Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво оплесках с фронтерата от описанието в профила ми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво оплесках с фронтерата от описанието в профила ми.

    Здравейте колата губи мощност след 2500 оборота като и дам газ набира и след това заглъхва няма значение на коя скорост е.
    Двигателя работи и държи нормалнни обороти и на газ и на бензин е едно и също.
    Това стана след като смених следните неща по колата.
    Пистов и ангренажен ремък семерингите на разпределителните валове.
    Нищо друго.
    Имам съмнение че след като съм свалил ангренажния ремък са се разместили не знам как валовете с някакви минимални милиметри в никакъв случай повече.
    Изчистих със спрей за карбуратори датчика между разпределителните валове без да го вадя от буксата и легото изчистих беше много наслоено с масло от течове които се надявам да съм отстранил със смяната на семерингите.
    Купих и семеринг за коляновия вал ама ми се видя сложно развиването на забчатката и си го сложиш в жабката ако видя че тече от там да ми е под ръка предполагам е лесно когато си го правил ама не намерих никъде как се застопорява забчатката за да развия болта.
    Датчика го изчистих внимателно без да го местя много ама де да знам може и от него да е.

    Моля за мнение и съвети от ваша страна.
    Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

  • #2
    Виж ѝ катализатора. Наскоро имахме аналогичен проблем с Лада Нива. Катализатора се беше разпаднал и беше запушил отвора на тръбата. Двигателя на ниски обороти работеше добре и при форсиране едвам стигаше до 2500 об.
    Последно редактирано от Yury; 26-01-24, 17:16.

    Коментар


    • #3
      Сега я покарах до село около 60км и мога да кажа че вдига обороти бавно като цяло колата стана мудна след мойта намеса.
      Не съм я гледам от долу ама след 2800-3000 оборота имам чъството че изпуска от средното гърне и колата купето влиза в нещо като резонанс започва да трепери в тези обороти.
      Може ли от дам да идва проблема така или иначе утре ще легна да видя гърнето.
      Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

      Коментар


      • Yury
        Yury коментира
        Редактиране на коментар
        Пипни гърнето и ако в предната част е горещо, а в задната по- хладно значи има запушване.

    • #4
      Това с ауспуха (катализатора) е напълно вероятна причина. Но пък е много слабо вероятно така да съвпаднат нещата, че точно при работа по ангренажа да се случи.
      Има ли шанс просто да е объркано зацепването - зъб напред/назад?!?
      SUZUKI V-STROM 1000
      Jeep Cherokee 2.5CRD
      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
      о889 525 о74 - Владо

      Коментар


      • Svetoslav45
        Svetoslav45 коментира
        Редактиране на коментар
        Ако това може да обърка нещата определено има такава възможност за 1-2 зъба разлика.

    • #5
      Здравейте, мисля че не съм объркал нищо с разпределителните валове. Но не мога да намеря някакъв маркер на коляновия вал.
      Виждам само един белег с бяла боя ама това предполагам е маркера на предишния човек който е сменял ремъка.
      Има само един маркер на колелото на пистовия ремък да не би това да е маркера за коляновия вал ?

      Моля за мнение.
      Прикачени файлове
      Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

      Коментар


      • Svetoslav45
        Svetoslav45 коментира
        Редактиране на коментар
        Добре аз съм пишман майстора то си е показано ама кой да гледа. Белега всъщност си е това което аз мисля за бяло драснато от предишния майстор.
        Добре идва следващия въпрос това сега много се разминава как въобще работи тази кола ?
        В сегашното положение разпределителните валове са си на место а белега на коляновия вал има да кажеме около 10 градуса за да си дойде на мястото.
        Отивам да го оправя .

        Аз имам мого работа по тази кола така че очаквайте още от тази поредица въпроси.

        Благодаря ви.

    • #6
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_941429.jpg
Прегледи:90
Размер:316.6 КБ
ID:6953342
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X