Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    При мен воланът почти не мърдаше напред назад, а имаше луфт нагоре надолу. Вярно, че не бяха чак толкова много развити болтовете, но много гадно ми тропаше в ръцете като го мърдам нагоре надолу. Един такъв лек луфт, който не трябва да съществува на волана Даже вибрираше неприятно на ниски обороти.
    Честно, не помня защо не ги смених тези болтове. Беше преди 5 месеца и съм забравил. Дали не трябваше да се сваля волана за да се извадят? Можеби за това съм ги оставил и само ги затегнах.
    Интересно, против кражба ли са направени? Какво като не може да ги развие крадецът. Кабелите така или иначе минават надолу и се виждат. Странно ми е.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Болтовете са против кражба,тоест против сваляне на механичния заключващ механизъм.Така даже и да я запалиш от кабелите кормилото си остава заключено.
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
        Болтовете са против кражба,тоест против сваляне на механичния заключващ механизъм.Така даже и да я запалиш от кабелите кормилото си остава заключено.
        За пореден път пичовете от исузу ме удивляват с инженерните си решения. Добри са!

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Това с болтовете е много стара разработка, има я даже и на Москвич 408и . Там болтовете са истънени и като ги натегнеш по-яко и главата на болта се къса.Елементарни мерки против кражба.
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Не питайте като са стегнати как се свалят преди доста години косата ми побеля с едно BMW.Бях готов да платя на апаша който ми разби ключалката на контактния ключ да дойде да си досвърши работата че там са 8 такива.
            OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
            Polaris Sportsman 800 EFI

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Това сигурно е приключение.Как ги развихте?? С разпробиване, или как???
              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Дойде първи ноември и се сетих за много добрата идея на маххх с автоматичното палене на фаровете. С кратка консултация при Лозан устоновихме (той това го знаеше все пак), че релето на фаровете е с постоянен плюс и се управлява от маса. Та на въпросната маса аз вързах едно реле, което да подава маса на релето на фровете и да ги пали след като запаля двигателя. Взаимствах идеята на маххх да взема плюс от бушона на вентилатора на парното, който се появява след запалването на двигателя и готово. Сега паля и ми светват фаровете и няма да се обяснявам на ушевите като ме срат, че съм забравил да ги запаля. На плюсът сложих клема, която да разкачам лятото за да изолирам тази система за да не съм на фарове. Хубавото в случая е, че така не ми светят габаритите и таблото заедно с фаровете, което не е нужно през деня. Няма да греят излишно, което не кой знае какъв келепир все пак, но... Можех да пусна масата и към релето на габаритите, но не видях смисъл. Вечер като искам да ми свети таблото натискам бутона на фаровете и готово.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Не знам кое реле си захранил с минус, но при мен светва всичко, табло, пепелник, бутони около таблото и т.н.Зимата ключове за фарове/габарити не ги ползвам изобщо/до степен едно ЦК ключе на таблото - зима, лято/, с идеята, че в сумрачно време или на свечеряване имам видимост върху контролните уреди, без да се ангажирам с още една операция.Като я изгася, трябва да изключвам и фаровете, губи се тръпката от автоматизирането на светлините.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Релето при мен е отпред в двигателния отсег. Знаеш го. Като стоиш острани до калника и отвориш капака на бушоните долу вляво. Мисля, че и на късата база е същото. До него е и това за габаритите и светлините на таблото. Прав си, че се губи тръпката от автоматизирането на светлините. Ще видя така как е и по нататък мога и на габаритното реле да подам масата и готово. Идеята ми за сега е да не се заяждат катаджиите за невключени фарове.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Пусни само паралелен кабел и до габаритното реле/и при мен са там, в коша/, консумация няма, управляващото което си сложил няма и да го усети.Тогава наистина с контактният ключ ще си командваш всички светлини.Бордовото ти осветление може и да няма 1А/не ми се смята сега/.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Не днес,но преди две седмици,гресирах карданите,измерих антифриза,налях зимна течност за чистачки и т.н.
                        Тоест подготвих Фронтерника за зимата.
                        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Пусни само паралелен кабел и до габаритното реле/и при мен са там, в коша/, консумация няма, управляващото което си сложил няма и да го усети.Тогава наистина с контактният ключ ще си командваш всички светлини.Бордовото ти осветление може и да няма 1А/не ми се смята сега/.
                          Да, ще трябва да пусна, защото иначе не ми светят задните светлини, а само предните фарове. Така ще си свети всичко и ще е "автоматизитано". Ще го направя тези дни.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Направи проба само с първо ляво реле/виж снимките които съм постнал/ към калника, захранил съм само него с минус и всичко светва при мен.Да не си уцелил релето за дългите.Габаритите и късите тръгват заедно, после ключа до волана прехвърля дълги/къси, а габаритните светлини и тези по таблото са постоянни.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Направи проба само с първо ляво реле/виж снимките които съм постнал/ към калника, захранил съм само него с минус и всичко светва при мен.Да не си уцелил релето за дългите.Габаритите и късите тръгват заедно, после ключа до волана прехвърля дълги/къси, а габаритните светлини и тези по таблото са постоянни.
                              Първото вляво, които съм захранил с маса пали само късите светлини и само отпред. Нищо друго. Следващото в дясно от него е за габаритите и таблото. Пробвах го, като му подам на него маса светват само габаритите. То така са показани и на легендата залепена на капака на бушоните от външната страна. Може и да има някаква разлика в таблата за различните години. моята е дълга 96г бензин. 100 % съм сигурен, че при мен са две отделни релета. Подробности
                              Ще му подам същата маса и на него и готово. В ръчен "летен" режим на таблото като натиснеш бутона и запалиш само габаритите, ги палиш с едното реле. А с бутона за късите добавяш и къси с второто реле. Ако едно и също реле пали и габарити и къси, тогава с бутона на габаритие трябва да се палят и късите. Поне при мен е така.
                              Блогодаря все пак за първоначалната идея, която доиде от теб преди време.
                              Последно редактирано от sony bono; 03-11-10, 17:01.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Явно има разлики, не е невъзможно само габарити при мен да се включват от ключа на таблото, а силовия ток за късите да минава през реле, обединяването в ключа за различните режими при различните бутони не са проблем.Както и да е, намерил си при теб как да стане пълнофункционална тази опция, ако си закараш и едно ключе в таблото/напролет примерно/, още повече ще си удовлетворен.Първи ноември - цък, първи март - другото цък, не да се ровиш в коша.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X