Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Освен фреон, вкарва и масло (което е важно) и при желание оцветител.
    Нужда е относително понятие - то някои хора и маслото не сменят и пак си вървят колите.
    Ако на централните духалки като го сложиш на мах духа около 7 градуса климатика е ок.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1251.jpg
Прегледи:1
Размер:299.7 КБ
ID:5756777
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Освен фреон, вкарва и масло (което е важно) и при желание оцветител.
        Нужда е относително понятие - то някои хора и маслото не сменят и пак си вървят колите.
        Ако на централните духалки като го сложиш на мах духа около 7 градуса климатика е ок.
        Което ме навежда на мислата, че утре може да сменим едно масло на една скоростна кутия...
        Оказа се че съм забравил... Последна смяна 06/11/2012 и 30 000 км (което не е много всъщност).
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Сега се връщам от сервиза, реших все пак да направя профилактика на климатика, гресираха навсякъде където имаше гресьорки, прегледаха профилактично предницата, задницата, за луфтове, шарнирите, за течове и т.н., всичко се оказва ОК (пу-пу).

          п.с. Отдолу където е пробката за източване на маслото, на самия картер забелязах че имаше релефен надпис, Japan - radiator, какво ще значи това, каква е връзката радиатор с картера?
          Последно редактирано от Еделвайс; 17-06-17, 11:37. Причина: Пояснение

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
            Здравейте някой да има или да даде идея какво да сложа на мястото на този маркуч от интерколера към въздушните колектори , че днес обикалях из Бургас и не намерих нищо по морги магазини. Магазините нямат даже и в каталозите , но то ще е нещо много стотинки май три цифрена сумичка [ATTACH=CONFIG]908017[/ATTACH] джипката е опел фронтера 2,3 тди 94г
            Маслоустоичив маркуч. Ще се разминиш с десетина-петнайсет лева най много.
            ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Днес реших да дезинфекцирам, вентилатора, питата и въздуховодите на климатика, купих препоръчан и с много добри отзиви спрей за почистване и дезинфекция, самия спрей върви с тънък и дълъг маркуч за достигане отвора за влизащия въздух под решетките, самия маркуч е толкова тънък че влиза през една от многото дупчици на предната решетка, мъчих се да видя къде е самия отвор под решетката, като не успях се наложи да махам чистачките и да сваля цялата пвц кора, чак тогава с фенерче успях да видя че е заврян отвора в крайно мое ляво под металния корпус и издигнат високо, приличаше на мини шнорхел, добре измислено и защитено от вода, маркуча се оказа къс и с парче маркуч за бензин, успях да го удължа до отвора над вентилатора, отворих всички прозорци, запалих двигателя, вентилатора на максимална степен без да включвам климатика, и изпразних цялата течност за около 2 минути, после оставих да работи така още 15 минути, включих климатика и мирише свежо и без помен от неприятна миризма, мръсотията излезе през дренажния отвор, да видим за колко време ще е този свеж ефект, и още нещо винаги като включвам климатика и малко преди да стигна крайната дестинация, изключвам климатика и продължавам само на вентилатор за да се изсуши влагата по питата, така няма да остава вода от която се появяват гъбичките и лошата миризма.


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2532.JPG
Прегледи:1
Размер:330.1 КБ
ID:5757318


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2533.JPG
Прегледи:1
Размер:171.9 КБ
ID:5757319


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2534.JPG
Прегледи:1
Размер:307.6 КБ
ID:5757320

              Tова от мен
              Последно редактирано от Еделвайс; 24-06-17, 15:10. Причина: Пояснение

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Павка, няма да е дълго време. Проблема идва от това че по питата на изпарителя има косми и гнили листа и всякаква прах които нищо не може да разствори. Единствения начин за частично изчистване е през купето под жабката сваляш долния капак на самия изпарител. Махаш наслоените чудеса, прочистваш дренажния отвор и затваряш. На фронтерата е горе долу лесно и бързо това упражнение. Иначе спрея е идеален за въдуховодите в купето.
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Този спрей

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14983036007470.jpg
Прегледи:3
Размер:889.4 КБ
ID:5757337

                  освен, че е антибактериален, отлепва космите и другите набити боклуци по питата, но след това трябва да се почистят на ръка.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Павка, няма да е дълго време. Проблема идва от това че по питата на изпарителя има косми и гнили листа и всякаква прах които нищо не може да разствори. Единствения начин за частично изчистване е през купето под жабката сваляш долния капак на самия изпарител. Махаш наслоените чудеса, прочистваш дренажния отвор и затваряш. На фронтерата е горе долу лесно и бързо това упражнение. Иначе спрея е идеален за въдуховодите в купето.
                    Божко, в момента в който пак се разсмърди, със сигурност ще направя това упражнение за частичното изчистване под джапката, май беше писал някъде за това и снимка беше качил, ще го намеря и ще направя частичното ръчно почистване.

                    п.с. Защо ли производителя не е предвидил да има въздушен филтър за купето, не че това е спасявало от миризми при колите с такива, но определено не би имало едри боклуци като косми, частици, натрошени листа и т.н.?
                    Последно редактирано от Еделвайс; 25-06-17, 10:37. Причина: п.с.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Освен фреон, вкарва и масло (което е важно) и при желание оцветител.
                      Нужда е относително понятие - то някои хора и маслото не сменят и пак си вървят колите.
                      Ако на централните духалки като го сложиш на мах духа около 7 градуса климатика е ок.
                      Оцветител, ако изрично поискаш. Масло - божа работа, не всеки слага.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Я! Бях забравил, че имам климатик - препоръчайте някой за профилактика!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Я! Бях забравил, че имам климатик - препоръчайте някой за профилактика!
                          Звънни на joro gtp
                          0888 763 290
                          Правят и профилактика на климатици.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Значи нашите фронтаци са тръгнали много силно към ретрото .....търся от 20 дни може би вече разширителен съд за антифриза на 2,3 тди и ми казаха последно, че няма щото не се произвеждали вече въпросните казанчета

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от drakon27 Преглед на мнение
                              Значи нашите фронтаци са тръгнали много силно към ретрото .....търся от 20 дни може би вече разширителен съд за антифриза на 2,3 тди и ми казаха последно, че няма щото не се произвеждали вече въпросните казанчета
                              Имам от Омега, но не знам дали го подарих на някой докато разчиствам запасите за "другия живот".
                              В момента влизането в гаража ми е малко трудно, и не мога да проверя.
                              Ако не намериш ще го мислим.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                прати снимка на казанчето, имам неколко, може някое да пасне

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X