Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Ми твоите искания няма как да ни обидят! Просто предизвиква недоумение факта, че имаш под, за който ти трябва стелки, а ти искаш да взимаш р-ри от други стелки! Все пак успех!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Такаа, днес ходих до сервиза и ми смениха цялото хидравлично масло за хидравликата на волана, старото беше направо черно, направихме цялостна промивка наляхме новия флуид и всичко ок.

      Но, междувременно така и така беше вдигната на подемника и рекохме да видим профилактично дали всичко е ок отдолу за течове, окачване, тампони и т.н., и така докато стигнахме пред най-предната част на картера за маслото на двигателя, по средата в предната част на картера видяхме лека мокра следа от антифриз, малко предистория, от месец забелязах че като застана пред двигателя, леко ми миришеше на антифриз и го отдавах на жегите и на изпаренията от разширителния съд, съответно на около 600 - 800 км не съм доливал повече от една чаена чаша антифриз, до днес като се установи че теча е от новата водна помпа, която сменихме преди 3 месеца заедно с пълния ангренажен комплект, като разбрах направо побеснях , новата помпа беше с марка Magneti Marelli, явно не се е оказала читава, оригиналната помпа която свалихме беше с марката - AISIN и която се оказва здрава и си седи в мазето, сега вече не знам какво да правя, трябва да дам пак сума ти пари в кошчето все едно ще сменям пак ангренажен ремък, сега разбирате ли колеги, защо предпочитам да давам луди пари за марка части под крилото на GM, имах някакво лошо предчувствие за тази марка за водната помпа на Magneti Marelli, но тогава когато поръчвах пълния ангренажен комплект, за да чакам специално за другата марка водна помпа, трябваше да бъде с поръчка и да чакам 2 седмици, защо ли не поръчах тогава и да чакам за по-читавата водна помпа... бесен съм
      Последно редактирано от Еделвайс; 09-09-16, 17:22. Причина: Пояснение

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Колега Павка незнам какво да мисля и за оргиналните части миналия месец смених термостата че не седи стрелката на средата дадох 80 лева за орикинален от опел на ботевградското пет дена с поръчка и на края резултата е същия стрелката пак не е на средата а относно водната помпа карах две години след като купих колата и тогава я смених защото лагера се прецака и се оказа оргинална имаше щампа 96 година

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          ...сега вече не знам какво да правя, трябва да дам пак сума ти пари в кошчето все едно ще сменям пак ангренажен ремък, сега разбирате ли колеги, защо предпочитам да давам луди пари за марка части под крилото на GM...
          Аз, както винаги, пак нещо не разбирам твоите действия. Защо искаш да сменяш ангренажен ремък? Не може ли просто да ти върнат старата водна помпа с прекрасната марка Айсин???
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Е те няма да му монтират старата помпа безплатно ще му вземат пари все едно ангренаж ще сменя трудът е същия

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Аз, както винаги, пак нещо не разбирам твоите действия. Защо искаш да сменяш ангренажен ремък? Не може ли просто да ти върнат старата водна помпа с прекрасната марка Айсин???
              За да се смени водната помпа, трябва да се свали ангренажния ремък, водната помпа е част от ангренажа, и ще дам пари за смяната му колкото ми струваше смяната на целия ангренажен комплект, другата седмица ще направя рекламация на помпата но дори и да ми дадат нова, цената за смяната и ще ми струва в пъти повече, няма смисъл да върна старата помпа Aisin, не за друго ами че не се знае дали и тя няма да протече, ще слагам пак нова помпа но цената и труда за смяната ще отидат куп грешни и излишни пари

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                Е те няма да му монтират старата помпа безплатно ще му вземат пари все едно ангренаж ще сменя трудът е същия
                Именно.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Какво да се прави колега съдба аз миналия месец давах радиаторчето на парното да ми почистят на улица Зайчар и дадох 70 лева и след два дена протече нямаше проблеми с рекламацията но второто сваляне на таблото кой го плати и казаха че е божа работа дали пак ще текне майстора не го монтирал като хората първия път

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Павка, проверете добре от къде тече! Аз съм почти сигурен че тече нещо друго... този мотор има много места от които да текне и да прилича на водна помпа. Успех!
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                      Какво да се прави колега съдба аз миналия месец давах радиаторчето на парното да ми почистят на улица Зайчар и дадох 70 лева и след два дена протече нямаше проблеми с рекламацията но второто сваляне на таблото кой го плати и казаха че е божа работа дали пак ще текне майстора не го монтирал като хората първия път

                      За съжаление никой не е застрахован, да сме живи и здрави, ще не ща, за да мога да разчитам на единственото ни семейно возило, ще се наложи да я карам и оправят.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                        Павка, проверете добре от къде тече! Аз съм почти сигурен че тече нещо друго... този мотор има много места от които да текне и да прилича на водна помпа. Успех!
                        При всички случаи за да се огледа по-добре, ще трябва да се свали поне ангренажния капак, което пък води до сваляне на виското и т.н.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Да, трябва разглобяване, може и под жабата да има проблем.
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                            Да, трябва разглобяване, може и под жабата да има проблем.
                            Преди малко гледах под "жабата" и с помоща на тънко лед фенерче успях да погледна отчасти до дъното под колекторите и другите маркучи, видимо поне доколкото успях да видя от предната част, имаше някакви петна мръсотия но не видях нещо което да прилича на свеж мокър антифриз, после погледнах под предната част на картера, отстрани през отворите на картерната защита, тогава видях че се беше образувала прясно светло-розова капка антифриз, явно ще кажа на моя майстор като тръгне да сваля виско и т.н. да погледне хубаво за всеки случай и под колектора, и ако там няма нищо и вече ще си оставя основния заподозрян водната помпа, забелязах че капката капе много бавно на около 30 минути, не е много но не си е работа да доливам и постоянно да гледам разширителния съд, ще трябва да се прави, остава другата седмица дали ще ми направят рекламация поне за водната помпа, макар че парите за труда няма да са хич малко, но това е положението

                            п.с. Като се сетя на Ладата ми, едно време беше протекла водната помпа, тогава имаше наблизо магазин и я смених за нула време направо на пътя , ама не беше част от ангренажа...
                            Последно редактирано от Еделвайс; 10-09-16, 10:37. Причина: Пояснение

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Не дей да бързаш със заключенията. Виж я на канала, свали защитата от долу и огледай внимателно. Може да е стича от съвсем различно място. Какъвто и китаец да, за един месец не вярвам да издъхне.
                              C20Nе '94 KБ

                              https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Magneti Marelli си е абсолютно читав производител и ако не е менте не би трябвало да има проблеми. Иначе и моята, която смених изглеждаше като нова...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X