Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Днес ми пристигнаха поръчаните за Фронтака, качествени ветробрани - "НЕКО" за 4-те врати, струва 80лв, освен че придава страхотна и завършена визия на джипа, вършат и много хубава работа при отваряне леко на прозорците, нито ти духа неприятно, по-безшумни са при леко отворени прозорци, също и при дъжд, това за в случаите когато няма нужда да пускам климатика, на Фронти бях с такива ветробрани и горещо препоръчвам колеги и вие да си сложите, ще останете доволни

    Ето и ветробраните:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1251.JPG
Прегледи:1
Размер:306.9 КБ
ID:5715443

    На етикета е изписан номера за Фронтера Б - ДБ, за тези които искат да поръчат директно чрез номера на кода.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1252.JPG
Прегледи:1
Размер:240.6 КБ
ID:5715444

    Като ги монтирам ще постна снимки

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Внимавай че предните много трудно влизат от към огледалата и може да ги счупиш. Почни от там назад а не обратно.
      И не слагай всички скоби, затварянето става много трудно.
      no signature no problems

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Божко, сложих ги внимателно и скоби сложих само на задните врати, на предните врати така плътно заспаха и прилепнаха че нямат мърдане , ето и снимки на ветробраните, стана супер:



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1262.JPG
Прегледи:1
Размер:292.3 КБ
ID:5715455


        Фронтака от вчера сутринта, до днес на обяд беше в сервиза и успешно сменени всичко по списък, много стабилна стана с новите усилени амортисьори, автоматика почна толкова мазно да превключва скоростите (пу-пу), че само по оборотомера разбирам че си е сменил предавките.

        Oт там решавам да взимам гуми, и бегом към "Диана" и си избрах гуми - MICHELIN Latitude Cross | 4x4 & SUV Tyres: Made in France - DOT 2016



        Веднага ги тествах, невероятно безшумни, идеално спират, тествах ги за много кратко до 160 км/ч, усещането е че все едно карам с 70 км/ч, изобщо не се усеща че се движа с такава скорост, гумите с хубава отстъпка ми стъпи на 1055лв с включени, нови къси вентили, прецизен баланс и монтаж-демонтаж на старите гуми.

        Снимки на гумите:


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1263.jpg
Прегледи:2
Размер:93.5 КБ
ID:5715456



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1264.jpg
Прегледи:2
Размер:138.9 КБ
ID:5715457



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1268.JPG
Прегледи:2
Размер:304.5 КБ
ID:5715458


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1267.JPG
Прегледи:2
Размер:375.6 КБ
ID:5715459



        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_12691.JPG
Прегледи:2
Размер:265.5 КБ
ID:5715460




        Фронтака със всичко сменено от - до, ми стъпи официално на 12200 лв , почти съм разорен но не съжалявам и се надявам да ми служи дълго и безаварийни километри.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Мераклийска работа. Браво и честито!

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Абе, Павка... откъде ги береш тия кинти? Я сподели на лични!
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Павка... това са зимни гуми... които ти слагаш за летни. Може, разбира се, но... ЗАЩО???
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Павка... това са зимни гуми... които ти слагаш за летни. Може, разбира се, но... ЗАЩО???
                Алекс, гумите са летни като 80% я дават за асфалт и 20% за извън пътя, самата гума на пипане е по-твърда и е типично лятна, за разлика от характерната за зимна гума каучук която знам на пипане колко е мека, друг е въпроса че докато са нови ще стават и за една зима, аз съм много доволен от избора си, учудващо много тихи при висока скорост, което е приоритет за мен, и в същото време е с кросова шарка, отделно си имам и чисто зимни гуми които на пипане са много по-меки от новите летни и смятам че повече няма какво да се желае по отношение на гумите
                Последно редактирано от Еделвайс; 17-05-16, 22:06. Причина: Пояснение

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Да, проверих. Наистина са летни гуми. Много странна шарка - като зимна е. Пожелавам ти да се окажат много сполучливи.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Павка, честито! С този модел на Мишлен са някои от служебните ни паркетници. Невероятни гуми са!
                    Николай Савов
                    Опел Фронтера А КБ, 2.0
                    +359885 07 00 92

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Да, проверих. Наистина са летни гуми. Много странна шарка - като зимна е. Пожелавам ти да се окажат много сполучливи.
                      Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                      Павка, честито! С този модел на Мишлен са някои от служебните ни паркетници. Невероятни гуми са!
                      Благодаря за пожеланията



                      Реших да се занимая с музикалната част на Фронтака, да разкарам оригиналното радио:



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1272.JPG
Прегледи:1
Размер:222.9 КБ
ID:5715553




                      Причината е че няма USB порт, Bluetooth и като пусна диск не винаги го чете, та речено-сторено отидох до Техно.... и си взех едно симпатично Sony, преди това забелязах че на антената на тавана, гуменото уплътнение се беше разпаднало на парченца и реших проблема по най-елегантен и лесен начин, купих с подходящ размер О - пръстен, нахлузих го, прилепна и уплътни идеално антената:



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1270.JPG
Прегледи:1
Размер:368.3 КБ
ID:5715554




                      Няма да ви казвам какъв зор видях докато сваля оригиналното радио, първо развих четирите малки винтчета, на тяхно място на дупчиците мушнах с подходящ размер 4 бр пирончета, за да се освободят щипките държащи самото радио, с много мамата си трака, успях да го извадя и да демонтирам оригиналната шейна, разкачих внимателно евробуксите, сложих новата шина и почвам да свързвам новото радио, първото което не стана е кабела за антената, отидох до специализиран магазин и си купих преходник:



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1281.JPG
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5715555


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1282.JPG
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5715556


                      Преходника:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1285.JPG
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5715557


                      И вече свързан:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1287.JPG
Прегледи:1
Размер:290.3 КБ
ID:5715558



                      Така, дотук добре, включвам радиото, работи, настройвам го и тъкмо всичко да е ОК, забелязах че като изключа от контакт и после да включа радиото, опаа всички настройки са се нулирали, стана ми ясно че не достига никакъв ток при изключване на контакт, с повече търсене при чичко Гугъл, отведе ме до стария ми опел форум, там един колега е описал че трябва да се разменят жълтия и червения кабел, речено-сторено:



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1276.JPG
Прегледи:1
Размер:275.6 КБ
ID:5715559


                      Вече с разменени кабели:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1277.JPG
Прегледи:1
Размер:428.6 КБ
ID:5715560


                      И о чудо, всичко си тръгна както трябва, вече си помни настройките при изключен контакт и се насладих на едно рок парче


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1289.JPG
Прегледи:2
Размер:295.1 КБ
ID:5715561


                      Говорителите за моя изненада се държат за годините си, страхотен звук и вече със съответните екстри които исках
                      Последно редактирано от Еделвайс; 18-05-16, 17:05. Причина: Правописна грешка

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Не мога да намеря багажна щора за Фронтака, по моргите писах имейли за наличност, пълна тишина, Лозан също няма, реших да използвам стара платнена ролетна щора за временно решение, докато намеря оригинална щора, ето какво сътворих набързо:





                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:253.7 КБ
ID:5715664


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:208.2 КБ
ID:5715665


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.JPG
Прегледи:1
Размер:219.4 КБ
ID:5715666





                        Това е само временно решение, да не ми се вижда багажа докато намеря багажна щора, или да затъмня стъклата със фолио, но за фолиото по нататъка че парите свършиха...
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Временните решения са най-трайни! Като гледам дисплея ти е добре, почти не виждам липсващи пиксели - по-добре не го пипай! Kолко ти дава разход на място при загрял мотор в L/h?
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Временните решения са най-трайни! Като гледам дисплея ти е добре, почти не виждам липсващи пиксели - по-добре не го пипай! Kолко ти дава разход на място при загрял мотор в L/h?
                            Относно дисплея и аз мисля да не го пипам, поне докато не изчезнат прекалено много пиксели, временната щора може и да остане за постоянно, ако успея да затъмня стъклата, относно разхода, понеже е на немски видях два резултата, единия ми показваше 14.1 литра на час, а другия 0.0 литра на час, не разбрах кое за какво е, предполагам че първия е за средния разход а втория при работа на празен ход?

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Имаш моментен разход литри/100 в движение и литри/час на място, среден разход, изразходвано гориво, средна скорост, километраж, оставащ пробег и таймер за засичане на време. 0.0 става при движение надолу на скорост без газ, интересува ме колко ти показва на място при загрял двигател - дизела е 0.5 литра/час.
                              Последно редактирано от Edo; 20-05-16, 10:01.
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                                Имаш моментен разход литри/100 в движение и литри/час на място, среден разход, изразходвано гориво, средна скорост, километраж, оставащ пробег и таймер за засичане на време. 0.0 става при движение надолу на скорост без газ, интересува ме колко ти показва на място при загрял двигател - дизела е 0.5 литра/час.

                                Мерси Еdo, сега идвам от Фронтака, специално да снимам дисплея при работа на място за теб , значи като е студен двигателя ми показва:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1311.JPG
Прегледи:1
Размер:456.3 КБ
ID:5715698

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1317.JPG
Прегледи:1
Размер:220.5 КБ
ID:5715700


                                И вече като почти е позагрял - 10 минути го оставих да работи, ми показва това:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1333.JPG
Прегледи:1
Размер:210.8 КБ
ID:5715699

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X