Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

    Можеш да го пръснеш мъхестото с тефлонов спрей, изветрява бързо и ще остане плъзгащ немазен филм по това кеченце.
    Моят съм го взел от продавачи на шивашки консумативи, има и в Бриколаж подобни.С него си пръскам уплътненията през зимата и плетените влакна на въдиците.
    Ако не съм те ориентирал добре и те интересува, ще отида да погледна къде съм го прибрал и на коя фирма е.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

      Не, тефлонов спрей ми е достатъчно. Може това което го имаш да е трудно да го намеря тук. Благодарско!
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

        Грешка на клавишите - силиконов спрей.Ефектът който описах обаче е същия.
        На "Den Braven", на флакона пише "TECTANE", 400мл/л, нещо около 6,50/7 платих.На рекламната картинка има ролкова шина на чекмедже, кожена автомобилна седалка и автомобилно уплътнение.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

          Ок!
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

            Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
            От вътрешната страна е нещо мъхесто - по съм склонен да го извадя и да лепна някаква такава материя. Всъщност ако самото уплътнение е малко по-твърдо или по-меко няма да го има проблема. Сега при сваляне стискам зъби
            При мен от вътре на стъклото в долната част е само гума, тя се подвива навътре като се сваля стъклото и скърца. Мъхесто е горе.
            no signature no problems

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

              Ще използвам темата за да попитам нещо което ме вълнува.Може ли на ОФАДБ задния капак които се отваря надолу да се смени с такъв от ОФАКБ който си е с вградена стойка за рез.гума и се отваря настрани.Мисля че са еднакви но незнам дали има подготовка на моята за захващането на пантите отстрани.Или пък пак от дълга база само че ОФБ.
              Искам да изкарам гумата вън но не със стойките за ДБ защото са много тежки.Варианта с гумата на таване не става защото често слагам багажна кутия там.
              На ротвайлерката вече и е тясно между гумата и газовата бутилка в багажника и съм решил и двата елемента вън.
              Николай Младенов
              ОФАДБ 94г. C24NE

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                От ОФБДБ почти сигурно че няма да стане защото се отваря на две половини до колкото си спомням на ОФА вратата се отваря надясно , а на ОФБ наляво.
                OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                Polaris Sportsman 800 EFI

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                  Днес гледах къса ОФА но няма да стане защото там се отваря настрани капака заедно със стъклото,а наклона му е различен.
                  Замислям се да си сложа гумата на моя капак но сигурно ще му трябват и амортисьорчета щото става много тежък за отваряне и затваряне нагоре-надолу.
                  Николай Младенов
                  ОФАДБ 94г. C24NE

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                    С амортисьорчета и тази тежка гума няма да облекчиш капака въобще.Виж на ДБ как е закрепена и или си купи такава стойка, или си направи.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                      ОФА ДБ-1997г. :

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дфхйрй.jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5271270



                      Звънни на Лозан, обясни му за манипулацията, която обмисляш да правиш. Гаранция ще измислите алтернативен вариант.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        С амортисьорчета и тази тежка гума няма да облекчиш капака въобще.Виж на ДБ как е закрепена и или си купи такава стойка, или си направи.
                        Точно оригиналната стойка от ДБ не искам защото нали знаеш колко тежи и точно Лозан ме разубеди по същата тази причина преди време.Още 150кг.железо не искам най отзад на колата.Идеята ми беще точно като на снимката на stroil странично отварящ се капак с гумата на него.Затова питах дали някой не е сменявал единия модел с другия и по точно дали е нужно да се подсилва гредата за пантите или си има подготовка заводски.
                        Николай Младенов
                        ОФАДБ 94г. C24NE

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                          Пък ние два три дена се покаляхме.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение056.jpg
Прегледи:1
Размер:216.6 КБ
ID:5271439Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение055.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5271440
                          Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                          Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                            Първоначално публикуван от mladenov_78 Преглед на мнение
                            Точно оригиналната стойка от ДБ не искам защото нали знаеш колко тежи и точно Лозан ме разубеди по същата тази причина преди време.Още 150кг.железо не искам най отзад на колата.Идеята ми беще точно като на снимката на stroil странично отварящ се капак с гумата на него.Затова питах дали някой не е сменявал единия модел с другия и по точно дали е нужно да се подсилва гредата за пантите или си има подготовка заводски.
                            Не забравяй, че освен пантите имаш и брава за затваряне. Не съм сигурен, че ще стане, но провери все пак. Виж някоя дълга база с такава врата и прецени. Но най-добре отиди при Лозан и той ще те посъветва на място.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                              Мисля че трябва да стане и ще видя една такава в една морга,обаче както обикновенно се случва докато кроиш планове за едно то става друго.Протече ми водната помпа и сега тя е на дневен ред.
                              Николай Младенов
                              ОФАДБ 94г. C24NE

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                                Аз пък днес смених предното стъкло.Преди празниците ,в пристъп на ярост към мангалите дето рекетират по светофарите ,си го спуках,и днес си платих за глупостта.125лв с монтажа.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X