели и защита та може и без него да ги вържеш ама с него е по безопасно
                          И четирите. Имам и модула с повечето от оригиналната инсталация. Отначало мислех да е без него, щото обикновено това е джаджата, дето създава ядове, ама винаги мога да го резна.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Работата е на 50% свършена, щото изскачат греди от там, където не очакваш... Монтирах двете задни и шофьорската. Първо се оказа, че машинките на централното (неоригинално) пречат на машинките за ел. стъклата. Бая си поиграх докато ги наместя, но станаха криво-ляво. При първи удобен случай ще ги заменя с оригинални. После се оказа, че ми липсва кабела за модула. Намерих (да е жив и здрав Лозан) и стъклата почнаха да правят "джиджи-биджи". Ентусиазиран, бях си наумил днес да вържа и двете предни като ми остане да монтирам само инсталацията в предна дясна врата, ама уви. Тъкмо монтирах машинката на предна лява и почнах да редя инсталацията и хоп - голямо дърво. Кабела, който имам от ОФА'97 е с друга букса... Изскубах половината табло да търся да не би да съм я заврял аз някъде като го свалях, ама не. При мен са 2 малки, а на кабела е 1 по-голяма бяла. Та сега си имам неработещо предно ляво. Утре ако имам време ще сложа и дясното, поне да знам, че с механичната работа съм приключил и ще тормозя Лозан да ми търси кабели.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Тази сутрин досега, най-после успях да намеря време да монтирам дифузъор на радиатора от Опел Омега, на фронти, както виждате на първата снимка, дълбочината на диаметъра съм го изрязал - 3 см с прободния трион, иначе изобщо не влиза. Захващането стана много лесно, с дебели яки свински опашки на мястото на отворите за закрепването на дифузъора.

                              Крайния резултат се оказа много положителен и важен! За първи път при продължителна работа на двигателя на място, все едно сте в задръствания, видях виското да работи по съвсем друг начин, преди като си бях без дифузъор в задръствнията виското винаги ми се е включвал като подмине с 2-3 мм стрелката след делението 90 градуса, а днес с дифузъора при теста, щом стигне 1 мм ПОД 90-те градуса, почва да фучи яко, така работи 2 минути, и като падне ПОД 2 мм стрелката от 90 градуса, почва да се върти по-слабо, и така работи 1 час без изобщо да стига по-горе от 90 градуса! Извода ми е, че дифузъора се оказва важен елемент за да работи коректно виското, явно си е, че по-добре и отранно предава по-високата температура от радиатора към виското, благодарение на въпросния дифузъор.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130720121127.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5482688Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130720121129.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5482689Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190520131729.jpg
Прегледи:2
Размер:168.5 КБ
ID:5482690Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190520131730.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5482691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190520131731.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5482692Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190520131732.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5482693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190520131734.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5482694

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Добре е като идея, само огледай добре да не опира някъде в тръбичките че ще отиде хубавия радиатор
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X