Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    И аз съм така след шлайфането

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Имаш ли гарнитура между плочката и основата на помпата?
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Не. При разглобяването нямаше . Аксиалната хлабина позволява.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от vladavramov Преглед на мнение
          Не. При разглобяването нямаше . Аксиалната хлабина позволява.
          Не слагай гарнитура там, щото не е добра идея
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от vladavramov Преглед на мнение
            Не. При разглобяването нямаше . Аксиалната хлабина позволява.
            Не трябва да има затова питам.
            Клапана за високото налятана който седи на плочката в какво състояние е . Идеята ми е че и той се износва ,направен е от бакилит или накаква пластмата по него с времето се появяват едни язвички и се износва на една страна.
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              При мен е метал ,притрих го с шлайф паста Като ми доставят новите колела,шлайф на капака и клапана от моргата,ще вида и аксиалната хлабина на новите спрямо корпуса,но все пак този мотор е на 20 години и сигурно хлабините му са пределни

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Реших вчера, че стига съм търкалял зимните гуми и сложих летните. Но при ваденето им от мазето установих, че едната е "простреляна" със скоба

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130404_165824.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5468531

                Извадих я внимателно с клещите и наплюнчих мястото. Нямаше балончета.
                Явно така съм си я карал известно време миналото лято без да забележа. После, като съм свалил гумите, пак не съм забелязал.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Колега,като гледам тази лятна "гумичка",въобще не трябва да имаш притеснения от подобни скоби и пирончета. Интересно ми е зимните ти гуми как изглеждат.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    А-а-а! Зимните са си класически: Мишелин алпин. Просто зимата карам много по асфалт и то предимно планинско - Искърското дефиле. Та компромиси не правя
                    П.П. Днес се събудих на 5 см сняг. Но това тук не се брои за сняг, защото от долу е кал.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Здравейте, от известно време волана започна да ми дърпа на една страна и днес направих една профилактика на спирачните апарати. Указа се че едното цилиндарче задържаше. Раздвижих го и смених накладките. Сложих накладки "Акебоно", ако някой има впечатления нека сподели. Волана се оправи!

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от mitkoo_a91 Преглед на мнение
                        Здравейте, от известно време волана започна да ми дърпа на една страна и днес направих една профилактика на спирачните апарати. Указа се че едното цилиндарче задържаше. Раздвижих го и смених накладките. Сложих накладки "Акебоно", ако някой има впечатления нека сподели. Волана се оправи!
                        Акабоно е марката на някои модели спирачни апарати на нашите машини. Това с раздвижването е временна процедура, защото за да запече апарат, или бутало винаги има причина, а тя най-често е свързана със скъсани, или разхлабени уплътнители. Така че си купи ремонтен комплект за двете предни колела и действай! ;-)
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Да така е, имаше причина и тя беше скъсан маншон на цилиндърчето. Ще проверя за ремонтен комплект не знаех, че има мерси.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Вчера сутринта ходих да ми сменят спирачната течност с ДОТ 5.1, старата беше ужас, ей такава гняс излезе: След смяната имаше голяма разлика.
                            [ATTACH=CONFIG]561504[/ATTACH]

                            Покрай тази работа имах възможност да погледна аз и Илийката обстойно за цялостен преглед отдолу, ужас ви казвам, половината предница и задница трябва да ги сменя за да е както трябва.

                            [ATTACH=CONFIG]561505[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561506[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561507[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561508[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561509[/ATTACH]
                            Отзад пък съвсем ги няма тампоните за обеците на ресъорите, съвсем са се раздробили, предните спирачни дискове са ми криви при спиране от 100км/h педала ми тресе, та и нови спирачни дискове и накладки, и вчера реших да закупя всичко необходими качествени части за фронти:

                            [ATTACH=CONFIG]561510[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561511[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561512[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561513[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561514[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561515[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561516[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561517[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561518[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561519[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561520[/ATTACH]

                            2бр. спирачни дискове, вентилирани - Delphi Germany: 165лв
                            накладки предни- Textar Germany: 47лв
                            задни накладки - Samko Spain: 48лв
                            2бр. горни шарнири - Febi Germany:76лв.
                            2бр. долни шарнири с гресъорки - FFlennor Germany: 128лв.
                            8 бр. биалетки- тампони, шайби и винтове, без основата - GM: 45лв
                            8 бр.- тампони за обеците на ресъорите - GM: 120лв.
                            2x4бр. тампони за амортесиорите - GM: 32лв.
                            Общо дотук 660лв, направо ми стана лошо, но поне да имам прилично окачване, живот и здраве другия месец ще я вкарам в сервиза на Влади и Илийката ще ми я прави, че да посъбера малко парици за майстора

                            п.с. Така и така ще сменям толкова неща по предницата, нещо друго трябва ли да купувам превантивно, или на място като я почнат ще се разбере дали ще има нужда?

                            Да ви кажа докъде стигнах, вчера закарах фронти при сервиза на Влади, всичките части и места които съм ви показал че са за смяна, са успешно сменени, хъбовете били добре и ревизирани, живот и здраве като посъбера някой лев ще му сложа ръчни, Илийката е страшен признал съм го , накрая направиха страхотен реглаж, няма да ви казвам че като я покарах, все едно съм се качил на друга джипка, ама нищо общо с предишното окачване, като минавам през неравности, усещането е като да се возиш в чисто нов рейс с въздушни възглавници, много съм доволен, всеки лев вложен в части и ремонта си е заслужавало, макар че за всичко, частите и труда с 20% отстъпка ми излезе 1050лв. Но съм много довоелн от крайния резултат


                            Ето и част от сменените вече части

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420131607.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5473649Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420131610.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5473650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420131611.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5473651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420131612.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5473652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420131613.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5473653Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420131614.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5473654

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Честито, значи вече трябва да смениш част от девиза ти отдолу.
                              Приятно каране.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                                Честито, значи вече трябва да смениш част от девиза ти отдолу.
                                Приятно каране.
                                Мерси за пожеланията , относно девиза ми по-долу, нали все казват че човек се учи докато е жив, та ще го оставя така даже ще го добавя към другите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X