Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Ами днес си монтирах скрити винтили,щото на последната разходка видях какво се случи с винтила на един колега в един гьол и повярвайте хич не беше приятно.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      якоооо къде как колко?? а как става помпенето?

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Първоначално публикуван от Ares757 Преглед на мнение
        якоооо къде как колко?? а как става помпенето?
        Ами аз ги взех от магазин за автоаксесоари-20лв.,а като отвиеш капачката има приставка като нормален винтил,която се завива и помпаш.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
          Ами аз ги взех от магазин за автоаксесоари-20лв.,а като отвиеш капачката има приставка като нормален винтил,която се завива и помпаш.
          Ако не те затруднява, драсни на ЛС координатите на магазина.
          Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
          Honda CB 919 Hornet
          0898849413-Светльо
          Кръвна Група: 0+

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
            Аз ,също спретнах една подготвка за предстоящия сезон( по-късно ще пиша по-подробно).
            Сега,... извинявам се за въпроса ....,ама какво точно се гресира на карданите???
            1.Джипа вече е гресиран.
            2.Рамата е почистена и боядисана с "Protecta".
            3.Подкалниците и праговете ....за тях наскоро писах в темата "Антикорозионно покритие...''.
            4.Антифриза е сменен и замерен.
            5.Налях зимна течност за чистачките.
            6.Нов акомулатор.
            7.Нови гуми -BFG-A/T.

            П.П.Благодаря на колегата mishev3006 ,за съдействието което ми оказа при закупуването на гумите!!

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              След тоталната гибел на возилото,се наложи частичен ремонт на мотора.След подмяна на няколко клапана(16бр.),водачи(16бр.),повдигачи(16бр.),гумички(16бр.),няколко сегмента(всички),лагери и помпа,мотора направо пей.Немога да си позная колата.Верно,че ремонта е цифра,но е за благото на моята душица и надежност.Явно и видно мотора бе пипан в България.Вносителя е направил събери чарк.Всичко различно,как е вървяла незнам.Маслената помпа е нагаждана с болтове и дупкане по мотора,а не е оригиналната.Натъпкали 16 криви клапана.Това ме води на мисълта,че подобни сложни упражнения се извършват предимно тук,а не в Германия.Следващия ъпгрейд ще е ултразвук и дебитомерче,за мой късмет дано няма и компютърче.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Чака ме смяна на долните шарнири и тампоните на стабилизиращата щанга. Питам се трудоемка работа ли е много ли има за разглобяване, и ако има някакви тънки игри, би ли ги споделил някой с мен?!
                0877 83 30 90 - Жоро

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Ами със долните шарнири е малко играчка, налага се поизваждане на полуоската от главината, а това налага разглобяване на хъба. А и скоба за избиване на шарнира, щот ако е оригиналния малко се позаварява на мястото си!
                  Но няма да се плашиш!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Копирам си поста от тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=57356&page=1 може на някой да му бъде от полза
                    Ето ги подложките струговани от плътен дуралуминий:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021539916-big.jpg
Прегледи:2
Размер:69.2 КБ
ID:5230396
                    Както споменах в една друга тема без някаква причина ми се спука пластмасовата капачка на радиатора, 1000лв нямам в момента за нов, та го дадох в една фирма и ми смениха въпросната капачка с алуминиева, мисля че стана много добре като бегачка е
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021539919-big.jpg
Прегледи:2
Размер:131.4 КБ
ID:5230395
                    От много време исках да си монтирам брадвичка и лопата така и не успях да намеря подходящи скоби с които да ги закрепя, но с водните скоби мисля че стана много добре не пречат, удобни са за ползване, абе мястото им е там просто:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021539920-big.jpg
Прегледи:2
Размер:108.5 КБ
ID:5230394 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021539923-big.jpg
Прегледи:2
Размер:79.3 КБ
ID:5230393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021539924-big.jpg
Прегледи:2
Размер:76.8 КБ
ID:5230392
                    При разходката си в Гърция от един магазин за лодки и морски джаджи си купих много готина букса за 12V за външно вграждане(водоустойчива, тапата я затваря много плътно), и така монтирах я до инвертора, сега имам 2 изхода на 12V отпред и 2 в "багажника"
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021539927-big.jpg
Прегледи:2
Размер:89.3 КБ
ID:5230391
                    Монтирах си и буксата за теглича имаше място на основата до топката, но исках да бъде някъде по-прибрано, до номера мисля че стои много добре не стърчи и не пречи на видимостта към номера
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021539928-big.jpg
Прегледи:2
Размер:98.7 КБ
ID:5230390
                    Последно редактирано от Gichev; 23-11-10, 19:44. Причина: не излизаха снимките

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      колега кажи моля те как махна централна конзола моля.снимка #5. развивим 2-та болта над дисплея този зад пепелника и....? да не пускам тема че колегите ще ме заплюят
                      ПС: брадвата и лопатата са 6 ще крада идеята май

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Еми нищо после дърпаш, има няколко щипки най-лесно да се издърпа първо откъм пепелника. Лопатката и брадвичката от няколко месеца обикалям по железариите, бриколаж, баумакс, практикер не намерих нищо което да бъде подходящо, но мисля че така е много добре не мърдат и на милиметър а и не пречат.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Гумата дето си я нанизал на подложката от какво е?
                          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Оригиналната подложка на пружината

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Аз пък си качих греблото да е готова за бой,ама се размина.
                              Прикачени файлове
                              sigpic

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                След като преди седмица избягаха пък дългите свтлини,днес намерих време да разглобя кутийката в която е превкючвателя и го побългарих леко.Като отворих кутийката където е механизма видях че се е вклинила сачмата в "кобиличката".Извадих я с пинсети внимателно като затворих вратите за да не изчезне някъде из гаража,и с диамантено борче с лек конус и винтоверта разширих отвора в пастмасата.Извадих пружинката която натиска сачмата и подложих отдолу около 1мм. за да компенсирам "старостта" и загубата на еластичност.Реших да изтръгна имобилайзера (вече бях при майстор),но след доста чесане май се оказа че после трябва да се бърка и в компа.,и се отказах.По пътя за вкъщи ми изгърмя маркуча м/у термостата и радиатора(надут и остарял вече).Смених го с друг маркуч от едната бракувана кола пред нас и сега ее ОК.Искам да обърна внимание на маркуча с датчика:
                                Датчика при моя модел е от долната страна на маркуча така се получава леко "джобче" където могат да се натрупват всякакви бокуци ръжди и т.н., в тоя случай самият датчик става неефективен колкото и "хладен"да сте си го поръчали.В моя имаше 1см слой боклуци след като 3 пъти това лято съм чистил радиатора!Като се обърне буксата на датчика за да заприлича т на пирамида клемите :маса+ долу ляво се включва перка;маса+долу дясно спира компресора на климатика.
                                На мен ми изгърмя маркуч поради това че свързах управението за допълнителното охлаждане за АГУ-то,когато го правих нямах идея към кой кабел да се закача (пък и 95% от случаите съм на газ все пак).Трябваше ми такъв на който като подам контакт с ключа да имам напрежение.Да но днес се прибрах до вкъщи на бензин и поради по-горе посочените гнусотии около датчика,оригиналната система на колата не сработи.Ако някой има идея къде да се закача(в двигатеният отсек да сподели).
                                Монтирах си букса за теглич като се оказа че явно с орязването на старата + махането на 0,5 м кабелаци съм елиминирал проблема с окъсяването и сега всичко си работи с оригиналните кабели (е малко удължени),но лампата за теглича на таблото си свети постоянно.Доста порових в нета да рзбера кое индикира за "включен теглич"но не можах да разбера.
                                В трите плафона за осветление мушнах светодиодни лампи,а в тоя който е над таблото сложих и светодиодни светлини за габарити като ги оставих постоянно включени(те са включени само като си на контакт).Поради това че светлината им е значитено по-слаба от обикновенната крушка се получава доста приятно осветление вечер докато шофираш и го няма сяпото пипане за цигари, запалки, телефони и т.н.
                                Последно редактирано от //Радо//; 26-11-10, 00:04.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X