Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Съгласен съм.Моите ги взех от зор - нямаше 235 ,а тези бяха с голям грайфер и "пресни" от 2011 .А сега пак ще ги карам,защото вече се доказаха че вървят доста добре в снега,а и не съм състезател.И на последно място хич не ме интересува, че калника е празен и изглежда смешно.Все пак спестих сега 200лв за гуми втора употреба и веднага смених маслото в задния диф и още някой дребни козметики,като овисналия таван ще правя.Изказвам лично мнение
    C20Nе '94 KБ

    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Е то ако е да запълним калника,225/75/16 е по високо от 235/70/16.Мен ме интересува повече стабилноста по наклони и завой.Не че съм състезател,спазвам си ограниченията.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
        Е то ако е да запълним калника,225/75/16 е по високо от 235/70/16.Мен ме интересува повече стабилноста по наклони и завой.Не че съм състезател,спазвам си ограниченията.
        То залълването на височина е пропорционално и на ширина, никое от 2-те не е добре да е повече от другото, иначе ще страда точно стабилността. Аз заради лифта и завоите освен че бях с 265 сложих и 50мм фланци. Та не знам тясни и високи гуми с силно полужителното ЕТ на джантите какво ще се получи
        Но все пак всичко зависи от изискванията към джипката и начина на каране.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Когато купих фронти преди 4 години, тогава беше с гуми 245 и със заводските си джанти ЕТ - 0, откак сложих 31-ци - 265...., фронти стана осезаемо по-стабилна по завоите, не можех да си позная джипката когато я карах по завоите от Самоков към София, миналата година си сложих джанти с минусово ЕТ -40 - 10j широки и в комбинация с гумите 265...,и като я покарах няколко пъти из Родопите, оцених наистина голямата стабилност по завоите, няма клатене, няма люлеене, по завоите се държи наистина много стабилно, парите за гумите и за джантите (чисто нови купувани) смятам за най-добрата и смислена покупка по фронти, никого не искам да ангажирам с тези факти, просто споделям наистина огромната полза и голямата стабилност, всичко това е благодарение на големите гуми и минусови джанти, ако двигателя ми беше 3.2 V6, отдавна да съм му сложил 33-ки

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Благодаря колеги!Отказвам се тогава от тънките гуминетки и ще се вземат или щатните,или 245/70/16.По добре стабилен на пътя,от колкото като пате!

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
              И аз мислех да монтирам водна на 12 волта но ходих при едни майстори на печки и те ме разобедиха и така та на 24 волта но сутрин е супер
              И сигурно те са ти продали сухата 24 V печка. Махни си втория акумулатор и иди при тях да ти я подкарат. И ако не могат, им върни печката и си искай парите.
              И тъй като няма да ти ги върнат - имаше едни големи шалтери едно време, с един такъв, подходящо вързан, можеш да превключваш паралелно\последователно вързани акумулатори. Като приключиш сутрин с кефа, отиваш отзад и превключваш на паралелни акумулатори, за да се зарежда и втория докато караш. А вечер преди да заключиш, превключваш на последователни акумулатори, за да е готово всичко за кефа сутринта. А към момента, вторият ти акумулатор сигурно вече е за зареждане, сваляй и носи към зарядното. И докато го носиш, не забравяй да благославяш ония майстори.
              Последно редактирано от bogilloff; 03-11-15, 19:09.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
                Благодаря колеги!Отказвам се тогава от тънките гуминетки и ще се вземат или щатните,или 245/70/16.По добре стабилен на пътя,от колкото като пате!
                Специално All terrain на БФГ за мен не се представят добре по зимните пътища, но ти си прецени предполагам си изчел доста щом си се ориентирал към тях.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                  Специално All terrain на БФГ за мен не се представят добре по зимните пътища, но ти си прецени предполагам си изчел доста щом си се ориентирал към тях.
                  Ами не е задължително да са точно те.Джантите мисля няма да има проблем за 245/70/16.Те са оригиналните халуминки.Не ги знам колко са,6-7.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
                    Ами не е задължително да са точно те.Джантите мисля няма да има проблем за 245/70/16.Те са оригиналните халуминки.Не ги знам колко са,6-7.
                    Зимните ми гуми са такъв размер, няма никакъв проблем с оригиналните джанти.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Дори 265/65/16 няма проблем за джантите

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Колега след дълго мислене като теб и проучване на пазара се спрях и си купих тези гуми COOPER WEATHER-MASTER WSC 235/70 R16 106T виж ги за 163 лева бройката ако нямаш отстъпка в диана обади се няма проблем ще свършим работа ако искаш разбира се

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Не не съм я купил от тях колега и цяла седмица не съм зареждал акумулатора и ми е по лесно да дръпна кабела до колата вместо да го мъкна

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                            Не не съм я купил от тях колега и цяла седмица не съм зареждал акумулатора и ми е по лесно да дръпна кабела до колата вместо да го мъкна
                            Въпреки това, не пречи тия майстори, като са казали "А" да кажат и "Б". След като са казали, че е по добре да сложиш такава печка, сега да ти я монтират, т.е. да ти вържат и захранването.
                            Предложението ми за шалтера е, меко казано, тъпо, но нямам друго бързо решение. И пак не е много лесно за изпълнение. А прекарването на удължител със зарядно пък въобще не е решение.
                            Сигурно няма да е много трдно преобразуването на печката в 12 волтова от човек, който им разбира и има време за губене.
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              На майсторите им дреме че аз се занимавам с глупости но пък кефа си е неуспорим вече 5ти ден меря акумулатора все си е 12 волта един път седмично ме устройва да го зареждам появи се друг проблем като се включи печката и алармата започва да пищи хваща пад на напрежението и се задейства някой да даде идея как да я излъжа?

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                                Колега след дълго мислене като теб и проучване на пазара се спрях и си купих тези гуми COOPER WEATHER-MASTER WSC 235/70 R16 106T виж ги за 163 лева бройката ако нямаш отстъпка в диана обади се няма проблем ще свършим работа ако искаш разбира се
                                Мерси колега,ама те са си зимни.Аз искам да взема АТ М+С.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X