Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на фронтерата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на фронтерата

    Здравейте,

    Може ли да споделите дали ще са ми необходими фланци за тези гуми и като цяло дали съм подбрал правилните неща за повдигане на фронтерата от подписа ми.

    Също така искам да използвам същите джанти.

    Надявам се да не ми се налага да удължавам и спирачните маркучи защото не мога да го отвия а не ми се рискува да прецакам тръбичката.

    Гуми - Patriot Renegade R/T+ TL LT 265/75R16 8PR

    Тампони на купето - БОДИ ЛИФТ – OPEL FRONTERA B (Дълга база) +50мм

    Окачване - PROFENDER КОМПЛЕКТ (+50 мм) OPEL FRONTERA B

    Като цяло целта е да се ходи на лов с тази кола не е за тежък офроуд но все пак искам да е малко висок клиренс от стандартния.

    Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

  • #2
    Този сайт даде отговор на въпросите ми.

    https://www.tacomaworld.com/tirecalc...5r16-265-75r16

    Така като гледам ще мина май само с подложки и фланци ама за фланците ще премеря.

    Дали някой може да сподели за фланците мога ли да взема само за предните гуми или трябва да са за четирите гуми ?
    Последно редактирано от Svetoslav45; 24-02-24, 10:02.
    Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Svetoslav45 Преглед на мнение
      Този сайт даде отговор на въпросите ми.

      https://www.tacomaworld.com/tirecalc...5r16-265-75r16

      Така като гледам ще мина май само с подложки и фланци ама за фланците ще премеря.

      Дали някой може да сподели за фланците мога ли да взема само за предните гуми или трябва да са за четирите гуми ?
      За можене може, няма страшно в това, за друго внимавай много - локтайт (лепило за резба) на шпилките НО преди това притягане по спесификация, каране 20-30КМ с едно на ум и после последно притягане с локтайт да няма грозни изненади, с китайските фланци.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


    • #4
      Минах само с тампони от зад и натягане на турсионите.

      235/85/16

      Чакам да ми направят и удъжители за амортисьорите 3 см. реално няма голяма нужда от тях но ще ги сложа.

      И без тях ресора има ход 5-6 см.

      Мисля да повдигна и купето с 3 см не повече. Ще прикача снимки като е готово и останалото може на някой да му е полезно.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Svetoslav45; 01-03-24, 11:29.
      Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

      Коментар


      • #5
        Колега, сега съм с 245/75/16 М/Т гуми, но ми се върти в главата да мина на 235/85/16 А/Т или М/Т. С 5см подложки съм. Та въпросът ми е, на теб упират ли ти при завой и как си я подигнал, че не разбрах?

        Коментар


        • #6
          Последен ъпдейт мисля че съм готов.
          Гуми 235/85/16 предните амортисьори са с удължители 4 см ама обърнете внимание как са сложени, от зад съм с теранови пружини 42см нови и мисля че бяха не повече от 0.8мм по-дебели от стандартните на Фронтерата и със 5см подложки но мисля че може и без тях.
          От зад съм сменил амортисьорите с такива от волга които са с по-голям ход не съм ги мерил но е с поне 4 см разлика.
          И натегнати торсиони на око е трябва предницата да е малко по ниска за да не си губи аеродинамиката която се усеща.
          Дано инфото да е полезно на някой.
          И да опират в завой но мога да кажа че я карам така 2-3 седмици и не ме дразни но ще отрежа 2-3 см от предните пластмаси само долу не по цялата.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Svetoslav45; 09-04-24, 15:45.
          Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Svetoslav45 Преглед на мнение
            Последен ъпдейт мисля че съм готов.
            Гуми 235/85/16 предните амортисьори са с удължители 4 см ама обърнете внимание как са сложени, от зад съм с теранови пружини 42см нови и мисля че бяха не повече от 0.8мм по-дебели от стандартните на Фронтерата и със 5см подложки но мисля че може и без тях.
            От зад съм сменил амортисьорите с такива от волга които са с по-голям ход не съм ги мерил но е с поне 4 см разлика.
            И натегнати торсиони на око е трябва предницата да е малко по ниска за да не си губи аеродинамиката която се усеща.
            Дано инфото да е полезно на някой.
            И да опират в завой но мога да кажа че я карам така 2-3 седмици и не ме дразни но ще отрежа 2-3 см от предните пластмаси само долу не по цялата.
            Само да споделя че може да се мине и без тези дебели пружини аз съм ги сложил с причина може само с тампони.
            Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

            Коментар


            • #8
              Стенд мина ли? Защото с тия 40 мм отпред ъглите на шенкелите са високо на черешата... Сходимостта също.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • Svetoslav45
                Svetoslav45 коментира
                Редактиране на коментар
                Всичко е почти в граници има какво да се желае за сходимостта трябва само да сложа тънките планки на горните носачи и всичко ще е топ.

              • Svetoslav45
                Svetoslav45 коментира
                Редактиране на коментар
                Предполагам по втулки визираш горните тампони нали ?

              • novatech
                novatech коментира
                Редактиране на коментар
                Те тия тънки планки не се слагат ей така , точно с тях се регулира напречния наклон на шенкела , и надлъжния де. После е сходимостта.
                Волговите амортисьори въобще няма да ги коментирам - нито теглото и ходовете на волгата са като на фронтерата , нито руското качество става за нещо.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X