Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
    Е малко и аз да се похваля.Направих си нова броня,и си замених старата лебедка с малко по голяма.
    Тя бронята е екстра,ама нещо цвета не се връзва-много е пинк.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Я дай още няколко снимки да оплакнем окото,к'во се стискаш.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Тя бронята е екстра,ама нещо цвета не се връзва-много е пинк.
        Не пинк.Така излиза на фотото щото е фосфорна боя.А и все пак джипа е мой и мога да си го боядисам ТОРУНДЖАВ ако ми е кеф.

        Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
        Я дай още няколко снимки да оплакнем окото,к'во се стискаш.
        Има в моята фронтера.
        sigpic

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
          ТОРУНДЖАВ
          Пусни малко такъв цвет и за мойта.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            Пусни малко такъв цвет и за мойта.
            Дадено само пиши на лично колко.Да не пойскат и другите..........
            sigpic

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Евгени,за мен малко пембян цвет може ли значи ето и как изглежда тунингования маркуч от винтилиран ескорт,за който бех споменал по горе
              Прикачени файлове
              който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

              Коментар


              • Re: От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Аз сложих няколко ксенончета (Н4 и Н3), затъмних и стоповете, монтирах парктроник, смених оригиналните колони - Исузу (бяха изгорели) и остава само (дано) радиатора на парното...
                OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Отново свалях резервоар вече съм като от Ф1, свалям качвам 20 минути.
                  Изхвърлих недоразумението наречено външна помпа. ( http://www.offroad-bulgaria.com/show...91#post1199891 )
                  Прав беше Лозан, външна помпа на тоя резервоар не става, докато засмуче и прави бензина на пяна, набива въздух в рейката и чакай да работи коректно. 2 седмици се занимавам с чистене на дюзи и настройки на клапан за налягане, тръби позиции на помпа, филтри и т.н. Та като резултат имам за продаване външна помпа добре изолирана с битум. Купих я за 115 лв. Не повече от 5 часа е работила. 3 бара, 90 литра на сек. Ако някой иска ще се спазарим.

                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Божко, върти ми се в главата, че ако си купим четири нови дюзи, ще спрем да гледаме геометрията на бъкела и че помпата правела бензина на пяна.
                    Една дюза ми кашляше, една ми кашля и сега, след две потопяеми и една външна, регулатора не съм го пипал.
                    Понеже бензина го ползваме крайно рядко, нормално е да спекат и да не работят коректно.
                    Като си я свалил вече, сложи 5 литра бензин в една кофа, закарай помпата на пет метра и ги свържи с един маркуч, като подадеш захранване, кажи пяна виждаш ли.
                    Това ми е мнението по въпроса къде да стои помпата, сигурно сумарно помпите са 50/50 външни/потопяеми, как пък баш при нас бъкела е виновен, при положение, че Омегите са с еднотипен резервоар и различно местоположение на помпата.
                    Аз я сложих преди теб и още/пу, пу, .../ си работи/20 литра са дежурни/, вчера свърших газта и обърнах на бензин да стигна газстанцията.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Ми и при мен точно като при теб, едната дюза се бъзикаше, след чистенето се пооправи, ма колата кихаше прекъсваше забиваше муцуна, вървеше ма не както трябва, а мен ме дразни ( на бензин ). Мога да стигна до газостанцията но не си е работа за по-дълъг път. А мен ми се случва да карам по 200-300 км. без да има газостанция. Сега върви прекрасно, както преди 5 години. Ще пробвам нещо друго обаче. Ще прекъсна помпата когато съм на газ. Всеки ден ще паля поне 2 пъти на бензин. Ще пиша след време дали са умряли дюзите или не. Докато бяха свалени дюзите, надълго и нашироко обсъждахме с мой приятел който ги чисти има ли ефект от това да циркулира бензина. И стигнахме до извода че е крайно безсмислено. На фронтерата дюзите са някакви японски и влизат доста навътре в блока, няма как бензина да ги охлажда тъй като 2 минути след работа на мотора дюзата беше загрята в основата си до около 100-на градуса, няма как бензина да ги охлади, напротив и той се загрява доста, цялата рейка се нагрява. Мисля, че ако карам 2 пъти на ден малко на бензин нищо няма да им се случи доста време. Но ще видим.
                      П.С. Регулатора си ми е в заводските настройки отново. Работи всичко като на нова кола
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        По принцип е добре помпата да върти постоянно заради самата нея,за да не запече от отлаганията в нашия "хубав" бензин.В резервоара е добре да има 30литра бензин и филтъра да се сменя редовно.Ама това е само по принцип......На едно рено ми бяха спрели помпата когато е на газ и след 1 месец като превключих на бензин ни дума,ни вопъл,ни стон.
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          .... Ще пробвам нещо друго обаче. Ще прекъсна помпата когато съм на газ. Всеки ден ще паля поне 2 пъти на бензин. Ще пиша след време дали са умряли дюзите или не. Докато бяха свалени дюзите, надълго и нашироко обсъждахме с мой приятел който ги чисти има ли ефект от това да циркулира бензина. И стигнахме до извода че е крайно безсмислено. На фронтерата дюзите са някакви японски и влизат доста навътре в блока, няма как бензина да ги охлажда тъй като 2 минути след работа на мотора дюзата беше загрята в основата си до около 100-на градуса, няма как бензина да ги охлади, напротив и той се загрява доста, цялата рейка се нагрява. Мисля, че ако карам 2 пъти на ден малко на бензин нищо няма да им се случи доста време. Но ще видим.
                          П.С. Регулатора си ми е в заводските настройки отново. Работи всичко като на нова кола
                          Божко,моята е с прекъсната помпа от около 15 000км.От както я купих,монтаж на АГУ и монтаж на реле да спре помпата.За този пробек съм изгорил не повече от 15-20л бензин.При пробек от около 300-400км. изминавам(ако не забравя) около 5-10км на бензин.Преди седмица ги извадих дюзите.Малко имаше батаци,но след забърсване с обикновен парцал и почистване с малко телче на дупчиците им светнаха.Даже имаше леко прегърмяване на бензин,но дотам.За вашия модел незнам,но от екотеците,компа търсел първоначален сигнал от помпата.Майстора,който я прекъсна пропусна тази подробност.След 10км влезе в авариен режим и колата полудя.Пак при него и стана ясно за сигнала.Сега винаги на подаден контакт помпата подава налягане и на газ заспива.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                            По принцип е добре помпата да върти постоянно заради самата нея,за да не запече от отлаганията в нашия "хубав" бензин.В резервоара е добре да има 30литра бензин и филтъра да се сменя редовно.Ама това е само по принцип......На едно рено ми бяха спрели помпата когато е на газ и след 1 месец като превключих на бензин ни дума,ни вопъл,ни стон.
                            E ти си се сетил след 1 месец да превключиш на бензин
                            Иначе помпата да върти постоянно няма никакъв смисъл за самата помпа. Дали ще захранва рейката или не на помпата и е все тая и си се скапва от самото въртене а не от бензина. Може да се скапе бързо от липсата на бензин но не и от това че е има. Всеки ден по 5-6 километра като се кара на бензин дюзите мисля че ще са добре, а и помпата ще живее по-дълго, но ще видим след време дали съм прав.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Да,ако наистина се кара по 5,6 км на бензин всеки ден предполагам, че няма да има проблем.Ама дали ще се сещаш да превключваш всеки ден????
                              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Имам впечатления от газова уредба на двигател с20Хе, 16V - калибровия мотор на GSI, на който помпата спираше при превключване на газ. В резултат на това за 5 години пробег двигателят започна да работи по-неравномерно на бензин и максималната скорост на бензин спадна с 25-30 км. А помпата веднъж замръзна заради боклуците и водата в нея. Палех на бензин и понякога на газ. Не знам какво се е случило после защото го продадох.
                                Сега на фронтерите паля винаги на бензин и потеглям на бензин докато превключи на газ на първите метри над 2000 оборота и мога да кажа, че при работеща помпа ми се струва, че е по-добре и няма промяна в работата на бензин във времето. Това за три години пробег по 10-15000 км. на година. Май е по-добре да си работи помпата.
                                Последно редактирано от sony bono; 05-10-10, 17:13.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X