Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тампони на горни носачи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на тампони на горни носачи

    Здравейте колеги. Ударих на камък с тези носачи на Opel Frontera 2.2i дълга база 21.12.2001.
    Въпросът ми е има ли някой от София който може да избие старите и да набие новите, естествено срещу съответното заплащан ?
    Или да споделите дали мога аз да го направя в домашни условия без преса ?
    Носачите е свалени без да развивам скапаните маркучета на спирачките.
    Прикачени файлове
    Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

  • #2
    Едно време,като си правехме колите пред блоковете,да сме имали преси!? С дрелка или на бормашина почваш да дупчиш гумата,докато падне вътрешната втулка. След това с лист от ножовка прорязваш външната втулка и я вадиш. Почистваш леглото на носача,мажеш с масълце и с дорник( някой камък от гедоре все ще пасне) набиваш новия тампон.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Svetoslav45
      Svetoslav45 коментира
      Редактиране на коментар
      1. Времето за което говориш, съм сигурен че не си карал нищо друго освен кола от соца и от там са ти останали тези спомени.
      2. Този въпрос беше риторичен "Или да споделите дали мога аз да го направя в домашни условия без преса ?" Защо ли си мисля че нямам как да си го разбрал!
      3. Надявах се в моят пост да ми бъде препоръчан майстор от София към който да се обърна.
      4. Не мога да разбера какво те накара да ми отговориш ?
      Първо зачетох коментара с интерес, до-като разбера че се подиграваш.
      Но това си е основна психолочическа черта по това място на земного кълбо.

      Все пак намерих няколко контакта на майстори от форума.

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      И къде видя в коментара подигравка !?

  • #3
    Пич,или имаш някакви ментални отклонения,или си се освяткал и не помниш ти дори какво си писал! Питаш как да ремонтираш в домашни условия без преса - това е начина! Къде в първия си пост си питал за майстор!? И по соца и след соца и на руските и на западните ми коли,така съм сменял тампоните,защото нямам преса. Щях да ти пиша как да си направиш и подложка за набиване на тампоните,амааааа ....успех с ремонта.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Svetoslav45
      Svetoslav45 коментира
      Редактиране на коментар
      Странно и жената все ми вика че имам ментални проблеми .
      Този въпрос на знам ти как го разбираш?
      "Въпросът ми е има ли някой от София който може да избие старите и да набие новите, естествено срещу съответното заплащане ?"

      Но на мен ми звучи така че някой търси контакти на майстов София който да се намене да смени тампоните.

      Не че е от голямо значение ама ще приложа все пак някакви снимки как аз смятам да го направя ако не намеря накой който да ги смени.
      Според мен ще е голямо приключение без преса.
      Но защо имам чуството че точно такива не си сменял ?

  • #4
    Svetoslav45
    Защо ли много ми приличаш на един друг потребител на име Владко !?

    И какъв е този въпрос, кой от София ще може да смени тампоните срещу заплащане ?
    Във всеки един сервиз ще ти вземат парите, не виждам какво се чудиш щом търсиш сервиз !
    Аз твоето питане го разбирам по друг начин, ама здраве да е....
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Svetoslav45
      Svetoslav45 коментира
      Редактиране на коментар
      Името ми е написано в профила.
      Но аз продължавам да твърдя че kameno karp не е сменял такива тампони и за това говори за некви втулки и ножовки.
      Мислех че ще ми отговори някой който е сменял точно тези тампони ама май първо отговарят хората които си нямат друга работа освен да се заяждат.
      Явно съм пропуснял една дума "майстор" в моя въпрос и това обърква хора като вас.
      Само да споделя нов собственик съм на колата описана в профила и съм се регистрирал в този форум за да задавам въпроси свързани с нея.
      Не съм тук за да се заяждам и не се заяждам с никой.

      Весели празници,

  • #5
    Първоначално публикуван от Svetoslav45 Преглед на мнение
    Или да споделите дали мога аз да го направя в домашни условия без преса ?

    Това второто ти Аз ли го е писало!?
    А какво си мислиш по въпроса, дали съм сменял тампони на носачите,едва ли е от значение.
    Относно това ,друг да ти ги смени,колегата много точно и ясно ти е отговорил: във всеки един сервиз!
    Последно редактирано от kameno karp; 25-12-23, 10:07.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Svetoslav45
      Svetoslav45 коментира
      Редактиране на коментар
      Обърках полетата за писане

  • #6
    Ок вероятно щеше да е по-добре да конкретизирам моят проблем.
    Ходих в няколко сервиза и ми отказаха. Под няколко визирам 3 в близост до мен.
    Не знам дали аз не съм ги свалил правилно или къде е проблема но казаха да си търся носачи със здрави тампони.
    За това реших да попитам тук за някой майстор който да се наеме или да препоръчате такъв.
    Да опитах се с нагряване да разтопя гумата ама не знам дали е превилно да нагрявам толкова желязото да не омекне носача.
    Пробвах с едни големи тръбни ключове ама само изкривих втулката на единия тампон което според мен не е проблем за свалянето им от човек който го е правил.
    На приложените снимки се вижда какво съм се опитвал да правя с единия носач.
    Това е.
    Прикачени файлове
    Opel Frontera 2.2i 16v дълга база 21.12.2001 Y22SE

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      1. Времето за което говориш, съм сигурен че не си карал нищо друго освен кола от соца и от там са ти останали тези спомени.
      =========================
      Да те светна ли,че на возилата от соца,горните носачи са абсолютно същите. Ако беше отделил един час,да направиш това което ти писах,вече щеше да си готов да набиваш новите тампони.😉

  • #7
    Едната втулка как да е на преса може да се набие ама втората как мислиш,че ще стане на преса?
    Избиват се на ръка и се набиват пак на ръка,затова и в сервизите дето си питал са те отпратили. Питал си за преса и хората са преценили ,че ако видиш как ги вадят и набиват ще се мръщиш и по добре да не се занимават.
    Имам и преси ,но тия втулки на преса не бих се напънал да ги набивам.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X