Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Балансира го същото каквото балансира двигателя на брат ми, който е с една година по-стар тоест сам си се балансира
    Не мога да кажа дали се усеща чак такава разлика, на теория би трябвало да се развърта по-бързо двигателя, но пък двата вала действат като по-тежък маховик от което да рефлектира на въртящия момент...След като отидох да ми регулират газта-пуснаха ми малко повечко пълнене до 3000оборота и заедно с това смених свещите разлика определено се усеща, но от кое...?
    Днес се хванах да прегледам спирачките и да сменя гумите, че имам едни за доизтъркване, оказа се че греста която нафляках преди около година във водачите на предните спирачни апарати почти е изчезнала, за сметка на това има влага/конденс? Едно от маншончетата очевидно се е раздуло, а на пръв поглед другите изглеждат добре, но така или иначе поръчах комплект за предните и задни апарати. Накладките се оказаха с липсващи парчета, лошото че новите ми накладки са чак в Ямбол, та ще се наложи да покарам така докато ги сменя.

    Ето и виновника за всички тези главоболия:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-20 10.03.15.jpg
Прегледи:1
Размер:166.4 КБ
ID:5387982
    Измитото четвърто бутало
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-20 09.48.19.jpg
Прегледи:2
Размер:129.4 КБ
ID:5387983
    Обслужената глава
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-24 18.28.56.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5387981
    Така и така капака беше долу, вкарах и малко "блинг-блинг" елемент
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-27 14.37.29.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5387980
    Ето и какво подготвих за зимния сезон:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-29 15.24.36.jpg
Прегледи:1
Размер:133.9 КБ
ID:5387984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-29 15.25.07.jpg
Прегледи:2
Размер:129.3 КБ
ID:5387985

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      И аз съм разглобил главините и ще сменям спирачните дискове и накладките.Задължително ще ревизирам и спирачните апарати,че задържат.Водачите нямаха никаква грес и бяха клеясали.За беда единият се скъса и още не съм го вадил от корпуса на апарата...Не знам ...дали се продават такива или да търся стругар???

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Играх го тоя миналата година, като реших да обслужвам апаратите. Разпробива се от противоположната страна, ако можеш разпробиваш и самия водач, за да отхлаби и се избива от направената дупка, след това резба, болтче с локтайт и всичко е ок. Водачи се продават, но зависи къде търсиш към 30-на лв са иначе в английско под 10лв...

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Дали доставчиците на части не бъркат нещо Фронтерата с Х5 например... Шарнир на цена 200 лв., втулка на горен носач - 100 лв. .... нямам думи...
          Алтернативата - шарнири по 60 лв., втулки - изливане по 15 лв. за брой
          OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Те са ти видяли номера и са помислили че е служебна мъм някое министерство.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
              Дали доставчиците на части не бъркат нещо Фронтерата с Х5 например... Шарнир на цена 200 лв., втулка на горен носач - 100 лв. .... нямам думи...
              Алтернативата - шарнири по 60 лв., втулки - изливане по 15 лв. за брой
              Е, зависи къде ги търсиш: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=143970, Пост #4, Шарнирните болтове ( единия 38 лв, другия 32 лв )
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                В Евро 07 има втулки по 8лв. Шарнири на АС метал са горен 20лв. долен 30лв. Има и други марки естествено.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Не доуточних в началото, че цените, които ми дадоха са за оригинални части, но пак ми се струват нереални.
                  В крайна сметка свършихме работа с други марки.
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Провери колко струва нов стоп за Фронтера А и тогава ще се отчаяш. А за каре на предна полуоска или лагер задна главина няма и да споменавам.
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      На скоро направих ремонт на предното окачване.
                      Наложи се да го направя спешно, защото маншона на предното каре се беше скъсал и беше въпрос на време да се съсипе. И понеже така или иначе бях разглобил половината предница, реших да сменна шарнирните. Купих си втора употреба шарнири: долни 20 лв/бр, горни 10 лв/бр. в отлично състояние. След като им сложих нови маншони и гресьорки, съм сигурен, че ще мина поне 50 000 км без проблеми.
                      А за маншона на карето, едвам му намерих точния размер. Изглежда има разлика в размера за къса и дълга база.

                      Ето и малко снимки преди смяната:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06062012102.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5392022
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06062012101.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5392021

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                        Играх го тоя миналата година, като реших да обслужвам апаратите. Разпробива се от противоположната страна, ако можеш разпробиваш и самия водач, за да отхлаби и се избива от направената дупка, след това резба, болтче с локтайт и всичко е ок. Водачи се продават, но зависи къде търсиш към 30-на лв са иначе в английско под 10лв...
                        Успях да извадя счупеният водач,без да пробивам допълнителен отвор...трудна работа...разпробих водача до ф10 и люспата остана в отвора като заварена,но накрая с помоща на ун. фреза го измъкнах. Зор видях и с избиването на долните шарнири...,докато не си купих подходяща скоба!

                        Всички демонтирани части,както и носачите ,щангите и рамата подлежат на почистване от ръждата и боядисване,....занятие трудоемко,мръсно и самотно......,който го е правил, знае за какво говоря!

                        Относно монтажа има нещо което не разбирам добре,...става въпрос за гайката след конусния лагер....съгласно ръководството гайката първоначално трябва да се завие с усилие 29Нм,след което да се развие напълно.Дотука ,ясно...,ама... последваващото закачане на пружинен динамометър към шпилката на главината и осигуряване на предварителния натяг на лагера до 18 Нм????? ,...не ми е ясно! Тези 18Нм се отчитат от пружинния динамометър ,но колко се затяга гайката за да осигури хлабината на лагера...???
                        Ако някой го е правил това упражнение,ще го помоля за разяснение!
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                          Тези 18Нм се отчитат от пружинния динамометър ,но колко се затяга гайката за да осигури хлабината на лагера...???
                          Ако някой го е правил това упражнение,ще го помоля за разяснение!
                          Поздрави.
                          Би трябвало да затегнеш отново почти докрай и да отпускаш гайката докато пружинният динамометър стигне от мах, намалявайки до 18 Нм. Тоест отпускаш лагерите докато се звърти главината с 18 Нм. (усилието от пружинният динамометър).

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Вчера си монтирах модул за дневните светлини, общо-взето трудоемко, защото инсталацията си е Исузо /японска/ и фаровете се управляват по минуси, а модула си работи с плюсове. Наложи се да си пусна кабел за фаровете до кутията с релетата в мотора. Важното е, че всичко си работи нормално, единствено се чудя дали няма да ми правят проблеми куките за слабото светене - силата на светене се регулира от 20% до 100% и аз естествено съм на 20%! Хубавото е, че светят само късите, без габарити и крушки по таблото, пък и автоматичното пускане/спиране си е удобство - иначе 50 лева за непуснати или нов акумулатор за неизгасени!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Не би ли следвало да регулираш дългите светлини, а не късите ? Въпроса ми е от гледна точка на живот на крушките - дългите светлини почти не се ползват и когато изгарят объкновено късите са дефектирали.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                                Не би ли следвало да регулираш дългите светлини, а не късите ? Въпроса ми е от гледна точка на живот на крушките - дългите светлини почти не се ползват и когато изгарят объкновено късите са дефектирали.
                                Te на 20% им се увеличава живота с 80% така че е все тая, дългите на 20% светят доста, аз също съм пуснал късите и съм доволен. Цяла зима я карах така и не са ме спряли полицай че светят слабо.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 74 потребители онлайн. 0 потребители и 74 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X