Някой да знае какво е налягането на маслото на 2000i "C20NE",и датчика на маслото кави му са параметрите?
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Въпрос за налягане на маслото на 2000i?
Свий
X
-
До: Въпрос за налягане на маслото на 2000i?
Конкретно за този двигател не знам точните параметри,но по принцип за повечето бензинови двигатели от класа е прието максималното налягане да е до към 5-5.5 кг/см2 постигано при подаване на газ при загрял двигател.Също така зависи и от вискозитета на маслото.На свободен ход трябва да не пада под 0.5кг/см2
Всъшност под 1 не е добре да пада.Предполагам че точните параметри няма да се разминават съществено.По голямото налягане е вредно да гарнитурите и особено семерингите.Точните параметри трябва да ги има на датчика на двигателя.На маслената помпа трябва да има клапан с регулировка на налягането.BMW X6
-
До: Въпрос за налягане на маслото на 2000i?
Oil pressure at idle (engine warm) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .1.5 bar
http://www.daewootech.com/docs/1136-02B.pdf
...
http://www.petrila.net/peugeot/HAYNE...LL/Va6ad79.pdf
Коментар
-
До: Въпрос за налягане на маслото на 2000i?
Нормално лие след смяна на маслото, старо 15в40 минерално с 10в40полусинтетика ново масло налягането на маслото да е малко по ниско при загрял двигател на празен ход Старато минерално масло беше на 2000 километра
Коментар
-
До: Въпрос за налягане на маслото на 2000i?
Нормално е понеже новото масло е с по-нисък вискозитет - по-рядко е и на загрял и на студен днигател.За зимата е ок понеже ще развърта мотора при старт по-лесно.Ако е поизносен двигателят - карайте си с 15w40.Аз лично карам с такова зиме и лете.Ако бута масло с по-рядкото ще го бута още повече.По принцип е по-добро но за нов и неизносен двигател.BMW X6
Коментар
-
До: Въпрос за налягане на маслото на 2000i?
Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнениеНормално е понеже новото масло е с по-нисък вискозитет - по-рядко е и на загрял и на студен днигател.
А горенето - полусинтетиката и синтетиката чистят по-добре двигателя. Понеже вече я няма гняста то и тече по-лесно, а се случва и да харчи по малко и да тече. Обаче причината за всичко това не е вискозитета. По спомен за масла с "40" за "W"-то, е някъде около 14 (не помня мерната единица). Преди няколко дена сравнявахме данни на производител за 15W40, 10W40, 5W40 и M10D (което е SAE30). Данните при 100 градуса са много, ама много близки. между 14 и 14.4, до колкото помня.
ПП: Ето и въпросния цитат:
Първоначално публикуван от Torque Преглед на мнениеЗдравейте.
Ето виск-темп. графики на долупосочените масла -въпросното лики-моли 5w-40,лики -моли 15w-40+SAE 30 -каквото е М10Д- и 0w-40 за сравнение(на други фирми ,но показателите са характерни за съотв.вискозитетни класове):
Долу в таблицата-с/у температурата е съотв. кинемат.вискозитет.
http://www.liqui-moly.de/liquimoly/m...W-40%20(1).pdf
http://www.liqui-moly.de/liquimoly/m...E%2015W-40.pdf
http://www.igol-bg.com/downloads/TRA...0W%20%2030.pdf
http://www.mobil.com/Poland-English/...il_1_0W-40.asp
..няма нужда от коментари кое е "гъсто" и "тънко"...и най-вече "кога е тънко"..А че цените са "дебели",ясно...Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар