Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Ай сиктир бре другари - аз за 22 години съм сменил има нема 7-8 крушки, в това число и на мотори, служебни МПСта и т.нт....
    Това за съкратения живот къде се споменава?!?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      На 01.11.11 съм сложил постоянно светещите предни:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...59#post1663059
      Крушка още не съм сменил.
      Фронтерата я купих Юни 2011-та, та изобщо не знам с какви крушки съм - просто светят.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от DAROGA Преглед на мнение
        Точно Фронтера десен волан ,премахване на всичко проблемно ! Вече просто и лесно обслужваемо ,прекрасен вървеж и разход на газ !
        Браво за даунгрейда... ако в БГ имахме нормален технически преглед, щеше да си гледаш колата на трупчета. Дано съм лош порок но ако се случи да катастрофираш или се запалиш и има щети на 3-ти лица застрахователите ще те разчекнат...
        Отделно 11/100 газ не е кой знае какво постижение...
        LZ1RED

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
          Браво за даунгрейда... ако в БГ имахме нормален технически преглед, щеше да си гледаш колата на трупчета. Дано съм лош порок но ако се случи да катастрофираш или се запалиш и има щети на 3-ти лица застрахователите ще те разчекнат...
          Отделно 11/100 газ не е кой знае какво постижение...
          Браво бе.Ми то ако пророкуваме и тия дето карат по пътищата дори само с гуми различни от предписаните от завода-производител,да те говорим за тези с подменени окачвания и възлови агрегати и др.,ами те представляват по-голяма опасност от този който си е променил захранването с гориво.Помисли преди да нападаш човека и да пророкуваш.
          ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
          Grand Cherokee 2.7
          GSM 0888148630

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Ай сиктир бре другари - аз за 22 години съм сменил има нема 7-8 крушки, в това число и на мотори, служебни МПСта и т.нт....
            Това за съкратения живот къде се споменава?!?
            Ето тук.. за съжаление никъде не е споменато, само ако обърнеш опаковката и се загледаш в графиката можеш да забележиш подобно нещо... Ледовете, които не са фабрично вградени не ме кефят, като идея никога няма да си сложа! Знам един магазин за Филипс крушки ще се разходя до там да видя, какво ще ми разкажат макар, че преди години подобни скъпи модели и на Филипс изкараха на друга кола пак почти толкова...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Automotive-halogen-bulb-OSRAM-H7-64210NBL-Night-Breaker-Limited-Edition-Plus_4_enl.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5646548 На картинката сега мернах, че има някакъв сайт... надявам се да не се счете, като реклама
            Последно редактирано от VladimCho; 06-03-15, 14:34. Причина: Допълнение
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Ясно е, че за да ги напомпат откъм светене им се съкращава живота. През 2004 г си купих Рено 19. Едната крушка на фара изгоря на осмата година, а с другата си продадох колата през 2014 г. Бяха обикновени Филипс и не се знае кога бяха сложени. Тогава целодневното каране на фаровене не беше задължително, освен това си бяха произведени за немския пазар, а не като за България.

              Не знам ти дали усещаш разлика в светенето, но при мен на Лагуната имаше едвам доловима разлика. Та или слагай обикновени крушки (хем евтини, хем живеят по-дълго), или мисли за вариянт за усилени + модул с намалена мощност на дългите. Третия вариянт е ксенон, но лично аз съм твърдо против за нефабричен такъв. Добър рефлектор, както и масимално високо напрежение на крушката дават страхотни резултати, дори с обикновени крушки.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Ясно е, че за да ги напомпат откъм светене им се съкращава живота. През 2004 г си купих Рено 19. Едната крушка на фара изгоря на осмата година, а с другата си продадох колата през 2014 г. Бяха обикновени Филипс и не се знае кога бяха сложени. Тогава целодневното каране на фаровене не беше задължително, освен това си бяха произведени за немския пазар, а не като за България.

                Не знам ти дали усещаш разлика в светенето, но при мен на Лагуната имаше едвам доловима разлика. Та или слагай обикновени крушки (хем евтини, хем живеят по-дълго), или мисли за вариянт за усилени + модул с намалена мощност на дългите. Третия вариянт е ксенон, но лично аз съм твърдо против за нефабричен такъв. Добър рефлектор, както и масимално високо напрежение на крушката дават страхотни резултати, дори с обикновени крушки.
                При положение, че фаровете на Фронтера са големи с голям и хубав рефлектор не мисля за ксенон, да преработвам дългите и да светя в очите на хората отсреща също не е ме кефи, като идея. Просто искам да изтискам максимума от фаровете без да правя изгъзици и незаконни неща, с които ще преча на останалите. Определено като сложих тез иначе яко светещи крушки усетих разлика, а и светлината бе доста по-бяла. Гледах днес и едни филипси с 30 % повече светлина за прилични седем лева и нещо бройката, най-вероятно такива ще си взема, но ще се консултирам с продавачите от магазина за крушки все пак да видя те, какво ще ми кажат. Иначе и с обикновени фирмени крушки фаровете на Фронти светят доста добре!
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                  Браво за даунгрейда... ако в БГ имахме нормален технически преглед, щеше да си гледаш колата на трупчета. Дано съм лош порок но ако се случи да катастрофираш или се запалиш и има щети на 3-ти лица застрахователите ще те разчекнат...
                  Отделно 11/100 газ не е кой знае какво постижение...
                  Ъпгрейд е ,колега ! Благодаря на адвокат Kolev G , за погледа върху хипотетичните нелицеприятни и непожелателни събития . Промените са професионално и акуратно извършени ,нямам притеснения никакви .Въпреки това утре съм на врачка и комисионната от 5 лв. за червения конец са на твоята сметка ! Не мисля ,че изпълненията на хора ,предимно представители на общността '' Ханко Брат '',каращи на определен градус са по-безопасни. Не мисля ,че карането с бутилки без евроклапан , е безопасно и опция за законно движение ! Преправени гаражни спирачни системи (дори надеджно направени ) ,обърнати и уширени джанти масово присъстват и в шосейното придвижване ! Пожелавам на всички безопасно и безаварийно каране ,удоволствие от управлението и много забавления Относно горивото ти пожелавам постижение разхода да не е от съществено значение !

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]783608[/ATTACH]
                    Бах мааму! Сложих същите около Нова година, демек да се готвя скоро за нови?! Може да изкарат малко повече, защото съм с модул, но това теоретично - иначе, чак някаква сериозна разлика в светенето не забелязвам! Смених старите защото бяха две различни и да пробвам нещо по-ново, но повече няма да експериментирам, ще си взема обикновени и максимално оригинални!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от DAROGA Преглед на мнение
                      Ъпгрейд е ,колега ! Благодаря на адвокат Kolev G , за погледа върху хипотетичните нелицеприятни и непожелателни събития . Промените са професионално и акуратно извършени ,нямам притеснения никакви .Въпреки това утре съм на врачка и комисионната от 5 лв. за червения конец са на твоята сметка ! Не мисля ,че изпълненията на хора ,предимно представители на общността '' Ханко Брат '',каращи на определен градус са по-безопасни. Не мисля ,че карането с бутилки без евроклапан , е безопасно и опция за законно движение ! Преправени гаражни спирачни системи (дори надеджно направени ) ,обърнати и уширени джанти масово присъстват и в шосейното придвижване ! Пожелавам на всички безопасно и безаварийно каране ,удоволствие от управлението и много забавления Относно горивото ти пожелавам постижение разхода да не е от съществено значение !
                      Радвам се, че всичко е професионално и акуратно извършено, но за последните 8 г. гася 2 коли с "БГ тунинг" и почти присъствах на взрив на газова бутилка... Факта, че 90 % от колите в БГ са технически негодни, не е критерии. Надявам се ти да нямаш проблеми.
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        За съжаление проблемите с моята фронтера не свършват
                        След като смениха гарнитурата на главата, капака, колекторите и др. (шлайфаха и главата, подложиха я на хидротест, огледаха блока, който изглеждаше добре - без ръбове и шупли) проблема си остана - надува като за световно, като вдигне над 80 градуса започва да бълбука антифриза и надува, провериха цилиндрите с камера и установиха, че и в 4-те цилиндъра има антифриз. На какво може да се дължи това и какво трябва да се направи - не зная, а комай и майсторите са в загадка Моля за съвет ако някой е имал подобен проблем да подсказва, че вече тази фронтера започвам да я намразвам. Карал съм я не повече от 1000км само по асвалт, не съм я прегрявал, а като я купих двигателя работеше като часовник, макар че радиатора беше спукан в горната си част
                        HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                        Audi A3 1.9 tdi
                        Opel Frontera B 2.2i

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от altuning Преглед на мнение
                          За съжаление проблемите с моята фронтера не свършват
                          След като смениха гарнитурата на главата, капака, колекторите и др. (шлайфаха и главата, подложиха я на хидротест, огледаха блока, който изглеждаше добре - без ръбове и шупли) проблема си остана - надува като за световно, като вдигне над 80 градуса започва да бълбука антифриза и надува, провериха цилиндрите с камера и установиха, че и в 4-те цилиндъра има антифриз. На какво може да се дължи това и какво трябва да се направи - не зная, а комай и майсторите са в загадка Моля за съвет ако някой е имал подобен проблем да подсказва, че вече тази фронтера започвам да я намразвам. Карал съм я не повече от 1000км само по асвалт, не съм я прегрявал, а като я купих двигателя работеше като часовник, макар че радиатора беше спукан в горната си част
                          Нямaш вaриaнт-продължaвaш нaпред. Просто прекaлено нaреден екземпляр си уцелил.
                          Къдърен мaйстор трябвa дa се спрaви с двг.

                          П.п. Чувaл съм зa случaй в който сa объркaли aнтифриз с течност зa чистaчки. След двa шлaйфa се светнaли.
                          Зa всеки случaй може дa си го провериш.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от altuning Преглед на мнение
                            За съжаление проблемите с моята фронтера не свършват
                            След като смениха гарнитурата на главата, капака, колекторите и др. (шлайфаха и главата, подложиха я на хидротест, огледаха блока, който изглеждаше добре - без ръбове и шупли) проблема си остана - надува като за световно, като вдигне над 80 градуса започва да бълбука антифриза и надува, провериха цилиндрите с камера и установиха, че и в 4-те цилиндъра има антифриз. На какво може да се дължи това и какво трябва да се направи - не зная, а комай и майсторите са в загадка Моля за съвет ако някой е имал подобен проблем да подсказва, че вече тази фронтера започвам да я намразвам. Карал съм я не повече от 1000км само по асвалт, не съм я прегрявал, а като я купих двигателя работеше като часовник, макар че радиатора беше спукан в горната си част
                            Газова уредба има ли? Ако да, не е зле да видиш изпарителя в какво състояние е. Смукателния колектор май също се подгрява с антифриз.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              +1 !Воднaтa кaмерa нa дроселa.Изпaрителa е лесен зa проверкa.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Няма газова уредба и никога не е имал, не мога да стигна още до този момент да го снабдя с такава. Иначе тестването беше с чиста вода
                                HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                                Audi A3 1.9 tdi
                                Opel Frontera B 2.2i

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X