Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Датчик на маслото - проблем

    Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
    Здравейете колеги. Преди година и аз го имах този проблем сменихме основни и биелни лагери,ефекта беше нулев. След което отидох при друг майстор,той шлайфа капака на маслената помпа и налягането се вдигна малко но за кратко, после при загрял мотор на 800 оборота лампата пак светваше��. Взех че вдигнах оборотите на 1000 и лампата спря да свети . Сега си карам така и няма ядове оборотите са около 1100. ДВГ е 2,3 тд 94 г.
    Не съм супер спец по тремата, но логиката ми подсказва, че с това вдигане на оборотите нищо не си направил освен да си угасил индикатора на таблото... Нали се сещаш, че при по-високи обороти и налягането трябва да се вдига... а ти с по-високите обороти си накарал само лампата да загасне, което определено не е нормално минимално налягане, ако лампата е на ръба да светне...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • От: Датчик на маслото - проблем

      А дали не е възможно да е неизправен датчик.Аз бих замерил налягането с друг манометър.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: Датчик на маслото - проблем

        Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
        Здравейете колеги. Преди година и аз го имах този проблем сменихме основни и биелни лагери,ефекта беше нулев. След което отидох при друг майстор,той шлайфа капака на маслената помпа и налягането се вдигна малко но за кратко, после при загрял мотор на 800 оборота лампата пак светваше��. Взех че вдигнах оборотите на 1000 и лампата спря да свети . Сега си карам така и няма ядове оборотите са около 1100. ДВГ е 2,3 тд 94 г.
        А след като шлайфхте капакачто на маслената помпа как го затворихте с гарнитура , силикон или херметик ?
        Последно редактирано от Nikolai Georgiev (turbo d); 29-01-15, 18:39.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • От: Датчик на маслото - проблем

          Със силикон.

          Коментар


          • От: Датчик на маслото - проблем

            При мен някой беше сложил гарнитура която се беше залепила на основата на помпата, три пъти свалях плочката да търся проблема като отстраних гарнитурата която дистанцира плочката налягането са вдигна много.
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • От: Датчик на маслото - проблем

              Да,там гарнитура не се слага��

              Коментар


              • От: Датчик на маслото - проблем

                Здравеите и тук!Скоро се сдобих с ОФА спорт "94 ц20не и още от както я взех на студен двигател при палене лампата на маслото гасне с около 5-6сек закъснение ,като е загрял мотора гасне моментално със стартирането.Естествено смених маслото (10в40) с всички филтри ,но иви проблема остана.Като гледам явно това е масово явление ,но все пак решение има ли?
                Иначе при студен мотор държи налягане на предпоследната черта ,като загрее около средата и даже под нея ,но това немисля ,че трябва да ме притеснява.......А дочува ми се ,че са започнали да чукат повдигачите като че ли....това дали има връзка с бавното гаснене на лампата на маслото?
                Nissan Terrano 2.7tdi

                Коментар


                • От: Датчик на маслото - проблем

                  Първоначално публикуван от dilov4eto Преглед на мнение
                  .....Скоро се сдобих с ОФА спорт "94 ц20не и още от както я взех на студен двигател при палене лампата на маслото гасне с около 5-6сек закъснение ,като е загрял мотора гасне моментално със стартирането.Естествено смених маслото (10в40) с всички филтри ,но иви проблема остана.....
                  Ако под "проблем" разбираш това , че лампата гасне с 5-6 сек. закъснение при студен дв-л ,
                  то тогава : не , проблем нямаш. Стига картината на показанията на маслото , която след това си описал, да е наистина тази.

                  ПС .... и да не вземеш да се подведеш по приказките за филтри с клапани и без клапани , гъсти масла и т.н. , че ще се вкараш в излишни и ненужни филми .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Датчик на маслото - проблем

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Ако под "проблем" разбираш това , че лампата гасне с 5-6 сек. закъснение при студен дв-л ,
                    то тогава : не , проблем нямаш. Стига картината на показанията на маслото , която след това си описал, да е наистина тази.

                    ПС .... и да не вземеш да се подведеш по приказките за филтри с клапани и без клапани , гъсти масла и т.н. , че ще се вкараш в излишни и ненужни филми .
                    Както съм писал по-горе,аз имам същия проблем,даже лампата гасне по-късно.И така вече 10 години.Проблема е в маслената помпа.vlado е прав,не се набутвай със смяна на масла,филтри и др.Минал съм по тоя път,но няма ефект.

                    Коментар


                    • От: Датчик на маслото - проблем

                      Апък при мен лампата гасне веднага след като стартирам ДВГ ..

                      Коментар


                      • От: Датчик на маслото - проблем

                        Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                        Апък при мен лампата гасне веднага след като стартирам ДВГ ..
                        И така трябва да бъде!
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • От: Датчик на маслото - проблем

                          Благодаря поуспокоите ме ,няма да му се вглеждам чак толкова ))
                          Nissan Terrano 2.7tdi

                          Коментар


                          • От: Датчик на маслото - проблем

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2461.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5638393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2462.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5638394
                            Това са ми показателите при студен и при топъл двигател.И двете снимки са с 900оборота на двигателя.А като е по студено (-) стрелката на студеб мотор се катери още по нагоре.
                            Nissan Terrano 2.7tdi

                            Коментар


                            • От: Датчик на маслото - проблем

                              И аз да се запиша тук - същите истории - стрелката не се вдига повече от първата бяла и в ниските обороти светва лампата.Веднага си помислих за варианта с батерията,защото след проблемите с фаровете(там ще допълня темата,защото имам нови неща) няколко пъти пада до нула и се налагаше да ме бутат и с подаване на ток и понеже е 55A.... Та,първото което направих отворих капачката от горе и на 900 оборота хвърля масло през капачката нещо към 20см на горе.След това извадих двете буски на датчика и сега стрелката се заби на макс,а лампата не светва.Ще търся нещо заместител на датчика, но нов,а не от морга.Някой да е взимал нещо на нормална цена като за Опел 10-20лв?
                              C20Nе '94 KБ

                              https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                              Коментар


                              • От: Датчик на маслото - проблем

                                Значи по спомен, въпросния датчик за масло е комбиниран, за налягане и за нивото, датчика е на резба с дифтунка намира се в близост до картера, имай предвид че като отвиеш датчика ще изтече маслото, та задължително да е изстинал добре двигателя и ако си сръчен можеш бързо да го смениш, но обикновено се източва първо маслото! Купувай само оригинален датчик че има много ментета!, не знам как може да се тества дали проблема ти е от самия датчик или проблема може да е нещо по тоците, нека по-знаещи колеги да се изкажат!
                                Последно редактирано от Еделвайс; 08-02-16, 18:51. Причина: Пояснение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X