Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от viatara Преглед на мнение
    Здравейте поогледах се къде да пиша не открих подходящо място затова пиша тук,до днес си мислех че нямам никакви проблеми с джипа докато не прочетох в една тема че при натоварване 4х4 не трябва да изключва а моя го прави зимата на асфалт когато има сняг 100 м после сухо и чисто място после пак сняг като излиза от снега и стъпи на сухото се едно с удар изключва малкия лост застава на междинно положение това го прави само на бързи, на бавни няма проблем имам ли основание за притеснение или не и какво трябва да погледна за да го оправя ако е проблем.А сетих се още нещо когато спирам 4х4 трябва да дам назад чак тогава спира да мига лампата и тогава се изключва
    Ако си с автоматични хъбове ,задължително караш назад 2 до 5метра след използване на4х4,но другия проблем е съществен.Пробвай да задържиш лоста ,поне да усетиш какво е усилието на изключване.Скоростна кутия и раздатка излючват ли, да не те стряскам ,но може да е сериозен проблем!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
      А пък аз днес направих това [ATTACH=CONFIG]445014[/ATTACH] Отново с неоценимата помощ на Лозан
      Много добре е станал да не казвам че е перфектен , сега няма да ти се бият краката в големия геврек.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от viatara Преглед на мнение
        ...като излиза от снега и стъпи на сухото се едно с удар изключва малкия лост застава на междинно положение това го прави само на бързи, на бавни няма проблем имам ли основание за притеснение или не и какво трябва да погледна за да го оправя ако е проблем.....
        Износена вилка в раздатката. Разглобяване и нова (или наваряване и шлайфане).
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Да и скоростната кутия изключва за жалост благодаря за отговорите

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от viatara Преглед на мнение
            Да и скоростната кутия изключва за жалост благодаря за отговорите
            Четирите гуми еднакви ли са ?

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
              Четирите гуми еднакви ли са ?
              Ако скоростната кутия изключва, еднакви или различни гуми са му последният проблем, за РК е ясно.
              Фиксатори, муфи/по-вероятно/, след като и на парт тайм го прави, изключването на скоростите няма общо с това на дали си на 4x4 или не.
              Работата там е дебела, цифрово имам предвид.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от viatara Преглед на мнение
                Здравейте поогледах се къде да пиша не открих подходящо място затова пиша тук,до днес си мислех че нямам никакви проблеми с джипа докато не прочетох в една тема че при натоварване 4х4 не трябва да изключва а моя го прави зимата на асфалт когато има сняг 100 м после сухо и чисто място после пак сняг като излиза от снега и стъпи на сухото се едно с удар изключва малкия лост застава на междинно положение това го прави само на бързи, на бавни няма проблем имам ли основание за притеснение или не и какво трябва да погледна за да го оправя ако е проблем.А сетих се още нещо когато спирам 4х4 трябва да дам назад чак тогава спира да мига лампата и тогава се изключва
                При мен ставаше абсолютно същото и проблема се реши с 4 абсолютно еднакви гуми. Преди това бях с предни Гудиър и задни Ласа, еднакви по размери и износеност (нови), но с различни шарки естествено. При излизане на чист асфалт ставаше точно описаното. След като взех още 2 бр. Ласа еднакви със задните проблема изчезна веднага.
                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  48 лева на амортисьор.
                  За возията... Стабилността на неравности и в завои значително се подобри. След преминаване на спящ полицай лашкането спира на момента. А дали вози по твърдо не мога да кажа - на шофьорското място няма разлика.
                  Честно казано колега Alexfield,и аз си търся амортисьори от бус или камионче защото би трябвало да са с по голям ресурс ама не знам от каква марка ще паснат на моята ОФА ДБ 93г. Предните са ми за смяна и ще търся някаква алтернатива защото ми предлагат срещу 75лв за бр. без никаква гаранция за качество . Завиждам ти благородно за придобивката,и ако в скоро време не намеря подходящи амортисьори ще се свържа с тебе,та да се оборудвам и аз с предни Газели, разбира се ако нямаш нищо против да ми съдействаш де.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Задните е сменил колегата, предните най вероятно няма да паснат
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Да, задни смених. За предните не е лошо да мина да им взема размерите - пък току виж се оказали и те подходящи. Само не знам колко ще държат. От магазина дават гаранция до вратата
                      А със сигурност имате магазин за ГАЗ авточасти някъде из Пазарджик.

                      П.П. Аз от време на време имам път към Пз.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Да гумите са еднакви но кутията ще се отваря за да се види със сигурност къде е проблема явно има проблем може и да е нещо дребно но трябва да се види а вчера смених водна помпа 78лв. и ремък 28лв.стария ремък беше с дължина 1905 и на паразитната ролка тропаше амортисьора не можел да работи защото се разтягал до крайна точка затова новия е с дължина 1900 така ми обясни майстора и сега вече не тропа

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Най накрая се наканих да сменя гумената кривка между филтъра и дросела, че започна да се разпада на парчета от стареене.
                          След обикаляне по магазините за маркучи накрая намерих едно водно съединение със подходящия диаметър и го отнесох срещу 14лв. Отрязах си половината защото е "S" образно и го наместих без проблеми. Даже ми стана още едно парче за резерва.
                          Но възниква следният проблем- на оригиналната гума има дупка където се намушва някъкъв датчик вероятно мерещ температурата на входящият въздух. Сега той си виси безгрижно отстрани и пак мери нещо - въздуха във двигателният отсек.
                          Та сега се чудя дали да си остане така или да се мъча да дупча чисто новата тръба и да го мушкам там.
                          Какво мислите а?
                          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Харесай си едно място на кутията на въздушния филтър и го заработвай ако те дразни като виси или го хвани с една свинска опашка за въздуховода.
                            Първото ще да е по-добре.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Ако е достатъчно дебел маркучът, го бучни в него. Няма да смуче въздух оттам. То и оригинално е забито по подобен начин. А може да му направиш дупка със замба за да не се пука с времето.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Преди време пак беше ставало въпрос за този датчик . При мен той липсва още откакто съм купил колата ( вероятно поради подобна манипулация със смяна на оригиналното съединение) . Не виждам обаче това да се отразява на работата на мотора по какъвто и да е начин .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X