Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
    Това за три години пробег по 10-15000 км. на година. Май е по-добре да си работи помпата.
    Ето това е разковничето. За толкова малко километри няма как да установиш по-добре ли е или не е. Аз минавам по 30-35 000 на година. Карам вече 5 години тая фронтера. Поради тази причина имам 2 сменени вътрешни 1 външа, сега съм с поредната вътрешна, вече 1 път съм сменял изпарител. Ако карах по 10 000 на година нищо не бих пипал и никога няма да се скапе.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Ето това е разковничето. За толкова малко километри няма как да установиш по-добре ли е или не е. Аз минавам по 30-35 000 на година. Карам вече 5 години тая фронтера. Поради тази причина имам 2 сменени вътрешни 1 външа, сега съм с поредната вътрешна, вече 1 път съм сменял изпарител. Ако карах по 10 000 на година нищо не бих пипал и никога няма да се скапе.
      Аз пък имам едно Мерцедесче (което ми се свиди да го махам) , на което външната помпа е вече над 300 000 км. Допускам , че предния му собственик я е бил току-що сменил , преди да ми продаде колата
      Фронтерата ми си върви с вътрешната вече 70 000 , като на бензин е само стартирането - след това на оборот си минава на газ .
      Интересно защо помпите при теб са консуматив ?!

      Не разбарх само (виждам , че отведнъж се оплака от външната помпа) , кога "пени" бензина - след засмукване на въздух ( при изпразнен резервоар и повторно пълнене) , или изобщо ? .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Интересно защо помпите при теб са консуматив ?!
        Първите 90 000 не бяха. Още си беше оригиналната. Така че имаш още 20 000 да се радваш.

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts
        Не разбарх само (виждам , че отведнъж се оплака от външната помпа) , кога "пени" бензина - след засмукване на въздух ( при изпразнен резервоар и повторно пълнене) , или изобщо ? .
        Пени го 15-20 секунди, но това време е достатъчно да набие въздух в рейката, после 10-ина минути с над 3000 оборота и се оправя, но като покараш малко на ниски обороти и пак започва, забива муцуна глъхне. Става да стигнеш до газостанцията но мен това не ме урежда. Сутрин да въртя по 20 секудни докато запали на бензин не си е работа. ( всичко това при пълен 1/2 резервоар )

        П.С. Като цяло не е проблема във външната помпа а в изхода на резервоара. Просто не е в най-ниската му точка както при колите предвидени за външна помпа. Смуче си отгоре, а помпата не е направена да смуче и от там при всяко гасене помпата не държи вакум и остава без бензин. Може би няма да имам проблем ако дрънкам 80 литра бензин нон-стоп но някак си не ми се нрави
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Поръчах си подложки: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01379.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5216240
          +5см
          Готов ми е и Хаулера за мотора:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020925113-big.jpg
Прегледи:3
Размер:229.3 КБ
ID:5216262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020925112-big.jpg
Прегледи:1
Размер:232.1 КБ
ID:5216263

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Пени го 15-20 секунди, но това време е достатъчно да набие въздух в рейката, после 10-ина минути с над 3000 оборота и се оправя, но като покараш малко на ниски обороти и пак започва, забива муцуна глъхне. Става да стигнеш до газостанцията но мен това не ме урежда. Сутрин да въртя по 20 секудни докато запали на бензин не си е работа. ( всичко това при пълен 1/2 резервоар )

            П.С. Като цяло не е проблема във външната помпа а в изхода на резервоара. Просто не е в най-ниската му точка както при колите предвидени за външна помпа. Смуче си отгоре, а помпата не е направена да смуче и от там при всяко гасене помпата не държи вакум и остава без бензин. Може би няма да имам проблем ако дрънкам 80 литра бензин нон-стоп но някак си не ми се нрави
            Четох, слязах долу, обърнах на бензин, врътнах и запали от четвърт, както едната дюза се ослушва.Какво пени, набива въздух с бензин в рейката, не знам.
            А че е в долна точка сондата, там е, за това са пружините на цилиндъра, опира в дъното на резервоара и после след натяг, завиваш гайката на гърловината.Да не съм си играл да меря, преди да сложа тръбичка, вместо помпата, да.Даже заради този натяг и опиране в дъното/цилиндъра в резервоара и тръбичката в цилиндъра/, срязах долния край под 45 градуса.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Четох, слязах долу, обърнах на бензин, врътнах и запали от четвърт, както едната дюза се ослушва.Какво пени, набива въздух с бензин в рейката, не знам.
              А че е в долна точка сондата, там е, за това са пружините на цилиндъра, опира в дъното на резервоара и после след натяг, завиваш гайката на гърловината.Да не съм си играл да меря, преди да сложа тръбичка, вместо помпата, да.Даже заради този натяг и опиране в дъното/цилиндъра в резервоара и тръбичката в цилиндъра/, срязах долния край под 45 градуса.
              колко км. си карал на бензин с външната помпа? Зимата на студа навън палиш ли на бензин? ма не от гаража а от вън при - 17 примерно?
              в задръстване можеш ли да караш само на бензин? и на последно място колко бензин държиш в резервоара?

              П.С. дали пък не е от филтъра дето бях набил преди помпата....? ма сега пак съм с него и с вътрешна помпа и нямам проблеми...
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Здравейте. Аз след първата изгоряла помпа накарах газаджийте да сложат реле, така че помпата да се изключва, когато не работи на бензин. От тогава (40000 км) до сега не съм имал проблем нито с помпата, нито с дюзите. Фронтерата се пали и кара само на газ, но след всяко свършване на газта се предвижвам до газстанцията на бензин. Което ще рече, че на всеки 20 лв газ се минават по 5 км на бензин.

                ПП имам 4 дюзи за двигател C20NE (излишни са ми)

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Сутрин да въртя по 20 секудни докато запали на бензин не си е работа. ( всичко това при пълен 1/2 резервоар
                  Що не сложиш едно клапанче/не знам как се казва/-пуска бензина само в едната посока,а в другата задържа,по 3-4лв. са и тогава няма да върти по толкова-казвам го от личен опит.Преди няколко години имах подобен проблем с колата,сложих такова клапанче и вече нямам грижи.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    ....Смуче си отгоре, а помпата не е направена да смуче и от там при всяко гасене помпата не държи вакум и остава без бензин. ....
                    Както ( май) сме спорили в друга тема , тази помпа смуче като ромска жрица на магистрала !

                    Лично съм ползвал такава ( още я имам ) ... помпа де , за преливане на нафта .
                    А за това че не държи вакуум си си виновен само ти .
                    Всеки автомобил с външна помпа има ето това :

                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                    Що не сложиш едно клапанче/не знам как се казва/-пуска бензина само в едната посока,а в другата задържа,по 3-4лв. са и тогава няма да върти по толкова-казвам го от личен опит.Преди няколко години имах подобен проблем с колата,сложих такова клапанче и вече нямам грижи.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      колко км. си карал на бензин с външната помпа? Зимата на студа навън палиш ли на бензин? ма не от гаража а от вън при - 17 примерно?
                      в задръстване можеш ли да караш само на бензин? и на последно място колко бензин държиш в резервоара?

                      П.С. дали пък не е от филтъра дето бях набил преди помпата....? ма сега пак съм с него и с вътрешна помпа и нямам проблеми...
                      Божко, гараж нямам, моята е уличница.От миналата зима я паля в студа на бензин, лятото на газ.Бензин държа около 15/20 литра, не повече.В задръствания само един път я докарах до бензин и се закарах на бензин до газстанцията.
                      Така че, колко км съм карал на бензин, не мога да ти отговоря, с друга сентенция поддържам бензиновата хранителна уредба в кондиция.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Божко, гараж нямам, моята е уличница.От миналата зима я паля в студа на бензин, лятото на газ.Бензин държа около 15/20 литра, не повече.В задръствания само един път я докарах до бензин и се закарах на бензин до газстанцията.
                        Така че, колко км съм карал на бензин, не мога да ти отговоря, с друга сентенция поддържам бензиновата хранителна уредба в кондиция.
                        Отказвам да мисля къде е проблема.... щом си върви твойта значи системата е сработила, при мен удари на камък, но това не е проблем щото сега пак съм с помпа и не ми шуми, та ако някой изреве за външна имам 1
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                          Поръчах си подложки: [ATTACH=CONFIG]255417[/ATTACH]
                          +5см
                          Готов ми е и Хаулера за мотора:
                          [ATTACH=CONFIG]255449[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255450[/ATTACH]
                          Много функционална рампа, ама не е ли редно да пернеш по един габарит на двете страни ,че нещо ми се виждат извънгабаритни!!!
                          И ако не е тайна къде се поръчват подложки и как ги харчат тия благинки!?
                          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Ето това е разковничето. За толкова малко километри няма как да установиш по-добре ли е или не е. Аз минавам по 30-35 000 на година. Карам вече 5 години тая фронтера. Поради тази причина имам 2 сменени вътрешни 1 външа, сега съм с поредната вътрешна, вече 1 път съм сменял изпарител. Ако карах по 10 000 на година нищо не бих пипал и никога няма да се скапе.
                            Да де, ама същите километри минавах и с GSI-то и на третата година започнаха проблемите. Ама и то май беше повечко карано преди мен. Едва ли обаче това е точен критерии, защото не мога да кажа нито GSI-то, нито фронтерите на колко километри са. Може би си прав.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Габарити мисля да сложа, но нямам изход за теглича, трябва да си прекарам, а подложките-отидох до Дружба, купих си мат'ряла, занесох го на стругаря и си го монтирах после сам. Между другото отдясно стана много лесно, като се откачи стабилизиращата щанга и моста пада на земята, но отляво една от надлъжните щанги опира в резервоара и пружината трябва да се смачка за да влезе, голям зор беше. Повдигането в крайна сметка е 4см., като го направих отпред да е 87см., отзад 88см. така дали е правилно? Така или иначе торсионите без смяна на инструмента с по-дълго рамо не успях да ги натегна повече.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Единия сантиметър да ти е проблема, не го мисли въобще, ако ме питаш.Моята я правих 92/92, после върнах сантиметър отпред.Като заредя газ догоре и малко рибарски цигании в багажното, се изравняват отстоянията при веждите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X