Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    А за смяна на колелата на разпределителния вал , коляновия вал и водната помпа пише ли нещо.
    Последно редактирано от isuzo; 12-10-14, 03:57.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Интересното е, че за предишния мотор милите и времето за смяна да на половина. А иначе Лозане да, пише си всичко.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
        А за смяна на колелата на разпределителния вал , коляновия вал и водната помпа пише ли нещо.
        Ако питаш сериозно водната помпа с ремъка и полката .Колелата изкарват ресурса на 2 мотора.........
        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

        0895шест29410 .

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
          Колелата изкарват ресурса на 2 мотора.........
          Те може да изкарат и ресурса на 3 мотора, това не значи че не се износват ... от което съответно страда и ремъка. Именно поради това и пробег над 50-60 х. км е нежелателен.
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Наскоро бях в провинцията карах почти до морето, забелязах че всеки път където има лек баир и следователно като подавам повече газ веднага ми светва чека, в момента в който отпусна за малко педала изгасва чека и така няколко пъти, като няма никакви проблеми с работата на двигателя или на празни обороти, в крайна сметка за мой срам причината се оказа тотално черен замърсен въздушен филтър, който съм забравил да сменя преди доста време , та сменявайте си въздушните филтри особено тези от вас които са на газ...

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Тотално подготвена за зимата! Остана само да видя All Terrain гумите как се държат на студ и сняг, че иначе ще трябва да туря чисто зимните... Смених ремъци, ролки, бензинова помпа (в крайна сметка тя се оказа виновника за неволите ми на бензин), дискове и накладки, както и нов антифриз, като преди това промих системата. Да натакламитя също трябва, както и някоя, и друга електрическа прищявка...
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                "Новите" стоманени Тойотови джанти за зимата заспаха перфектно на Фронтерата,след почистване до метал,боя и проверка през баланса!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01167.jpg
Прегледи:2
Размер:193.0 КБ
ID:5617881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01166.jpg
Прегледи:2
Размер:217.3 КБ
ID:5617882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01165.jpg
Прегледи:1
Размер:275.8 КБ
ID:5617883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01164.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5617884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01163.jpg
Прегледи:1
Размер:208.7 КБ
ID:5617885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM01162.jpg
Прегледи:1
Размер:253.2 КБ
ID:5617886
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Понеже тия дни ми предстои да си сипя антифриз, че в момента съм на "гола вОда" да попитам:
                  Как най-лесно да източа половината (4 литра) или цялата вода (8 литра), за да се освободи място за антифриза?
                  За ОФА ДБ 2.4 става дума.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Понеже тия дни ми предстои да си сипя антифриз, че в момента съм на "гола вОда" да попитам:
                    Как най-лесно да източа половината (4 литра) или цялата вода (8 литра), за да се освободи място за антифриза?
                    За ОФА ДБ 2.4 става дума.
                    При мен на все още оригиналния си радиатор и по спомен се слага същия и на ОФА ДБ 2.4, най-отдолу на самия радиатор посредата има пвц пробка (внимателно го развивай и завивай че лесно можеш да го счупиш-пукнеш пробката!) и от там можеш да източиш спокойно 4 литра и малко повече вода-антифриз.
                    Последно редактирано от Еделвайс; 23-10-14, 17:58. Причина: пояснение

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Пробки не пипaм,че зaрaди тях се отивa нa рaдиaтор.Рaзкaчвaм при входa и изходa нa пaрното ,източвaм и целия рaзширителен съд,доливaм сaмо концентрaт от 6лв. нaгоре.При цялостнa смянa ми е по -лесно дa свaля рaдиaторa отколкото дa рискувaм с пробки .После обезвъздушaвaне с кaрaне и течност под ръкa зa доливaне.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Понеже тия дни ми предстои да си сипя антифриз, че в момента съм на "гола вОда" да попитам:
                        Как най-лесно да източа половината (4 литра) или цялата вода (8 литра), за да се освободи място за антифриза?
                        За ОФА ДБ 2.4 става дума.
                        не помня точно как беше при теб,но ако имаш маркуч на радиатора ниско долу-загряваш мотора хубаво и откачаш маркуча,като се пазиш от топлото,изтича доволно,после затваряш слагаш скобата и наливаш само конТРицат до горе и си 6!
                        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Мнение на AlexfieldПонеже тия дни ми предстои да си сипя антифриз, че в момента съм на "гола вОда" да попитам:
                          Как най-лесно да източа половината (4 литра) или цялата вода (8 литра), за да се освободи място за антифриза?
                          За ОФА ДБ 2.4 става дума.


                          Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                          не помня точно как беше при теб,но ако имаш маркуч на радиатора ниско долу-загряваш мотора хубаво и откачаш маркуча,като се пазиш от топлото,изтича доволно,после затваряш слагаш скобата и наливаш само конТРицат до горе и си 6!

                          Струва ми се че това не е добра идея, все пак системата е под налягане и има голям риск да си изгориш лошо... , да не говорим че при добре загрят двигател и ако рязко се освободи налягането и спре да циркулира антифриза-водата в блока и както е добре загрят, може да стане беля я гарнитура я пукане на глава..., да не говорим и да сипеш после студен антифриз в горещия вече двигател, изобщо според мен лоша идея, нека колегите се изкажат ако не съм прав...

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Да ви кажа как стана номера при мен:
                            Изпарителят е вързан преди радиатора. Откачих маркуча от горната страна - от към изпарителя - и го наврях надолу. Стигна чак до шасито. Изля се толкова, колкото ми трябваше.
                            Това на студен двигател - без риск да се ощавя.
                            След това запалих, и доливах докато се обезвъздуши.
                            Общо 3.5 л концентрат долях.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Откача се единият маркуч към разширителния съд(май десния беше) и се пуска пред маската, пали се двигателя и то си тече. На студен двигател х2,2хе.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Да ви кажа как стана номера при мен:
                                Изпарителят е вързан преди радиатора. Откачих маркуча от горната страна - от към изпарителя - и го наврях надолу. Стигна чак до шасито. Изля се толкова, колкото ми трябваше.
                                Това на студен двигател - без риск да се ощавя.
                                След това запалих, и доливах докато се обезвъздуши.
                                Общо 3.5 л концентрат долях.
                                Намерил си си начин и важното че е верен ,това с изтакане на топло и доливане на студен е супер лоша идея,единствено на студено може да се палне мотора след откачване на съединение за по бързо!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X