Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Както написах и в една друга тема аз днес си смених мястото на бобината на двигател 2,2 16V X22XE, защото е на много куцо за работа място.Вдигнах я нависоко за да не се мокри и да се надяваме че ще седи суха по тези мокри пътища в последно време.Иначе по послени данни мога да споделя с Вас че въпросната бобина предвид марката и пройзводителя върви от 345лв (Бош) до към 70 лева за китайче.Аз както се сещате си взех китайска и ще споделям по натам какви са ми впечатленията от работата й!Ето и къде й е новото мястоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120602_150408111.jpg
Прегледи:2
Размер:122.1 КБ
ID:5380403
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Е браво!Наистина е на много гадно място, но сега мястото и е по-удобно и за смяна на самата бубина ,кабелите и нама да се мокри толкова.
      СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
      ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        здравейте да споделя малко информация при опит да си сменя антената на колата не разбрах как но сам натиснал огледалото с лакът и то се строполи в краката ми , откърти се с парче стъкло отвори се дупка като от куршум и днес го смених,та стъкло+монтаж 115лв.става въпрос за офб 1999год.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Подобна случка преживях и аз преди две години: При опит да изхвърля празен флакон от спрей, флакона се изплъзна от ръката ми изхвърча към тавана, отплесна се от него и падайки удари страничното огледало. Резултата беше счупено огледало ( само стъклото, добре, че обвивката/пластмасите бяха здрави ), като финикийски знаци ми излезна някъде около твоята цена. Е, той застрахователя тогава го плати, де...
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Само стъкло струва 2лв. по магазините за автоаксесоари. Още 2лв. да го изреже някой стъклар- като за целта трябва да се даде старото за шаблон или да се направи такъв по- пластмасата.
            Стъкло + подгрев струва около 30лв от е-бей + 1 седмица чакане.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Е, да де. Понеже така или иначе щеше да плати застрахователя ми беше все тая колко лв. ще излезе цялата операция.
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                А при мен излезе че болта на кормилото е развит и заради това съм имал луфт, добре че не сме се претрепали някъде.

                майстора ми смени и 3 шарнира , паразитен хебел за 400 + работата.

                Някой да има идея къде да си намеря заден спирачен апарат втора ръка ? Благодаря!
                Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Вчера си тръгвам от работа и гледам спукано предно стъкло. Дори не съм забелязал кога е станало. Най-вероятно сутринта на път за работа.
                  Днес се сдобих с ново китайско стъкло срещу 107 кинта заедно с монтажа и местенето на стикерите.
                  Само от местенето на стикера за ГТП не съм доволен. 25% останаха по старото стъкло. Надявам се, че със 75-те % върху новото стъкло и картончето за преглед няма да имам проблеми с органите.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Носи си и бележката за сменено стъкло за всеки случай в жабката.

                    ако си имал малка цепнатина в някой от краищата (от отваряне на капак през ключ или отвертка например) тя се уголемява от дупки или изкривяване на купето. на мен така за 2 седмици стигна почти до другия край
                    Opel Frontera 25TDS(VM41B) 1997

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Смятам да държа "доживотната" гранция за монтажа на стъклото на сигурно място заедно с другите документи на колата. В купето не ми върши много работа, а и много е вероятно касовата бележка да се унищожи от жегите или да се залее с нещо...
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Смених едното каре на предния кардан. Оказа се голяма заигравка. Предпазната кора беше монтирана за рамата с електрожена. Болтовете на кардана завити с лепило...
                        Та се наложи сваляне с помощта на братя флекс. Добре че при дядо Владо няма невъзможни неща но пък се опитват да ме вкарат в "правата вяра" на Чероките
                        Голям бой и рязане на чашките на карето падна докато излезе всичко. Според дядо Владо карето си е било заводското (т.е. от 1992-ра). Другото каре се оказа в перфектно здраве - предполагам заради теча на хидравлично масло отгоре му и му се размина смяната само с гресиране.
                        Та сега ми остана едно каре в повече.
                        Тестването в рЯката на дядо мина повече от добре. Няма вече тракане и скърцане!
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Не днес а вчера - още две, три яки черти на предните калници от драките на Иракли.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            She's alive!

                            Два месеца на трупчета, но вече обратно на пътя. След обслужването на главата(и виско в и около нея), смяната на основни и биелни лагери, както и сегментите се оказа, че има аксиален луфт на коляновият вал. Очевидно някой преди мен не е сменял редовно(или е слагал кофти масло) поради което аксиалния лагер се беше вкопал във вала. Благодарение на любезното съдействие от страна на Лозан и Цецо се сдобих с чисто-новичък/втора употреба, нови лагери, комплект съединител(Лук), водна помпа. След свалянето на двигателя се оказа, че част от корпуса на стартера също е счупен, та смених и него, бяха премахнати двата балансиращи вала. Последно вчера смених свещите и акумулатора, остават няколко шарнира които не смених миналия път отпред както и гърнето, като за последно тази година...надявам се.
                            В този смисъл имам нови(на 300км.) стандартен размер лагери-основни и биелни, ако някой реши да си "освежи" двигателя.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              She's alive!

                              ....бяха премахнати двата балансиращи вала. ....
                              ..т.е. тунингован двигател,така ли....и какво блансира сега коляновия вал???

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Масата и гравитацията...
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X