Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горна помпа на съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Горна помпа на съединител

    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
    Сложих ги двете помпи, обезвъздуших и за сега работят идеално. Ще видим колко време ще изкарат
    Полезна информация колега! Благодаря!
    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

    Коментар


    • #47
      До: Горна помпа на съединител

      Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
      .... а горната ми я направи Настев. ...
      Надявам се, че не я е "оправил" като тази ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        До: Горна помпа на съединител

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Надявам се, че не я е "оправил" като тази ...
        Надявам се да не е като тази.
        В интерес на истината прави я младият и я прави пред мене. Гледах го в ръцете. Не се случи нищо подобно от описаното в тази тема. Даже ми показа цилиндърчето да го видя с очите си, че почти няма износване. Но все пак времето ще покаже. Така или иначе вече е късно. Разбира се, ако се скапе прекалено бързо в следващите месеци, веднага ще споделя тук за да потвърдя некачествената работа. И след това ще си я оправя сам. А за долната никаква философия не е. Има една гумичка само, и се сменя елементарно. Като се почисти всичко идеално.

        Коментар


        • #49
          До: Горна помпа на съединител

          Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
          Ето снимки, размера на цилиндъра е 7/8''. PART#: W0133-1625871

          Колеги горната помпа я монтирах, но на тялото на оригиналната помпата пише 3/4 а на тази от Isuzu 5/8, включва нормално скоростите и не тече, което е най важното. Долната НЕ СТАВА, захвата е различен, на късата фронтера захвата е като на рисунката. Може би става за дълга фронтера. Ще я пускам да я продавам.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от koi4a; 08-03-10, 11:22.

          Коментар


          • #50
            До: Горна помпа на съединител

            Ремонтен комплект срещнах в каталога на евро 07.
            За DOT-а на мойта го пише на капачката.Пише DOT 3-4.
            OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
            Polaris Sportsman 800 EFI

            Коментар


            • #51
              От: До: Горна помпа на съединител

              То не си е много за хвалба,но проблема с долната помпа на съединителя днес сполетя и мен.Благодарение на тази тема и "потърпевшите" колеги в нея се ориентирах бързо и свалих и двете помпи.Горната се оказа здрава и я профилактирах като я промих и почистих с въздух.Голямо приключение бе свалянето й докато я разгадах та се наложи да сваля и основата с педала,но всичко е наред.А въпросната долна помпа се е ус..ла тотално.Скъсан маншон,кал и какво ли не.Цилиндъра обаче свети като нова хромирана цев.Обиколих няколкото магазини в Плевен и в Аутоплюс офертата за ремонтен комплект излезна най-приемлива - 70 лв.Утре като пристигне преди да я монтирам ще пусна снимки на марката,надписите и пр. та дано да съм от полза с проблема си.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от w.krumoff; 13-07-10, 19:57.
              088пет16пет3пет7

              Коментар


              • #52
                От: До: Горна помпа на съединител

                Е това е един от ремонтните комплекти.Обезвъздушаването бе приключение,но го усвоихме.И двете помпи работят перфектно.
                Прикачени файлове
                088пет16пет3пет7

                Коментар


                • #53
                  От: До: Горна помпа на съединител

                  колеги преди 2дни се прецака горната помпа на съединителя педала омекна неотделя и теч на масло в краката ми, след като ми обявиха цена 850лв в магазина внос от германия реших да пробвам със ладова за 22лв днес я монтирах сравнително лесно обезвъздоших...и мисля че е ок зощото педала се втвърди и долната помпа се движи но времето напредна ,Утре довършителни работи и проба

                  Коментар


                  • #54
                    От: Горна помпа на съединител

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0419.JPG
Прегледи:2
Размер:128.6 КБ
ID:5232676Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0420.JPG
Прегледи:2
Размер:128.2 КБ
ID:5232677
                    малко ми е трудно с компа но стана
                    Последно редактирано от fanatic; 01-12-10, 21:32.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Горна помпа на съединител

                      Той принципа и на двете помпи е един и същ, НО има ли ладовата помпа дебит да отвори достатъчно цилиндърчетата на спирачките???Важно е ! А казанчето с течноста къде си го монтирал?
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #56
                        От: Горна помпа на съединител

                        За какви спирачки иде реч ?
                        Човека си е сменял помпа на съединителя, след като отделя и включват скоростите нормално, проблем няма.Полезно.
                        А казанче със скоба/като от бобина/ и две самонарезни видии можеш да сложиш където си искаш, място има, а и то не трябва да е голямо.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Горна помпа на съединител

                          Оп, моя грешка, недоглеждане.А за съединителя става, даже е предостатъчен дебита.
                          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Горна помпа на съединител

                            съединителя работи нормално вилката от педала до помпата се удължава около 20мм. казанчето и монтажа катоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0422.JPG
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5232760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0421.JPG
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5232761 лада

                            Коментар


                            • #59
                              От: Горна помпа на съединител

                              колеги колко трябва де е хода на работния (долния) цилиндър,че имам съмнения за прецакани гумички на помпата...на съеденителя....ОФА ДБ 98 2,2

                              Коментар


                              • #60
                                От: Горна помпа на съединител

                                Първоначално публикуван от mimo_moi Преглед на мнение
                                колеги колко трябва де е хода на работния (долния) цилиндър,че имам съмнения за прецакани гумички на помпата...на съеденителя....ОФА ДБ 98 2,2
                                Ако ти включват скоростите без проблем (особено задна), ако ти отделя нормално съединителя и няма никъде теч (нито от помпата, нито от буталцето) значи всичко е наред. Значи че и хода е достатъчен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X