Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

    леле...как няма да светят те колкото фаровете браво, много бързо напредваш и става качествено! да не забравиш да дойдеш утре на срештата,ще се радвам да поговорим.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

      Заприличва на танкче.Аз се колебая за фланци че устойчивостта на страничен наклон все още не ми харесва,а някой и друг см. междуосево в повече ще е добре дошло след повдигането.
      М/у другото вчера забелязах че нещо дрънчи отстрани и се оказа че се е развил ръчният хъб (всичките вътрешни болтове).Държал се е само на зегерката,а болтовете не са изпаднали заради самата конструкция.Кой-да чуе обаче,то и в 6ч сутринта дъни Металика вътре.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

        Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
        и се оказа че се е развил ръчният хъб
        Земи си лепило за резби или не знам точно как му казват и мажи всички болтове на хъбовете-забравяш за развиване/имах го същия проблем/.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

          Вчера затапих и моят ЕГР с пластинка.Всъщност клапана може да се затапи без да се сваля самият той,като се подпъхне предмет с подходяща дебелина и се ограничи хода му нагоре.Но за всеки случай е добре да се провери дали не е заседнал клапана в някакво междинно положение.
          Обаче ме чакаше изненадка при смяната на свещи:Дебелият отдушник към смукателният колектор се беше прегънал и запушил от конденз.Понеже нямат откъде да излязат картерните газове ми беше изхвърла гарнитурата на капака и свещите бяха до средата в масло.Нямам идея как не е прехвърляло искра към корпуса.Измерих компресията -16-17 атмосфери на всички цилиндри -не знам дали е добре(някой колега с 2,2 да каже ако е мерил). Поогледах Еко-помпата и стигнах до финалният извод че единствената и функция е да вкарва свеж въздух в аспуха и да лъже тея от "Грийнпийс".Така че си имам прахосмукачка вградена която се чудя за какво друго да наместя. Някакви идеи макар и щури?Ако я отлъча и нея от системата няма да има и помен от Еко- течението на Опел по мойта джипка.
          Последно редактирано от //Радо//; 16-01-11, 17:44.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

            Днес смених всички маркучи на вакуумите. Накрая намерих в един газаджийски магазин подходящия размер маркучи и взех 10 м. да има... Остана само един несменен, но не можах да хвана къде отива (някъде зад мотора). Остава да затапя и аз АГР-а, защото понацапва под него. Ако някой го е правил на 2,2 ДТИ ще се радвам да чуя съвети.
            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

              Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
              Днес смених всички маркучи на вакуумите. Накрая намерих в един газаджийски магазин подходящия размер маркучи и взех 10 м. да има... Остана само един несменен, но не можах да хвана къде отива (някъде зад мотора). Остава да затапя и аз АГР-а, защото понацапва под него. Ако някой го е правил на 2,2 ДТИ ще се радвам да чуя съвети.
              Не го затапвай, ще имаш проблеми. Ще ти светва чека и ще влиза в авариен режим. На тоя мотор освен механично трябва да се настройва и софтуерно тая манипулация. По-добре го свали и го изчисти.
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                няма смисъл от затапване при дизела,АГР-а е сложен за вкарване на този мотор в еко нормите.Има вариант да качиш разхода
                при бензиновите екотеци става ако се карат на газ ефектът е голям

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                  При ОФБ има ли прахосмукачка?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                    Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                    При ОФБ има ли прахосмукачка?
                    Ако си закачиш в запалката.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                      И моя ЕГР вече е модифициран с метална гарнитура без двата отвора.
                      0877 83 30 90 - Жоро

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Не го затапвай, ще имаш проблеми. Ще ти светва чека и ще влиза в авариен режим. На тоя мотор освен механично трябва да се настройва и софтуерно тая манипулация. По-добре го свали и го изчисти.
                        Абсолютно вярно!Аз съм във "филма"....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                          Не днес ,а в Събота смених маслото и филтрите.
                          Открих,че имам изгоряла свещ на 2-ри цилиндър,та я подмених с нова-DENSO!

                          Коментар


                          • Re: От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                            как изгоряла? ти по работата на мотора не усети ли?трябва да е имало сериозна разлика?

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Не го затапвай, ще имаш проблеми. Ще ти светва чека и ще влиза в авариен режим. На тоя мотор освен механично трябва да се настройва и софтуерно тая манипулация. По-добре го свали и го изчисти.
                              Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                              Абсолютно вярно!Аз съм във "филма"....
                              Приключих с плановете за затапване...
                              Ще чакам по-топли времена, за да поразглобя АГР-а, колекторите и каквото още може да се изчисти в условията на "пред блока".
                              OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                                Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                                При ОФБ има ли прахосмукачка?
                                От някой месец на 97 година нагоре няма екопомпа - "прахосмукачка"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X